poster

The Magician

Drama / Horor / Romantický / Fantasy

USA, 1926, 83 min

Režie:

Rex Ingram

Kamera:

John F. Seitz

Střih:

Grant Whytock
(další profese)
 • strougy
  **

  Průměrná, tu lehce strašidelná, tu romantická historka, kterou výrazně nepozdvihne ani několik působivých okamžiků. Ty ostatně ani nejsou až tak velkou zásluhou tvůrců, jelikož osamocená věž stojící na srázu, co je v zuřící bouři bičovaný vlnami rozběsněného moře, a kde se zrovna prohnilý čarodějník chystá ve jménu svých ohavných experimentů obětovat nevinnou pannu, děsí za každé situace i sama o sobě, že. Mimo to nabídne film už pouze hypnotické pohledy Paula Wegenera a jeden krátký exkurz do pekla, zbytek času to pak sice člověka vyloženě nenudí, ale intenzivnějšího zážitku se bohužel nedočká. Ucházející 2*.(4.3.2014)

 • Whovian
  ***

  Výborný Haddo, který byl ještě úchylnější než jeho jmenovec v Chemical Wedding, a scény v pekle s ďáblem ve formě Pana a taky liliput... jinak nic moc(16.9.2013)

 • liquido26
  ***

  Hlavní hrdinka je pařížská umělkyně, na kterou spadne jednou v ateliérů kus její sochy- Před ochrnutím jí zachrání mladý americký doktor a poté, co se uzdraví, tak se do sebe dvojice zamiluje. Jejich štěstí ale stojí v cestě zlý hypnotizér a kouzelník Oliver Haddo (hraje ho Paul Wegener, který si v letech 1915 a 1920 zahrál Golema ve svých německých filmech). Haddo potřebuje dívčinu panenskou krev pro svůj experiment. Chce totiž vytvořit živou bytost a krev panny je jediná přísada, která jí může oživit. No a tak se Haddo rozhodně milou Marguaret zhypnotizovat a ta pod jeho vlivem svolí k sňatku. Není třeba dodávat, že žádná svatební noc proběhnout nemůže :-))) Nebylo to úplně špatný, nenudil jsem se, ale na druhou stranu mě tento němý a zapomenutý film příliš neoslovil. Líbilo se mi pár scén (např. ta snová v pekle nebo ty v laboratoři na konci filmu), ale jinak spíše průměr. Příběh mě příliš nevtáhl. Jinak je ale třeba ocenit kulisy a herecký výkon Paula Wegenera, který toho nafoukaného arogantního nesympatického kouzelníka zahrál opravdu skvěle.(4.8.2011)

 • Oktavianus
  ***

  Hypnotizér a "student lékařství" Paul Wegener - dlouho nic - ďábel a finále v opuštěném majáku bičovaném bouří - dlouho, dlouho nic - a pak všechno ostatní. Stopáž je neúměrně dlouhá a odpovídá zbytečně dlouhým scénám v průběhu děje, což je ale nešvar, kterým trpí většina němých filmů, diváku je to ale vynahrazeno solidně natočeným napínavým závěrem v nádherně hororovém prostředí: laboratoř šíleného vědátora v osamělém majáku na skalisku kdesi na pobřeží, a k tomu s pořádnou bouřkou za oknem. Z herců samozřejmě kraluje Wegener, který se nemusí pitvořit ani přehrávat, ale stačí pouhý pohled na jeho kroucení obočím, na jeho úspornou mimiku - a vše je divákovi jasné. To je dar, který v rané fázi dějin filmu neměl jen tak někdo. Z těžké volby mezi dvěma a třemi hvězdami se hlavně kvůli němu přikláním ke třem, ale pochopím každého, kdo dá o jednu méně.(19.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace