poster

Misery nechce zemřít

 • anglický

  Misery

 • slovenský

  Misery nechce zomrieť

Thriller / Horor

USA, 1990, 107 min

Režie:

Rob Reiner

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

Marc Shaiman

Střih:

Robert Leighton

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MISSha
  ****

  Jedna z vydařených adaptací Stephena Kinga převedená na filmové plátno,na které se mi velice líbila správně vygradovaná atmosféra a nepopsatelně výborné výkony obou hlavních představitelů. Ale po celém průběhu filmu mi začalo stále více a více docházet, jak se tenhle psycho-horor neuvěřitelně podobá svému staršímu bratříčkovi jménem Osvícení s šíleným Jackem Nicholsonem (srovnatelný výkon s Kathy Bates) pod taktovkou mnou obdivovaného Stanleyho Kubricka. Ovšem můj ''pomyslný žebříček filmů podle adaptace Stephena Kinga'' tenhle snímek narušil-řadí se na 4.místo hned za Zelenou míli,Osvícení a mím vítězem Vykoupení z věznice Shawshank.(21.11.2009)

 • ClintEastwood
  *****

  Výborný thriller, ve kterém si s chutí zařádila Kathy Bates jako vlídná a pohostinná majitelka domu hrůzy. Její láskyplnost a náklonnost ke slavnému spisovateli (James Caan), který se v jejím domě zotavuje po autonehodě, se brzy změní v běsnící teror. To když se šílená hostitelka dozví, že její oblíbená knižní postava má zemřít. Pacient pomalu nabírající sílu se má opravdu nač těšit...(12.12.2009)

 • MM_Ramone
  *****

  Ďalšie filmové spracovanie románu Stephena Kinga. Tento krát pod režisérskou taktovkou Roba Reinera. Film je hereckým koncertom Kathy Bates a Jamesa Caana, ktorí sa svojich úloh zhostili naozaj profesionálne. Príbeh, po nehode na lôžko pripútaného spisovateľa v dome na samote jeho šialenej obdivovateľky, ktorej je vydaný na milosť, je proste strhujúci. Kathy Bates stvárnila postavu Annie Wilkisovej, tak že z toho až behá mráz po chrbáte. Zaslúžene bola za svoj výkon odmenená soškou Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. *****(23.1.2008)

 • pan Hnědý
  ****

  I když se budu na MISERY dívat na nejmenší možné obrazovce v černobílém rozlišení a v nejhorším možném šumu i tak mě Kathy Batesová vyděsí (životní role). Reiner tu servíruje temnou atmosféru domu v horách, kde není úniku. James Caan perfektně sedí do role bezmocné oběti. MISERY je výborně zdařilá adaptace knihy (mého oblíbeného) spisovatele Stephena Kinga. Konec v knize je sice trochu brutálnější, ale u filmového zpracování mi tenhle závěr až tak nevadil.(23.11.2012)

 • Galadriel
  ****

  Jedna z mála povedených adaptací knížky od Stephena Kinga. Film si dokázal z velké části udržet atmosféru knížky (měl to možná snažší oproti jiným díky tomu, že v této knížce se neobjevuje nic nadpřirozeného a hrůzu tu nahání skutečná osoba), je napínavý a Kathy Bates hraje naprosto famózně osamělou ženu Annie Wilkisovou, jejíž jediným smyslem života jsou knížky o Misery spisovatele Paula Sheldona. Ten náhodou v zimě sjede autem ze silnice kousek od Annina domu... Annie ho sice zachrání, ale má v plánu zachránit i někoho jiného - Misery, kterou Paul ve své poslední knize nechal zemřít...(4.8.2005)

 • James Caan

 • - Fakt o písacom stroji s chýbajúcim "n" je veľmi vierohodný. V záverečných desiatich minútach filmu môžeme vidieť rukopis budúceho románu, v ktorom písmeno "n" naozaj chýba. Zároveň, pri pohľade na stroj a proces písania, môžeme písmeno "n" jasne rozoznať. Písací stroj obsahuje všetky písmená. (giaruj)

 • - Kathy Bates se stala první herečkou, která získala Oscara za hlavní ženskou roli v hororu. (kenny.h)

 • - Role Paula Sheldona (James Caan) byla původně nabídnuta Jacku Nicholsonovi. Ten však odmítl, protože mu námět připomínal další titul Stephena Kinga Osvícení (1980). Ve filmu však zůstala zmínko o "chlápkovi, co se zbláznil v hotelu tady poblíž". Roli odmítl i Warren Beatty. (Javert)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace