• Nový Zéland

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Drama

Velká Británie, 2020, 124 min

Emma není špatný film, vlastně to bylo docela fajn a nenudila jsem se. Mým největším problémem bylo děsně nesympatické obsazení. Anya Taylor-Joy je fajn a Bill Nighy super, ale ten bohužel nedostal moc prostoru. Zbytek obsazení je ale naprosto bez šťávy. Hlavní mužská postava postrádá jakékoliv charisma, což bych u adaptace Jane Austen čekala jako základ. Neurazí, ani nenadchne.(28.3.2020)

• VenDulin85

Emma s tečkou... toto se mi nepíše lehce, každopádně asi takto: Američanka Anya Taylor-Joy byla opravdu nejlepší možná volba pro roli krásné a jemné (a britské!) Emmy? Pokud ano, svět je opravdu v pr..ekérní situaci. Harriet Smith je druhá chodící katastrofa a Miranda Hart nezúročila charakter slečny Batesové ani z poloviny. Pan Knightley, muž, u kterého jsme ve všech předchozích verzích poznali jeho pravé emoce až v závěru, má bohužel v tomto scénáři chovat se jako de... dedostatečně dospělý jedinec, omluvte mou rýmu. Novátorský přístup k původní látce má tady znamenat to, že postavy zhrubly a říkají věci, které se tehdy neříkaly (viz Harriet, vyčítající Emmě, že jen kvůli ní odmítla Roberta Martina + podezřívající, že chce Emma p. Knightleyho pro sebe; Emma lamentující nad nabídkou p. Knightleyho kvůli Harriet; Emma vysvětlující Robertovi Martinovi, že mu způsobila bolest...), tohle zkrátka NE. Na georgiánské době je právě přitažlivé to, že lidé samozřejmě cítili a prožívali, ale z úst už jim pak vycházely cenzurované větné celky, protože... tak to bylo správné a kdyby řekli to, co měli na mysli, nemohli by se ani na sebe podívat do zrcadla. Byli už zkrátka takoví, Jane Austen o tom napsala bravurní příběh, který patří mezi moje nejoblíbenější a mě mrzí, že musím takovému paskvilu dát jen 2 hvězdy: jednu za bohatou výpravu a všechny ty serepetičky a druhou za paní Eltonovou, která jediná byla postavou na svém místě, bravurně ztvárněnou Tanyou Reynolds.(21.3.2020)

• Vxxx

Neznám předlohu, takže nemůžu hodnotit, zda se jedná o dobré zpracování. Jako film mě to ale nezaujalo. Všechny hlavní postavy jsou nesympatické, celý film působí velice jednotvárně a prostě je film takový neslaný nemastný. Opravdu mě to vůbec nebavilo. 1*(17.2.2020)

Mám tak trochu pocit, že Emma. sa v jadre snaží byť dobrým filmom. Vyzerá to dobre, herecké výkony sú funkčné, posolstvo filmu je dobré a je tu niekoľko dobrých postáv. Najviac musím asi pochváliť Mirandu Hart. Jej postava je veľmi vtipná, plná energie a kedykoľvek sa objaví na scéne, tak som sa zasmial. Je tu ešte niekoľko ďalších celkom dobrých postáv, no no celkovo filmu chýba niečo, čo by ma nejako výrazne chytilo. Myslím si, že všetci vieme, čo môžeme očakávať od Jane Austenovej. A možno ma za to niektorí nebudú mať radi, no v tomto filme je veľmi často vidno, ako sa v jej príbehoch tiež môžu objavovať jej vlastné klišé. Nečítal som predlohu, no bez toho, aby som to dlho sledoval som vedel uhádnuť ako dopadnú jednotlivé romance, čo z toho všetkého vyplynie. Ak poznáte Austenovej príbehy, alebo minimálne jej rukopis, tak to uvidíte veľmi rýchlo tiež. Okrem toho však film nemá veľkú dávku energie. Často je viac nudný a ťažkopádny než zaujímavý. Okrem toho občas som niektoré kostýmy pochopiť úplne nevedel. Najmä tie otrasné nákrčníky, ktoré dokáž ženám opticky predĺžiť krk tak, až to vyzerá neprirodzene. Myslím si, že medzi filmovým spracovaním klasickej romantiky by som vám vedel odporúčať niečo lepšie. Film ako taký je okey, no veľmi rýchlo ho aj vypustím z hlavy. A ani sympatická Anna Taylor-Joy tomu nezabráni. Hodnotenie: C+(23.3.2020)

• Lacike

Doteraz som nevidel žiadnu inú verziu Austenovky o dohadzovačke Emme, ale táto mi pripadal nudná. Postavy nevýrazne. Chémia medzi nimi vôbec nefungovala. Anya Taylor-Joy mám rád, ale do tohto prostredia sa mi nehodila. Jedine Bill Nighy je cool ako vždy, ale je tu strašne málo. Takže celkovo podpriemer. 4/10.(28.3.2020)

„Emma” (slečna) Woodhouse je frekventovanou dohadzovačkou sobášov, a pritom svoj vlastný vzťah absolútne nerieši, akoby aj mohla, keď neustále býva zamestnávaná vybavovaním zoznamiek, a tak tým pádom vznikajú aj pomerne časté nedorozumenia takéhoto druhu: „(Harriet Smith) Ja som si po celý čas myslela, že pán Elton ide po mne, a ten darebák namiesto toho, flirtoval s Vami” ! Koľkokrát i Emma priloží ruku k dielu, čím neumýselne prikladá benzín do ohňa, trebárs s Robertom Martinom to pokafrala, ako sa len pokafrať dalo, no treba podotknúť, že koná i "včasné" nápravy ! A vskutku je veľmi úsmevné sledovať všetky rozpaky okolo postáv, vďaka čomu má snímok svižné tempo, že sa odďaľuje to, k čomu sa speje od samého začiatku, kedy si počas horlivého sledovania nemôžete byť nikdy istí, ako sa línia udalostí bude vyvíjať, i keď jestvuje šanca - všímať si menšie náznaky, ktoré s nami (divákmi) vkusne koketujú ! _ Je to príliš snobské, predstaviteľka Emmy, Anya Taylor-Joy, vystriedala neuveriteľné množstvo pestrofarebných garderób, ba ani som nemal šancu ich všetky porátať, kostýmová dizajnérka - Alexandra Byrne, sa naozaj »vyznamenala« , aký skrýva potenciál ? Je to i výpravné, človek sa popritom akosi nenudí, ale mne osobne to prišlo, ako nasilu, chcené, vypočítavé... Anyu mám rád, no nesadla mi vo svojom parte. Na jedno pozretie - bohato stačí ! Jesenná Autumn de Wilde je asi oveľa väčšia fotografka, než režisérka ?! Extravagantný počin s finálnou bodkou.(2.4.2020)

Jsem zarytá fanynka Jane Austen a Emma je jeden z mých nejoblíbenějších románů. Mám moc ráda film s Gwyneth a miluju minisérii s Romolou. Na tento film jsem se těšila, co ho oznámili, ale po trailerech jsem byla přesdvěčena, že se mi nebude líbit, zvlášť když jsem se dozvěděla nějaké další věci. Jaké bylo mé překvapení, když jsem celý film sledovala nadšená a s takovou tou typickou šťastnou náladou, kterou z adaptací Austenovek mívám. Už jsem se na film stihla podívat dvakrát a zbožňuju soundtrack (tedy většinu - ty náboženské chorály ne). Přišlo mi to roztomilé, barevné, vtipné, kouzelné, emocionální. Ano, má to své mouchy. Herečka pro Emmu není ideálně vybraná, ale Knightley si mě totálně získal. Škoda, že další postavy kromě Harriet nedostaly tolik prostoru a někdy byly jejich charaktery i zkreslené, ale to mi nevadilo. Přidané nebo chybějící scény mi kupodivu nevadily, důležité je pro mě, že mám z filmu dobrou náladu a to se stalo.(26.3.2020)

• campix

Emma je dobová komedie na motivy knihy z pera Jane Austenové, které dala světu nespočet klasik červené knihovny. To nezbytně znamená i řadu televizních a filmových adaptací, z nichž je Emma rozhodně jednou z těch slabších. Knihu neznám takže z tohoto pohledu se to špatní hodnotí, ale dá se rozhodně říci, že tato filmová adaptace je poměrně chaotická a dějově nezajímavá. To podporuje i cast, který je až zoufale tuctový a nesympatický. A to platí pro všechny. Včetně hlavní postavy, kterou ztvárnila Anya Taylor-Joy, která mi normálně nevadí, ale v dobových kulisách působila dost nepatřičně a ztraceně. Ve finále tak jde o promrhané dvě hodiny.(30.3.2020)

Takhle mi zkazit pana Knightleyho! V tomto případě mu měli říkat spíš Emoley, rytířského v něm nebylo za mák (na konci mi ho bylo vážně líto, že takhle dopadl. Poor Mr. Knightley!). V mnoha ohledech si z knihy vybrali zvláštní motivy a ty tradiční poněkud překroutili – místy bych se nechytala neznat předlohu. Jinak krásné kostýmy (paní Eltonová), vtipné scenérie (zvláště s chovankami internátní školy) a obrovské oči Emminy.(22.3.2020)

• M.i.k.e

nejsem úplně cílovka knižek Jane Austen a jejích adaptací,nicméně tu a tam se mi nějaká i celkem líbila (Pýcha a předsudek).Emma ovšem není ten případ a bavit mě přestala už asi po dvaceti minutách.Na nezáživnosti má velký podíl nejen tuctový příběh,ale hlavně ne dobře zvolené obsazení,kdy naprostá většina z něj postrádá byť jen špetku charismatu a jedinou opravdu sympatickou postavou je tak Bill Nighy.Solidní výprava a hezké kostýmy to prostě nezachrání.Navíc u podobného filmu je to tak nějak samozřejmost...40%(4.4.2020)

• Arsenal83

S Gwyneth Paltrow to bolo natočené pred takmer štvrťstoročím a už vtedy mi to liezlo na nervy. Ale na Gwyneth sa ako tak dalo aj pozrieť. Ale keď Emmu hrá herečka Anya Taylor-Joy, tak tá definícia "hezká, chytrá, bohatá" mi nejak nesedí najmä v prvom slove. Ale Angličanom to zrejme stačí. Mega nuda bez vtipu, kde dokonca lesbická Yara Greyjoy z GOT je považovaná za krásavicu. No to mi ho podrž. Alebo radšej nie.(25.2.2020)

Moje austenovské srdíčko pookřálo. V současných těžkých dobách jsem ráda za jakékoliv zlepšení nálady. Závěr je zpracovaný krásně a i slzička ukápla. 90%(21.3.2020)

Emma bohužel tvrdě doplatila na současnou situaci, takže její výdělky budou asi hodně mizerné, což zamrzí o to víc, že je to nádherný film. Takový, se kterým na chvíli totálně zapomenete na svět a problémy kolem, jako by to vše najednou vůbec neexistovalo. Už od trailerů bylo poznat, že si debutantka, ačkoli fotografka Autumn de Wilde, dala velmi záležet a vytvořila ultra posh a do každého dobového i technického detailu vypracovaný film, který potěší jak filmaře, tak milovníky historie i fanoušky Austenové. Samozřejmě, jsou tu momenty, které trochu vyvedou z míry (nahý pan Knightley, Emma s nahým pozadím u ohně, překvapivě pojatá scéna vyznání s krvácením z nosu), ale to vše jen ukazuje, že režisérka se při té vší nádheře nebojí být upřímná a realistická. Je zde i pár pasáží, které v knize vůbec nejsou, například Knightleyho běh za kočárem po plese. Nenarušuje však strukturu původního děje a navíc jen více rozvádí motiv, který už musí být po plese v Crown Inn každému jasný. Na všech zúčastněných je vidět, jak byli pečlivě vybráni a jak je práce na filmu bavila. Anya Taylor-Joy výborná a je snad ze všech představitelek nejvíce podobná původní literární postavě. Mia Goth je možná až příliš hloupá, přitom Harriet jako mentálně retardovaná skutečně nevypadá. Skvělá Miranda Hart i Bill Nighy, byť tu má velmi málo prostoru. Dokonalá Tanya Reynolds ze Sex Education zase zúročuje svůj komediální talent. A konečně pan Knghtley. Johnny Flynn je tu neskutečně sexy, jen mě u jeho postavy trochu mrzí, že příliš brzo dává najevo své emoce, byť je celou dobu spíše má držet pod pokličkou. Navíc je to Emmin mentor, dvakrát starší než ona, tedy cca 40letý muž, a on běhá za kočárem jak nějaký puberťák. To mi na jeho charakter příliš nesedělo. Ale jinak je to největší přínos hereckého obsazení a navíc krásně zpívá. Celkově obrovská spokojenost a víc takových skvělých adaptací, prosím! Tleskám.(21.3.2020)

Prišlo mi, že film sa snaží byť niečo ako minulý rok The Favourite, avšak nedarí sa mu to ani čo sa deja týka, ani spracovania, humoru, tancov či hlavnej hrdinky. Príbeh je veľmi jednoduchý a mierne nudný. 6,7/10.(22.3.2020)

Anya mi přišla jako Emma o mnoho lepší než Gwyneth a celkově to napětí mezi Mr. Knightlym a Emmou bylo daleko uvěřitelnější než ve starší adaptaci. Film je krásně natočen v pastelových barvách, úplná pastva pro oči. Kostýmy krásné, četla jsem komentáře na příšerné účesy, ale světě div se, tyto kudrlinky byly největší módní hit v době, kdy se to odehrává, za což jsem vděčná, že se toho nebáli, i když nám to může připadat zvláštní. Velká škoda, že Emma vyšla zrovna v této době, kdy jsou kina bohužel zavřená.(21.3.2020)

Tento film ma chybu, ze je z velkej miery cynickou karikaturou degenerovanych slachticov. Ale uznavam, ze spracovanie je to originalne. Originalneho humoru je bohuzial tak akurat na jeden trailer. Dej mam este prilis cerstvo v pamati a tak tato nova adaptacia sama o sebe neputala moju pozornost dostatocne - ba az do samotneho konca dost suche. Neznalec by sa v tom mozno i stracal. Celkovo nechapem tolke zaujatie Emmou v popkulture, chapem ze je humornejsia nez ostatne diela, ale inak slabsie a v 2h formate prilis hutne. 2.5*(22.3.2020)

Jako každá fanynka Jane A. jsem měla velká očekávání. Trailer mě nadchnul (Miranda Hart) ale i vyděsil (divoká supermoderní verze), ale jsem velmi příjemně překvapena. Je to přesné dodržení knihy? Ne, ne ve všem. Je to na škodu? Kupodivu vůbec. Byla jsem v domnění, že film je docela fajn, ale nic extra, ale druhý den jsem se dívala znovu a pak zase a líbilo se mi to ještě víc. Miluju garderóbu Emmy, miluju žlutou a ty bílé šaty se zelenou stuhou, zabila bych pro ně. Polovina osazenstva je ze Sex education, postavy jsou skutečně "dobově ošklivé", příšerné dobové kudrlinky a kýčovité interiéry? Ano :). Miluju služebnictvo v Hartfieldu, hlavně když přenášejí paraván. Emmin otec je úplně jiný než ten ze seriálu, ale snad ještě lepší. A někdo tady vytkl věk panu Knightleymu, že prý je ve filmu mladý - kontrolovala jsem to a je v přesném věku a pořád fešák :). Jsem skalní fanoušek, znám všechny v češtině dostupné verze filmů od Austenové (viděli jsem Praštěná holka ála Emma? :)) a tenhle film si dám ještě několikrát a s chutí. Fakt úspěch! Musím říct že první ztvárnění, ze kterého nemám smíšené pocity :).(31.3.2020)

Možná bych dal ty hvězdičky 4 ale při vzpomínce na Miu Goth asi ne.(3.4.2020)

• BigMen

úplně zbytečný počin zbytečných lidí na téma, které nebylo vůbec pochopeno. krásná, bohatá, chytrá? vážně, no, tak to asi ne. rozhodně ne v podání té obludy Any Taylor-Joy, v tom prvním případě NE.. A CO DÁL? NIC. NUDA, OPRUZ. NUDA. OPRUZ. NUDA.(7.4.2020)