Epizody(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

ER

Čekal jsem o něco silnější katarzi příběhu, ale režie to pohřbila pod kamením závěrečné epizody. Ani zápletka s třetí sestrou, či únos princezny neměly šmrnc. Na to, že jde o tak ikonickou postavu, tak to nedosahuje ani z poloviny kvalit Mandaloriana. ()

mvukotic

Obi-Wan bola moja najobľúbenejšia postava z prequelovej trilógie, Vader bude navždy najviac cool záporák, aký sa kedy objavil na plátne. Star Wars lore som miloval, respektíve to decko vo mne, ktoré má rado dobrodružné príbehy, trochu epickosti a nejaké to tajomno. Nakoniec som ale prestal vďaka tým kokotinám, ktoré Disney začalo produkovať. Za sračku a študentské scenáristické cvičenie považujem aj preceňovaný Mandalorian. Toto bola ale moja posledná nádej. Myslím si, že hovorím za nejedného fanúšika...the fight is done...we lost. Star Wars is dead. Už nechcem nikdy nič nové s touto nálepkou vidieť. Jediné v čo dúfam, že niekto urobí remake peckovej hry Jedi Academy. To by bol krásny epitaf pre pohreb mojej lásky k tejto značke. ()

Psycho.R

Jaká to škoda. Mc Gregor se snaží ze vsech sil, jak na nem, tak na Christensenovi je vidět, jak jsou radi, ze jsou zpet v rolích, ale kazí jim to pribeh uplne o ničem. To, že se s Lukem setká je dle meho spatne rozhodnutí, protoze klukovi je uz deset, takze si ho musi pamatovat, potom však nedává smysl, že ho v epizodě IV hledá a nepamatuje si ho. Únos jedné z důležitých postav je vazne scenáristická zoufalost, malá princezna Lea je sice moc hezky zahraná, ale únos a záchrana je na SW vážně malo. Stejně tak nebylo nikdy v hlavnim kánonu, že by se Obi Wan s Anakinem po událostech na Mustafaru nekdy setkali. Daleko větší smysl by dával střet s Darth Maulem, který se skutečně s Obi Wanem jeste jednou střetl. Dale je tu hudba, ktera má sílu pouze v motivech, které stvoril legendární John Williams. Ovšem z te je citovano vždy jen par vteřin a následně se přehoupneme k nové. Ovšem právě to, že postavíte neco skveleho a k tomu průměrnou imitaci docílíte toho, že nemůžete vyhrát. Trailer doprovazel skvělý Duel of the fates, a diky tomu tak skvele šlapal, toho se tu vsak nedočkáte, natoz toho, ze by tu byl nejaky novy silny motiv. Takze 3*, ale se slzou v oku. ()

Sweat55

Disney mohl vytvořit něco speciálního, bohužel se to opět nepovedlo. Nemám nic proti režisérce, která měla projekt na starosti, některé scény jsou skvěle zrežírované a napínavé, nicméně to se nenašel někdo zkušenější? Někdo, kdo by si pohlídal občas velice ošklivý obraz, kdo by si pohlídal někdy nepřehledné a ošklivě natočené akční scény, které jsou horší než fanouškovské filmy na Youtube? Hudba mi také vůbec nesedla, vím že jiný typ hudby měl svůj smysl. Nicméně máte k dispozici desítky skladeb té nejlepší filmové hudby, která kdy byla vytvořena a místo toho použijete hudbu která by sotva pasovala do traileru. Ten celkem obyčejný scénář bych odpustil, kdyby to bylo perfektně zpracované, ale bohužel není, takže díry v příběhu vynikají o to více. Je to škoda, potenciál tu byl obrovský, Ewan McGregor a Hayden Christensen si návraty do ikonických rolích užívají jak na kameře tak mimo ní a dávají do toho všechno, bohužel zbytek je průměr, kterému ani tito dva herci nepomůžou. ()

Klajondr

Škoda nevyužitého potenciálu. Začátek je hrozně pomalý a nezáživný, a i když se to poslední dvě epizody snaží zachránit, celkové kvalitě to moc nepomáhá. Svět Star Wars nabízí tolik skvělých možností, ne jen neustálou snahu rozšiřovat základní příběh. Snad se toho Disney v budoucnu konečně pořádně chopí a představí i jiné planety a postavy této zázračné galaxie. ()

BigBang

Seriál sklidil kritiku od kulturních válečníků. Osobně mi nevadí herci z různých etnik, připadají mi zcela na místě v příběhu z kosmu. Z progresivních manýr mi vadí přehnaná agresivita ženských postav. Celkově je tenhle seriál stejně utahaný a nudný jako všechny ostatní seriály na streamovacích službách. Ale dá se vydržet díky hvězdoválečným kulisám, pokud budeme předstírat, že tam není ta dětská hrdinka. ()

waska

Dobře tedy. První dva díly jsou úplně o ničem, navíc honička zloduchů s malou princeznou Leiou působí jako hodně velká parodie, to nevím co to jako mělo být. Od třetího dílu to nabírá spád a atmosféra světa Star Wars je taky trochu lepší, je to ale hlavně díky neskutečnému charismatu Ewana, který to defacto táhne sám. Problém je, že příběh má mantinely a není se kam hnout, všichni víme, jak to skončí. Souboj s Dart Vaderem skvělý, ale proč? Když ho Obi-Wan zase nechá uniknout? Flash forward do New Hope, Leia dává instrukce R2D2 a mluví k Obi-Wanovi, jako by ho ani neznala. Po tom co ji před 10-ti lety zachránil, trochu málo, ne? ()

Ceberus

Překvapuje mě zdejší hodnocení - za mě to svižně odsejpalo a nevidím v tom žádné zásadní nedostatky. Vždycky říkám, že dětští herci dokáží zruinovat celé dílo, ale tady musím naštěstí konstatovat, že z Vivien Lyry Blair (malá Leia) bude jednou velká herečka, na to si vsadím (podobně jako Maxwell Jenkins ve Ztraceni ve vesmíru). <SPOILER>Příjmeně mě překvapilo</SPOILER> ()

lookin328

Finální hodnocení z průměru epizod mi házelo 4*, ale pardon, tomuhle jako skalní fanda víc jak 2* dát nemůžu. Protože ono je něco jiného je hodnotit jednotlivé epizody, ale pak ten projekt, jako celek. A ten celek, ten je pro mě hodně zlej. Začnu tim dobrým. Spoilery!! Skvělej Vader, i když, i zde je pachuť. Protože ho tvůrci vykreslujou jako ultrapower Sitha, po celých 5 epizod jen proto, aby v té 6. Dostal totálně naprdel, aby byl dodržen Lore viz Learner/Master. Sakra jen během toho co to píšu, mě napadnul mnohem lepší příběhovej oblouk, než co zde tvůrci předvedli….Druhá dobrá věc na tomhle neštěstí je Ewan, ale i zde je vidět, jak doslova kuje z hovna bič. A teď to špatný, a asi jen zkratkovitě. Scénář: nechápu, jak někdo může k tak strašně moc očekávanýmu projektu napsat tohle. Mě to připomíná příběhově nějakou hru na Superhrách z roku 2005, která má 6 levlů a tečka, nic víc. Přitom bylo tolik možností. Reva: Absolutní zbytečnost, ta postava neměla, ve vší počestnosti k herečce, nikdy vzniknout. Jako reálně, ten příběhový oblouk má tak kolik, tejden? A ty přechody co ona měla… mindfuck. Bůh s náma, jestli dá disney peníze na nějaký spinoff s ní… Peníze: ze všech prozatimních tří seriálů mi zde přišli nejhorší triky a nejhorší lokace. Jestli všechno spolkli herci?… Grand Inquizitor: Proč zde vůbec byl? Tak buď tu měl bejt on nebo Reva, to samé Pátý Bratr, proč sakra zabíral místo… Bodnutí LightSaberem: Tak sakra, jen v tomhle seriálu dvakrát nějaká postava přežila propíchnutí laserovým mečem skrz naskrz… neni celej příběh Skywalker trilogie a celej osud Anakina postavenej na tom, že Qui-Gon nepřežije souboj s Maulem po tom, co ho bodne do břicha?!!… víc mě teď v zápalu hněvu a zklamání nenapadá, kdyžtak doedituju… ()

Azrail

Poslední dva díly (obzvlášť ten poslední) zachraňují seriálu alespoň trochu reputace, ale jinak to upřímně řečeno žádná sláva nebyla. Ewan je samozřejmě v roli Obiho výtečný a ani Reva s Vaderem nejsou špatní záporáci. Ovšem výrazné trhliny ve scénáři, nelogické lapsy a díry a někdy i obrovské nesmysly hrozně srážejí tento seriál dolů. Zároveň hromada retconů, z nichž u některých se dají přivřít oči, ale některé jsou doslova trapné. Ovšem ten největší očekávaný retcon mi světe div se nakonec skoro nevadil, neboť se dá dost dobře okecat. Nakonec s pčivřenýma očima 6/10, ale asi jen díky závěru a Ewanovi. ()

dagondrive

Obi-Wan Kenobi je jeden z nejlepších seriálu ze světa Star Wars co jsem viděl, efekty, kamera, scénář, prostě všechno dokonalé a moc děkuji :) ()

Milda003

Po tý pachuti nové trilogie, kdy jsem říkal, že pro mne SW zemřelo, je tohle super. Už jsem si ani nemyslel že by to mohlo něco zachránit. Člověk tím žije 20 let, tak nemůže jen tak dělat že to nemá rád. Rogue One bylo fajn, Han Sólo trošku trapas, ale tohle mi opravdu vrátilo zpátky chuť a jsem velice spokojený. ()

Cooller

každý kdo se byť pouze letmo pohybuje ve star wars universu ví že Obi-Wan stravil potažmo veškerý čas v rozmezí od konce epizody III po začatek epizody IV právě na Tatooine, proto když tohle oznamili jsem už tušil že to bude nějaka fantasmagorie naprosto mimo kanon, protože kdo by koukal na starnouciho dědka co si povída s duchy že... Dalo se z marketingove strany čekat že opět oživí Vadera, tahle recyklace se Disney prozatim vyplací víc než nova tvorba. Mladá verze princezny Leii se na svuj věk celkem dobře drží v roli, těžko řict zda se místy jedná o chyby ve scenaři nebo dětskem vykonu před kamerou... Dějově to cilí bohužel opět na děti a prio mladší publikum, vyrazně pohadkovější než jakykoliv jiny dosavadní společný Disney/Lucasfilm počin od absorbce studia. Přesto musím ocenit vykon McGregora, neuvěřitelně autenticky se po tolika letech dokazal vžit do Kenobiho charakteru, oceňuji taky že Vader si zachoval původní 'badass/insane' tvář, za doprovodu hlasu Jamese Earla Jonese ve mne tohle ztvarnění zanechalo opravdu autentický pocit. Rád jsem si taky připoměl Haydena Christensena jako Anakina ve flashbacích, ty sice nebyli nijak obsahle, ale to už je přimo kanonicka historie, takže jsem rád že na to tolik nesahali. Menší výtku mam vuči vyskytu ducha Qui-Gon Jinna, Obi-wanovou hlavní naplni času kanonicky měla totiž byt právě rozmluva s jeho starým mistrem a přitelem, mohli starouše Liama trochu víc podojit než 5 sekund, roli by určitě vzal, obligátně bere vše už nějaky pátek aby splatil dluhy. Hodnocením proto, i když mam rozporuplne pocity, musím mířit opět více dolů, jelikož aby ve světě plnem moderních technologíí, umělích inteligencí a efektu byl problem právě příběh a fantazie scenaristů, to je jednoduše nepřijatelné. Kdyby místo vymýšlení filerových serialů radši vzali do merku old republic a představili přiběh darth Revana či cokoliv jineho z universa... fakt že si radši vybrali nevyplněnou díru v Anakinově již uzavřenem přiběhu vysloveně kříčí 'hello, I'm another Vader cash-grab'. Nemám taky rád tyhle prvky novodobé scenaristiky, kde se tam za každou cenu snaží protlačit 'chytlave' hlašky, či nějaky až vyloženě sitcomoví trapno-humor, jen aby se audience měla čeho chytit v připadě že dějová linie nebude dost... I mean, tak to prostě udělejte zajimavější? Ten 'žánrový multikulturalismus' je stejný jako ten rasový. Stojí za hovno. Výsledně tedy 2 hovna a už tak se citim moc štědrý a opitý rohlikem. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům