poster

Misery nechce zemřít

 • anglický

  Misery

 • slovenský

  Misery nechce zomrieť

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1990, 107 min

Režie:

Rob Reiner

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

Marc Shaiman

Střih:

Robert Leighton

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MISSha
  ****

  Jedna z vydařených adaptací Stephena Kinga převedená na filmové plátno,na které se mi velice líbila správně vygradovaná atmosféra a nepopsatelně výborné výkony obou hlavních představitelů. Ale po celém průběhu filmu mi začalo stále více a více docházet, jak se tenhle psycho-horor neuvěřitelně podobá svému staršímu bratříčkovi jménem Osvícení s šíleným Jackem Nicholsonem (srovnatelný výkon s Kathy Bates) pod taktovkou mnou obdivovaného Stanleyho Kubricka. Ovšem můj ''pomyslný žebříček filmů podle adaptace Stephena Kinga'' tenhle snímek narušil-řadí se na 4.místo hned za Zelenou míli,Osvícení a mím vítězem Vykoupení z věznice Shawshank.(21.11.2009)

 • Jordan
  ****

  king už jedného spisovateľa (hoci o dosť menej úspešného) nechal uviaznuť počas zimy v horách, no garde bolo opačné a aj toho nadprirodzena bolo viac. reiner nie je kubrick, celá misery je taká komorná až televízna, ale má dobrý scenár, výborné herecké výkony a to sú jej základné ťažné kone, ktoré ju dotiahli medzi najlepšie filmové kingovky.(16.10.2013)

 • WANDRWALL
  *

  Komu by se chtělo zemřít, když už se narodil? Takže klíčová otázka pro jednotlivce a lidstvo. Proč se nám nechce zemřít, když se nám daří a chce, když se nám nedaří a víme, že jsme jen na čas. Film nic moc, ale může vyvolat nečekané otázky v nás. To každý film. Ale že by tohle byl horor? Tak pro děti.(3.8.2010)

 • Divočák
  ***

  Jelikož je Misery mou nejoblíbenější knihou od mého nejoblíbenějšího spisovatele, nemůžu dát víc než tři. Kathy Bates sice zuří co to de a James Cann je docela sympaťák, ale suchar Farnsworth to jenom zbytečně brzdí a film ani zdaleka nemá tu správně hutnou atmosféru, která se táhne celou knihou. Navíc tu chybí celá dějová linie, která je obsažena v té nové knížce o Misery, co tam Caan celou dobu tak smolí. A navíc chybí nejlepší scéna knihy, kdy Misery rozmašíruje policajta sekačkou na trávu. No řekněte, zaslouží si ten film víc než tři hvězdičky?(27.2.2007)

 • genetique
  ****

  Mrazivých thrillerov s labilnými, psychopatickými a najmä schizofrenickými maniakmi je na takejto vysokej úrovni pomerne málo a preto som sa tešil, keď niečo podobné predvedie aj žena. Oscarové ocenenie bolo dostatočnou motiváciou, no nakoniec výkon Kathy Bates nebolo to rozhodujúce, čo podmienilo moju spokojnosť. Scenár bol za daných okolností (prostredie pár izieb v dome) dokonale vyžmýkaný. Občas trošku zbytočne ležérne, ale potom o to efektnejšie v závere. 80%.(4.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace