Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

AloeB

Titulní krása je ve filmu velmi půvabně zpodobněna a to nejen v osobě Liv Tyler ale v celé krajině a celkově i v atmosféře filmu. Celým snímkem tak nějak prostupuje frivolnost, bohémství a láska k životu, což je pro mě velice příjemný fakt, naproti tomu, že jinak lze zápletka shrnout do nešťastného dilematu zda Lucy dá či ne. ()

tron

Bertolucci miluje prírodu a mladé telá a z jeho bohémskej Zvodnej krásy je to poznať. Ak je niečo fascinujúcejšie, ako sexuálne sa prebúdzajúca Liv Tyler, tak potom už len jedinečná príroda toskánskeho vidieka, v ktorého kopcoch má umenie slávnu tradíciu. Výprava je prekrásna, podaná natoľko poeticky a "starodávne", že keď sa raz za čas objaví auto, pôsobí to rušivo. Hoci je snímka zaujímavo obsadená (Marais dva roky pred smrťou, Irons, Weisz, Fiennes, Flemyng), nikto - okrem atmosférickej výpravy a Tylerovej - nemá šancu. Ale neprekáža to. Skôr naopak. Najsilnejšie scény: tanec a, samozrejme, sex. ()

hackstolle

Nevidim duvod, proc necim tomuto snimku ubirat. 1. posledni a skvela filmova role Fantomase, 2. naprosta neodolatelnost Liv, 3. paralelni deje a krasne prostredi kamerou na jednicku zachycene. Takze v podstate vse, co tu jiz bylo nize vyrceno. A ze to nejde ve filmu raz na raz? To by snad ani pri tomto nametu neslo. . . . Rad bych jeste zminil Mozartovu hudbu (i jinych), ktera ve filmu udelala sve. Pro me secteno a podtrzeno 90%. ()

hanagi

Už jenom za přenádherné Toskánsko, za tu bohémskou komunitu a za prostředí, ve kterém může každý odpočívat i tvořit, už jenom za to bych "zabíjela". Škoda že citové tápání i první sexuální zkušenosti (i když v tomhle případě moc hezké!) mě ale přece jen až tak neuhranuly. Ale že bych se nudila? To ani náhodou. ()

dopitak

Čarukrásná Liv a její pečlivý letní výběr milence v kopcích mezi vinicemi. Léto, erotika (Weisz!, Tyler) a milá postava pana Maraise, směs angličtiny, italštiny a francouzštiny, titulky Anny Kareniny. A atmosféra, na základě níž dávám pětihvězdičkové nejčastěji. Kouzelná je i scéna, kdy jde Lucy po večírku k Alexovi, aby jí schválil nabíječe, a oba si myslí, že dnešní noc je ta pravá. ()

• Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)
  • Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)
  • Natáčelo se v Toskánsku v Itálii. (BMW12)