Reklama

Reklama

Další jehňátko

  • Irsko The Other Lamb (více)
Trailer

Film Další jehňátko je temný hororový příběh dívky Selah, která se narodila do alternativně žijící náboženské komunity známé jako „Stádo“. Toto čistě ženské „Stádečko“, tvořené ženami a dívkami v rozličném věku, žije izolovaně v zemědělské osadě a je vedeno jediným mužem. Svého vůdce přezdívají „Pastýřem“ a každá z dívek je buď jeho milenkou, nebo dcerou. Náctiletá Selah je naprosto oddanou stoupenkyní sekty, současně s tím se ale spřátelí se Sarah, ženou, která pro svou skepsi vůči Pastýřově učení byla z komunity vyloučená. Přijde den, kdy se Selah dostane pocty účastnit se posvátného rituálu „rození jehňátek“. Ten se pro ní ale stává zážitkem, který ji navždy změní. Navíc se jí od té doby ukazují zvláštní vize, které zpochybňují vše, co jí i její sestry Pastýř učí… (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Další divnofilm od Film Europe, který v mých očích shazují skutečnosti typu, že to natočila ženská nebo že se v tom nevyskytuje jediná hezká holka. Nemůžu ovšem říct, že by mě to nebavilo - vývoj děje je poměrně zajímavý, odehrává se na to fantastických lokacích, a ty hororové vize jsou hodně dobré. Takže moje výtky k tomu jsou spíše subjektivního rázu - postrádal jsem tam asi i nějaké vysvětlení, jak se ta zvláštní komunita dala vlastně dohromady (byť to nakonec pro celkové vyznění asi příliš důležité není), a potom si taky myslím, že Huisman byl pro tu roli příliš mladý, a spíš by mi tam sedl někdo starší, kdo by tomu dodal víc zdání, že ta sekta už funguje fakt dlouho. Třeba někdo, kdo by vypadal jako ten autoritativní fousáč z českého dokumentu Stále spolu, na který jsem si mnohokrát u tohoto filmu vzpomněl, byť je jinak asi zavádějící oba filmy jakkoli srovnávat. Každopádně osobně si myslím, že je zde ten film vcelku nedoceněný a že něco do sebe rozhodně má, což ovšem mainstreamový divák nedocení. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Selah (Raffey Cassidy) žije v komunite spoločne s viacerými ženami, ktoré vedie muž, ktorého nazývajú pastierom (Michiel Huisman). Keďže je Selah vo veku, kedy prechádza komplikovanými fyzickými a psychickými zmenami, začína mať o vodcovi a jeho autorite pochybnosti a snaží sa odhaliť, aké sú jeho úmysly. - Na film ma nalákal jeden z posterov a aj popis k nemu znel fajnovo, ale to som ešte netušil, že je režisérka zberatelkou džendžer ocenení a je len ďalšou z tvorcov, ktorým sa zachcelo riešiť náročné sociálne témy, ale absolútne nemajú na to, aby zaujali bežných divákov a prinútili ich svojím dielom k zamysleniu. Slečna Raffey Cassidy tu má na pleciach fakt všetko a nie je ešte tak skúsená, aby sama utiahla film, ktorý sa snaží mať nejaký hlbší zmysel, takže aj keď hrá najlepšie ako sa dá, jednoducho to nestačí. Je ale nutné pochváliť vizuály, ktoré sú počas púte tohto stáda v záverečnej tretine úchvatné. Nie je to zlé a možno to ženy budú vnímať inak, ale keď už sa mám pozerať na ženu, ktorá po prvý raz krváca, tak radšej volím Carriettu. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

The Other Fail. Vizuálně prvotřídní menstruační horor / zastaralá, křečovitá feministická bajka o osvobození se od mužské oprese a nalezení ženy-vlčice. Szumowská a Englert jsou sehraná dvojice, ty plátna bych si někam pověsil, ale tu strašnou scenáristickou hlušinu a bohužel neuhlídané herecké výkony bych si teda za rámeček nedal. Občasné pošilhávání po radikalitě Antikrista a odpoutanosti první řady Top Of The Lake jenom zvýrazňuje, jak mělce a neškodně tohle jehně bečí. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Toto sa naozaj nedalo. Rozťahaná a nudná sektárska blbosť zabalená do dokonalej formy. Hudba podmanivá, prostredie dokonalé, ale čo z toho, keď "hororové" tam nebolo nič, a film ma takmer unudil na smrť. Skupinka sfanatizovaných ženských tam len celú prvú tretinu filmu uctieva jedného ježiškovského hňupa, ktorý rád pretrhuje panenské blany a z "dcér" robí "ženy", v druhej tretine tam len pobehujú po lesoch, horách, kopcoch, riekach, až kým si konečne uvedomia, že je to úplné hovädo. Strašne zaujímavý scenár, fakt. Príbeh to vlastne ani nemalo, krv v podstate žiadna, jediný horor na tom bola menštruačná krv hlavnej hrdinky a jej utkvelé predstavy. Tá síce mala pekné modré oči, ale to je asi to jediné, čo je hodné zapamätania. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Pustá krajina vřesovišť, skal a vodopádů. Pouze kratičké vstupy policie dosvědčí, že jde o současnost. Huisman je v roli moderního spasitele uhrančivý. Je zde v náboženské komunitě jediný muž. Daleko od civilizace chovají ovce. Všechny jeho ženy jsou buď jeho milenky, nebo jeho dcery, jež se milenkami rovněž stanou. Otázka, co se stane, pokud se narodí chlapec, visí ve vzduchu od počátku. Jenže trvá nekonečně dlouho, než se k ní vyprávění prodere mystickým rituálním harémem fanatických sboristek, které dychtí po obřadném pomazání krví jehňátek a s vlastním „znečištěním“ se uchylují do menstruační karantény. Časem se z houfu odalisek vydělí zavržená rebelka, pod jejímž vlivem začne o Pastýřovi pochybovat i mladičká hrdinka, a čím drsněji se filmový „guru Jára“ chová, tím krutější – a doslovnější – může být odvetná vzpoura za osvobození žen. Prostředky na strašení jsou zde v artové podobě pomalých obrazů, strnulých výjevů a snových vizí se závoji, kde svůj um osvědčuje kameraman Michał Englert. Také artová stylizovaná nahota mi nepřišla moc erotická. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama