Reklama

Reklama

Tento nadpřirozený thriller sleduje homosexuální pár Malika (Jeffrey Bowyer-Chapman) a Aarona (Ari Cohen), kteří čelí homofobním výhrůžkám poté, co se přestěhují do vzdáleného amerického města, aby zde vychovávali svou dospívající dceru. Vyhrožování je stále zákeřnější a Malik začne mít podezření, že zde působí ještě temnější síly. (Cinemax)

(více)

Recenze (22)

Davies182 

všechny recenze uživatele

7/10 pokud jste fanoušky Akt X. Postupnému odkrývání tajemství sice chybí nějaká hutnější infarktová scéna (nemusela by nutně být akční), a věčné nefér lekačky spolu se skřípějícími houslemi jsou už kolikrát vážně otravné, ale jinak super. Zaháčkuje to, solidně napíná, a až do poslední minuty fikaně klame tělem. [HBO GO] ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Dvaja homosexuáli vychovávajúci pubertálnu dcéru sa presťahujú do malomesta, a zatiaľ čo jeden z nich je optimista a verí, že ich ľudia príjmu, ten druhý začína mať pocit, že im všetci idú po krku. Otázne bude len to, či sú obyvatelia mestečka vraždiaci kult, alebo či je len paranoidný hlavný hrdina s traumami z minulosti. Téma je v tomto prípade jedna z tých originálnejších, hoci tu asi bude mať každý problém stotožniť sa s postavami, čo ťahá film nadol. Nepredpokladám totiž, že niekto môže súcitiť s gayom preto, že sa cíti diskriminovaný. Taktiež škoda, že viacero vecí tu ostalo nevysvetlených. Ale chvályhodné je to, že režisér mal odvahu niečo také natočiť, a pritom som nemal pocit, že by sa snažil brnkať divákom na morálku. Inými slovami, film ma prekvapivo nenasral (ináč by som ho rovno hodil do odpadu). Dvakrát ma dokonca zamrazilo a ako psychologický horor to myslím funguje celkom dobre. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Nic moc, ale rozhodně ne úplný průšvih. Největším problémem Spirály je, že neobsahuje nic, co by stálo za zapamatování. Jedná se snímek bez jiskry, nápadu a bohužel i bez jakékoliv silné scény, Celý se nese v takovém divném oparu mezi amatérským filmem a festivalovým kouskem. Snaha o narušení diváckého komfortu skrze nejasné vyprávění a oscilaci mezi neznámou sektou a psychickými problémy jedné z postav bohužel troskotá na faktu, že je zatraceně těžké mít vůbec zájem o zjištění pravdy či některou z postav. Samozřejmě je fajn, že se někdo pokusil obrodit žánr hixploitation a přenést do něj aktuální problémy. Tenhle průnik minorit do klasického bělošského maloměsta však zaspal na půli cesty. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Dva gay partneři (Černoch a Běloch) s dcerou se přestěhují do malého městečka. Už to je horror. Veřejně se objímají, neustále se dotýkají, laškují...Ten tmavší dělá mámu a ten druhý tátu - ten vydělává :-). Dobře natočené, ale ten konec je nějak odfláknutý. OBSAH: 1995 rok. Gay pár Malik a Aaron se stěhují na klidné předměstí se svou dospívající dcerou. Ale naděje na klidný život se rychle vypaří, když v prvních dnech Malik objeví na zdi v obývacím pokoji sprostou nadávku. Aniž to řekne rodině, přemaluje nápis a v tuto chvíli si začne všímat zvláštností v chování zdánlivě přátelských sousedů. Aaron nesdílí podezření svého partnera, ale nemůže se zbavit pocitu úzkosti a rozhodne se dozvědět více o tomto městě a lidech v něm žijících. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Dvaja partneri sa spolu s dcérou jedného z nich presťahujú do pokojného mestečka. Na prvý pohlad ide o príjemné miesto s ústretovými susedmi, ale toto miesto má v skutočnosti svoju temnú históriu a noví obyvatelia velmi rýchlo zistia, že miestni z nich nie sú zrovna nadšení. - Slušný horor od ludí, ktorí sa na indie scéne v Kanade pohybujú už nejakú tú dobu. Rozhodol som sa pozrieť si ho, pretože tu je drvivá väčšina hercov, ktorých som už v nejakom horore videl, a taktiež som si ho všimol na profile mojej oblúbenej užívatelky dubinak. Zhliadnutie nelutujem, pretože si film po celý čas drží vyrovnané tempo, vzťahy a s nimi súvisiace napätie sa celkom intenzívne stupňujú a záver toho síce vela neukáže, ale práve toto si u tohto typu hororov väčšinou cením, pretože ukázať všetko do posledného detailu sa sem jednoducho nehodí. A v podstate sa to skončilo tak, že to má velmi slušne rozpracovaný príbeh pre pokračovanie, ktoré by som si určite pozrel tiež. + herec z AHS: Apocalypse + herec z It + herec z The Order + herečka z Clinger a West of Hell + herec z Scary Movie, The Unspoken a The Blackburn Asylum + herec z The Void + herec z Chilling Adventures of Sabrina a The Order ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama