Reklama

Reklama

Charles a Diana - pravda o svatbě

(TV film)
  • Velká Británie Charles & Di: The Truth Behind Their Wedding
všechny plakáty
Dokumentární
Velká Británie, 2019, 90 min (Alternativní 59 min)

Režie:

Duncan Singh

Hrají:

Tracy Ann Oberman (vypravěč), Karel III. (a.z.), princezna Diana (a.z.), královna Alžběta II. (a.z.)
(další profese)

Obsahy(1)

Celý svět sledoval v přímém přenosu pohádku, její aktéři však šťastní nebyli... „Tvoje tvář je na hrnečcích a ubrouscích, teď nemůžeš zrušit svatbu!“ řekla prý Dianě Spencerové její sestra pár dnů před plánovaným dnem D. Krátce předtím totiž budoucí manželka následníka trůnu nedopatřením objevila zlatý náramek s iniciálami F a G. Na tom by jistě nebylo nic podezřelého, kdyby dárek nebyl adresován Camille Parker-Bowlesové a kdyby Diana nevěděla, že její snoubenec používá v komunikaci se svou bývalou milenkou přezdívku Fred, zatímco ji oslovuje jako Gladys. Osmnáctiletá panenská nevěsta, jíž si pro poněkud přelétavého prince zvolili jeho královští rodiče, příliš pozdě pochopila, že Charles ji nemiluje, a Charles pozvolna začal chápat, že nevinnost nemusí nutně znamenat hloupost a podřízenost. Když Diana po několika letech konfrontovala přímo Camillu, dočkala se od ní poněkud uštěpačné odpovědi: „Miluje tě celý svět, máš dvě krásné děti, co bys ještě chtěla?“ Banálně vyhlížející příběh měl bohužel veskrze tragické vyústění, pohádka se nekonala. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Sa.sa 

všechny recenze uživatele

Byla to pohádková svatba v reálném světě... Ano Diana byla neskutečně krásná i přitažlivá žena...! Jak to dopadlo asi víme... Bohužel si ten kokot vybral starou hnusnou babu bůhví proč 😢😢😢 Ano měla pravdu hloka: "ve vztahu jsou tři moc....!" ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Bylo to řečeno mnohokrát a možná ještě mnohokrát bude. O svatbě Charlese a Diany, o jejich problémech, o Camille, toho bylo napsáno, natočeno a nadiskutováno tolik, že si nemyslím, že by mohlo být řečeno něco nového. Ano, pár dalších informací, které předtím nebyly známy padly, ale bylo jich až příliš málo. Většinou došlo jen k rekapitulaci známých faktů. Rozebrány byly do detailu záběry nebo fotografie a promluvily i osobnosti, které možná předtím nedostali tu šanci. Nicméně střízlivě se až na pár detailů nic extra nedovíte. Ovšem i ty jsou zabalené luxusně a opentlené zlatou mašlí. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Souhlasil s Alexisem, ze je to ztrata casu zabyvat se takovym Dysnejlandem britske kralovske rodiny. Zde si 20 leta Diana Spencerova si vzala o 12 let starsiho prince. Charles touzil po nekom starsim. Moji rodice byli od sebe byli 10 let, prarodice o 19. Prekvapilo me, ze princ pred Dianou nabidl snatek dvema zenam, ale dostal kosem. A v dokumentu se opet opet neobjevilo, ze Charles tri tydny pred svatbou vedel, ze Diana trpi bulimii. Vyhybala se pak recepcim nebo si nasla mechanismus, jak odolat pokuseni vse snist. Novinari se pak ptavali, proc nic nekonzumuje. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama