Další jehňátko

L'Autre Agneau

Drama / Horor

Irsko / Belgie / Polsko / USA, 2019, 92 min

• Marigold

The Other Fail. Vizuálně prvotřídní menstruační horor / zastaralá, křečovitá feministická bajka o osvobození se od mužské oprese a nalezení ženy-vlčice. Szumowská a Englert jsou sehraná dvojice, ty plátna bych si někam pověsil, ale tu strašnou scenáristickou hlušinu a bohužel neuhlídané herecké výkony bych si teda za rámeček nedal. Občasné pošilhávání po radikalitě Antikrista a odpoutanosti první řady Top Of The Lake jenom zvýrazňuje, jak mělce a neškodně tohle jehně bečí.(25.9.2019)

• Marceloo

Selah (Raffey Cassidy) žije v komunite spoločne s viacerými ženami, ktoré vedie muž, ktorého nazývajú pastierom (Michiel Huisman). Keďže je Selah vo veku, kedy prechádza komplikovanými fyzickými a psychickými zmenami, začína mať o vodcovi a jeho autorite pochybnosti a snaží sa odhaliť, aké sú jeho úmysly. - Na film ma nalákal jeden z posterov a aj popis k nemu znel fajnovo, ale to som ešte netušil, že je režisérka zberatelkou džendžer ocenení a je len ďalšou z tvorcov, ktorým sa zachcelo riešiť náročné sociálne témy, ale absolútne nemajú na to, aby zaujali bežných divákov a prinútili ich svojím dielom k zamysleniu. Slečna Raffey Cassidy tu má na pleciach fakt všetko a nie je ešte tak skúsená, aby sama utiahla film, ktorý sa snaží mať nejaký hlbší zmysel, takže aj keď hrá najlepšie ako sa dá, jednoducho to nestačí. Je ale nutné pochváliť vizuály, ktoré sú počas púte tohto stáda v záverečnej tretine úchvatné. Nie je to zlé a možno to ženy budú vnímať inak, ale keď už sa mám pozerať na ženu, ktorá po prvý raz krváca, tak radšej volím Carriettu.(4.4.2020)

• ricci.s

Toto sa naozaj nedalo. Rozťahaná a nudná sektárska blbosť zabalená do dokonalej formy. Hudba podmanivá, prostredie dokonalé, ale čo z toho, keď "hororové" tam nebolo nič, a film ma takmer unudil na smrť. Skupinka sfanatizovaných ženských tam len celú prvú tretinu filmu uctieva jedného ježiškovského hňupa, ktorý rád pretrhuje panenské blany a z "dcér" robí "ženy", v druhej tretine tam len pobehujú po lesoch, horách, kopcoch, riekach, až kým si konečne uvedomia, že je to úplné hovädo. Strašne zaujímavý scenár, fakt. Príbeh to vlastne ani nemalo, krv v podstate žiadna, jediný horor na tom bola menštruačná krv hlavnej hrdinky a jej utkvelé predstavy. Tá síce mala pekné modré oči, ale to je asi to jediné, čo je hodné zapamätania.(4.4.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)