Scooby-Doo a 13 duchů (TV seriál)

The 13 Ghosts of Scooby-Doo

Scooby-Doo

Scooby-Doo, kde si?!

Scooby-Doo a 13 duchov

Animovaný / Mysteriózní / Rodinný

USA, 1985, 13x25 min

• martin1m2

Príšerne nudný Scooby-Doo! Vincent Van Duch je ešte OK, ale Flim Flama by som zaškrtil holými rukami a Scrappyho nemám rád ani v jedinom Scoobym --- proste mi je nesympatický a vadí mi ... Na to, že sa jedná o sériu z roku 1985 je to oproti Scooby Doo Show (1976), ktorý bol výborný katastrofa. Kresby sú podľa mňa horšie a séria má toľko chýb a nelogickostí - neviem si predstaviť, aby sa toto páčilo čo i len deťom. Niekoľkokrát som pri tom zaspal, vkuse zíval. Jediné 3 epizódy, ktoré som prežil v pohode boli 8-10 (When You Witch Upon a Star, It's a Wonderful Scoob a Scooby in Kwackyland), ale už nikdy si túto verziu dobrovoľne nepozriem.(24.4.2016)

• ARI50

Zatím nejvíc povedená duchařská zábava.(22.9.2018)

• Carol Pifková

Horší Scooby-Doo seriál už asi byť nemôže. Jednoznačne to postrádalo zvyšok partie a ten uškrečaný Flim Flam či ako sa to volal tak toho by som už po prvej epizóde rozmliaždila dákym kameňom. Je to smutné, že to bolo tak hrozné. Aspoň teda pre mňa.(7.6.2014)

Veľa ľudí tieto diely moc nemuselo, no podľa mňa je tu veľa dobrých momentov. Najmä Vincent Price, ktorý robí dabing Vincenta van Ghoula. Flim Flam vie liezť na nervy, no keď ho človek viac menej ignoruje, väčšina vecí je celkom zaujímavá. Páčia sa mi duchovia a ich schopnosti, štvorica Scooby, Shaggy, Daphne a Scrappy bola podľa mňa vždy tou najlepšou (ale ten Flim Flam)... celkovo si to nostalgicky ale pozriem rád. Trošku temnejší Scooby Doo ale stále s dobrým zmyslom pre humor.(5.6.2015)

A tak kvůli Vincentovi se dalo snést, jinak dost slabá série. A ten Adric...tedy Flim-Flam byl dost na zabití Nejlepší díl: 1x09 - It's a Wonderfull Scoob(20.6.2011)

• - V seriálu byli Shaggy a Daphne stylizováni do 80. let. U Daphne byl nový vzhled použit pouze v tomto seriálu, kdežto u Shaggyho byl styl využit ještě v dalších třech filmech Scooby-Doo a bratři Boo (1987), Scooby-Doo and the Reluctant Werewolf (1988) a Scooby-Doo and the Ghoul Schoul (1988). (helloween93)

• - Jedná se o jediný seriál se Scoobym, kde je malé dítě Flim Flam členem party Záhady s.r.o. . (helloween93)

• - Spoiler: Seriál má 13 epizod, přičemž v 1. epizodě vypustí z Truhlice démonů všech 13 duchů. V 6. díle s názvem "Loď Duchů" hlavní hrdinové chytají zpátky do truhlice všechny 4 démony, kteří už tam byli. V prvním díle nechytí žádného a v díle "Loď Duchů" také ne. To znamená, že ve třinácti dílech chytí pouze 11 duchů, nikoliv 13. Zbylí dva jsou stále někde na svobodě. (helloween93)