Pár správných chlapů

• slovenský

Zopár správnych chlapov

Drama / Krimi / Thriller / Mysteriózní

USA, 1992, 131 min

Snímok by som si vedel predstaviť aj ako úvodný pilot k JAG - Vojenská generálna prokuratúra, len s tým rozdielom, že kvalitatívne v porovnaní s týmto seriálom, je úplne niekde inde, mimo našu slnečnú sústavu. Hlavní vinníci sú síce známi už od začiatku, takže tu nie je žiadne odhaľovanie páchateľa, o to viac však zaujme samotné naháňanie dôkazov a krimi vyšetrovanie previnilcov. Kúsok po kúsku sa tak skladá nepekný obraz pomerov života vojakov na vojenskej základni. K úspechu tohto filmu sa nemalou mierou pričinil aj dych berúci výkon Jacka Nicholsona (plukovník Jessep). Keď bol na obraze mal som normálne chuť vstať a zasalutovať mu, vôbec sa tým vojakom nečudujem, maximálne presvedčivý výkon. Koniec ponúkol jeden z najlepších slovných duelov (Nicholson vs. Cruise) aký som mal kedy možnosť vo filme vidieť, už len kvôli nemu stojí za to pozrieť si celý film. 85/100(18.6.2015)

Tak som si tých správnych chlapov pozrel pred napísaním komentára ešte raz a jedna hviezdička išla automaticky dolu. Neznášam frajerov, akého stvárnil Tom Cruise, a až na riedke výnimky neznášam ani Toma Cruisa ako herca. Demi Moore tiež pôsobila nejako neisto a nepresvedčivo. To dalo vyniknúť Jackovi Nicholsonovi, ktorý sa zaskvel v plnej paráde. A seklo mu to, pretože dokázal byť vierohodnejší, než tí panáci v teplošských uniformách deklamujúci harvardské kecy. Škoda, mohol z toho byť veľmi zaujímavý film o tom, ako sa veci menia pri meniacom sa uhle pohľadu. Len by sa musel najprv odbúrať ten pátos, patriotizmus a tie vojenské opičky a neskončiť iba u toho.(25.11.2012)

Jacka Nicholsona ja zrovna nemusím, ale tento film mu celkom sadol. Skvelý je však Tom Cruise, ostatne ako vždy. Áno, obsadenie bolo skvelé no dej, to je už iná reč. Dej je pomalý, miestami nudný. Je to Tomov slabší film, aj keď hodnotím vysoko. Inak dobrý film z vojenského prostredia, kedy do poslednej chvíle neviete, či teda bol zákon nariadený alebo nie.(2.2.2015)

• Herr_Flick

Zdánlivě ztracený případ před vojenským tribunálem, jak to asi dopadne? Některá místa, u soudu i mimo působí vyloženě směšně. Seriálová alternativa JAG to mnohokrát dokázala v padesáti minutách daleko, daleko lépe jen o tři roky později. Pár správných chlapů nabitý hvězdami - šílená stotřicetiminutová nuda! Vyústění tragické!!!(8.3.2012)

Pár správných chlapů je skutečně film, který dostojí svému názvu a není to jen díky vynikajícím hercům, ale také díky dobře napsaným charakterům. I na takových vedlejších postavičkách, jako jsou dva obžalování, je pěkně vykresleno, co to znamená plnit rozkazy a jakou ctí je býti "americkým" vojákem. :) Právo v soudní síni i nepsané rudé právo (a tím nemyslím vaše oblíbené noviny) rozpracováno do kvalitního scénáře se postará o skvělý filmový zážitek ze staré školy. 8/10(3.3.2014)