Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

kleopatra

Po náročných spektáklech si Bertolucci zřejmě chtěl trochu odpočinout a tak se nadechl čerstvého toskánského vzduchu, přibral spoustu známých hereckých tváří v čele se začínající zato filmu dominující, krásnou Liv Tyler a natočil film, kde se v rámci jakési umělecké bohémy trávící čas uprostřed nádherné přírody nic moc neděje, ale který přesto a možná spíš proto, svou poklidnou atmosférou a harmonickým obrazem jistojistě pohladí. ()

Radyo

Tímhle filmem mě Bertolucci zklamal. Ne úplně, ale přece jen jsem od něj čekal trochu víc. Řemeslně to bylo zvládnuté skvěle, jen se mi příběh nezdál moc výrazný na to, aby se z něj dal natočit kvalitní film. Zaujala mě sice Liv Tylerová, ale ani ona (navíc skoro debutantka) nemohla tohle Bertolucciho "dítko" zachránit. Jean Marais se zde objevuje v jednom ze svých posledních snímků. Naopak Rachel Weiszová v jednom z prvních. A Jeremy Irons v jednom z prostředních. :)) ()

tron

Bertolucci miluje prírodu a mladé telá a z jeho bohémskej Zvodnej krásy je to poznať. Ak je niečo fascinujúcejšie, ako sexuálne sa prebúdzajúca Liv Tyler, tak potom už len jedinečná príroda toskánskeho vidieka, v ktorého kopcoch má umenie slávnu tradíciu. Výprava je prekrásna, podaná natoľko poeticky a "starodávne", že keď sa raz za čas objaví auto, pôsobí to rušivo. Hoci je snímka zaujímavo obsadená (Marais dva roky pred smrťou, Irons, Weisz, Fiennes, Flemyng), nikto - okrem atmosférickej výpravy a Tylerovej - nemá šancu. Ale neprekáža to. Skôr naopak. Najsilnejšie scény: tanec a, samozrejme, sex. ()

Faidra

Navzdory Tylerové a díky Bertoluccimu a Maraisovi krásná toskánská freska vymalovaná v letních barvách, která vás svede, ani nevíte jak. ()

Dadel

Krásný poetický příběh z malebné krajiny Toskánska. Při takovém filmu skoro lituju, že žiju ve městě. A narozdíl od Pána prstenů byla Liv Tyler v tomto filmu ještě krásná. ()

flanker.27

Na začátku Lucy nechce dát a hledá otce. V průběhu filmu Lucy chce dát, ale neví komu a myslí, že našla otce. Na konci Lucy dá a najde otce. ()

TeeAge

Som strašne zaujatý. Liv je jednou z mojích ,,naj,, a nakoľko je to jej sólový, a asi najúprimnejší a najintímnejší snímok celkovo, nemôžem hodnotiť inak. Akurát mi vadili dve veci: Nepochopil som niektoré vzťahy medzi postavami, a to dévédéé čo som tak dlho zháňal a konečne kúpil, nám seklo pri doslovnom konečnom vyvrcholení :D K dobrému koncu však už nič nechýbalo, a tak si na Liv odteraz budem spomínať ako na horľavú, obyčajnú a pritom prekrásnú puberťáčku z toho nášho európskeho sveta... :) ps: škoda že je američanka. ()

berg.12

...aneb jak Liv Taylor o panenství přišla. Žádné hlubší poselství od filmu nečekejte. Ta atmosféra italského venkova je sice příjemná, ale na mě poklidná až moc. ()

NinadeL

Jméno Bernardo Bertolucci není z těch, kvůli kterým bych si sedala na zadek. Poslední tango v Paříži byla manýristická masturbace, která se snažila vychovat diváky pro anální sex, Poslední císař je vhodný film pro každého vyspělého diváka, budiž, nicméně Malý Buddha už opět cílí jen k selekci zájemců a populární otázky ve stylu "Jaký má život smysl? - Je odpovědí náboženství?" ... takže proč nechat toto všechno stranou a nechat se líně unášet letním pobytem v Toskánsku, když se jen každý touží dostat do kalhotek Liv Tyler? Konečně, proč ne. Ale tyhle namyšlené panny mě osobně nudí. Já si dávám raději dostaveníčka s takovými, jako je Rachel Weisz. ___ V počátcích české verze HBO byl tenhle film hodně fetišizován, ale i tehdy šlo více o to Toskánsko. ()

Ephemeris

Opatrne s veľkými očakávaniami. Lebo môžete dopadnúť ako východoázijské turistky, ktoré plné očakávania prichádzajú do Paríža a potom skáču zo strechy hotela. Toto je film, ktorý mi vŕtal v hlave dlhé roky a konečne nastala príležitosť vizuálnej konfrontácie. Dá sa hovoriť o sklamaní, keďže celý film je vlastne len striedanie návštev u bohémskej komunity umelcov. Hudba a exteriéry pekné. ()

Davies182

Liv Tyler je Hank Moody bez pindíka, ale ještě to neví. Na můj vkus často až příliš bohémské a překvapivě i romantické, jinak už mám ale konečně jasno v tom, odkud čerpalo Californication značnou část své inspirace. ()

Vitex

Zvláštní: Kdysi jsem film viděl a dal jsem mu tady 4 hvězdičky. Pamatoval jsem si zvláštní letní atmosféru a krásnou Liv Tyler. Pustil jsem si to teď znovu a po deseti minutách vypnul, protože mě v nich iritovalo skoro všechno (i když se tam zatím skoro nic nedělo), a smazal hodnocení.. ()

S.Quentin QUALE

Vynikající dvouhodinová nuda o čekání na to, kdo nakonec odpaní Liv Tyler. Jedna hvězda za dvě kozy - jednu Tylerčinu, druhou Weiszčinu. Sranec....20% ()

misterz

Režisérovi sa nedá uprieť istý zmysel pre detail a pekná farebná kompozícia obrazu, no to je asi tak všetko to dobré. Bez ďalšej pridanej hodnoty strácajú tieto pozitívne atribúty aj tak význam, takže na výsledné hodnotenie snímku nemajú žiaden vplyv. Chápem, že Bernardo Bertolucci chcel priblížiť život talianskeho bohéma divákovi a jemu osobne to príde ako príťažlivé keďže ako predpokladám v podobnom prostredí žije alebo žil aj naozaj, no vo výsledku dosiahol len obrovskú nudu, ale tak veľkú že som skoro ošedivel. Je to vlastne len o tom, kto ako prvý odblaní Liv Tyler, ktorá sa tu len tak motá a vyvoláva slintavý reflex u chlapov všade naokolo, pritom akože za sprievodu pár ušmudlaných veršov hľadá svojho skutočného otca. Takže pokiaľ divák nechce umrieť od nudy, tak odporúčam si aspoň tipnúť kto bude ten šťastlivec a potom sa upnúť na túto myšlienku. To by malo zabrať. Niečo tak zbytočné a nezáživné som už dlho nevidel. Zdôrazňujem, že tie dve hviezdy čo dávam majú čisto prízemný charakter - jedna za polbobra a prsíčko Rachel Weisz a jedna za prsíčko Liv Tyler. 30/100 ()

kingik

Jen pro skalní příznivce Liv Tyler. Snímek, ač je to překvapivé, nemá příliš co nabídnout. Plochá režie Bernarda Bertolucciho také ničím nezaujme. Chvílemi sice svitne naděje, že by snímek mohl o něčem vypovídat, ale jako celek je to pořádná nuda. ()