poster

Misery nechce zemřít

 • anglický

  Misery

 • slovenský

  Misery nechce zomrieť

Thriller / Horor

USA, 1990, 107 min

Režie:

Rob Reiner

Předloha:

Stephen King (kniha)

Scénář:

William Goldman

Hudba:

Marc Shaiman

Střih:

Robert Leighton

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Jednoduše po všech stránkách povedený, ale zároveň v žádném aspektu vyloženě excelentní thriller. Jistě, Kathy Bates excelentní byla, ale jinak snímek v žádném momentě vyloženě nevyráží dech. Rob Reiner zdařile buduje stísněnou atmosféru kámen po kameni, nechá v postavě Annie rezonovat obětavost, smysl pro péči, obdiv, ale také vztek, hysterii, manipulativnost a samozřejmě i nefalšovanou šílenost. Trošku škoda, že koncept tyranizování rukojmí v domácnosti je hojně využíván béčkovými horrory, takže Misery dnes už nepůsobí příliš originálně. 7/10(26.7.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Ono těch dobrých adaptací Stephena Kinga zas tak málo není, tato patří vůbec k těm nejlepším. Atmosféra je hustá počas celého snímku, ke konci napětí ukázkově graduje a Kathy Bates vytvořila jednu z nejděsivějších filmových postav psychopatů historie. 90% Horror movie of the year(25.8.2007)

 • MM_Ramone
  *****

  Ďalšie filmové spracovanie románu Stephena Kinga. Tento krát pod režisérskou taktovkou Roba Reinera. Film je hereckým koncertom Kathy Bates a Jamesa Caana, ktorí sa svojich úloh zhostili naozaj profesionálne. Príbeh, po nehode na lôžko pripútaného spisovateľa v dome na samote jeho šialenej obdivovateľky, ktorej je vydaný na milosť, je proste strhujúci. Kathy Bates stvárnila postavu Annie Wilkisovej, tak že z toho až behá mráz po chrbáte. Zaslúžene bola za svoj výkon odmenená soškou Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. *****(23.1.2008)

 • swamp
  *****

  Film od samého počátku připomíná adaptaci jiného Kingova románu, a to Kubrickovo The Shining. V Misery však není tím šíleným spisovatel, nýbrž jeho ošetřovatelka a 'fanynka č. 1', Annie Wilkes, kterou výborně ztvárnila Kathy Bates. Bezmoc autora knih o Misery na diváka dopadá s každou vteřinou..s každou další pak také roste nenávist k Annie. Vše graduje neskutečným tempem, klidnější pasáže vždy náhle Annie rozsekne svým děsivě hysterickým výstupem, až z něj máte husí kůži.. "'These are slum kids, I was a slum kid. Everybody talks like that.' 'THEY DO NOT! At the feedstore do I say, "Oh, now Wally, give me a bag of that F-in' pig feed, and a pound of that bitchly cow corn." At the bank do I say, "Oh, Mrs. Malenger, here is one big bastard of a check, now give me some of your Christ-ing money!" THERE, LOOK THERE, NOW SEE WHAT YOU MADE ME DO!'"(29.7.2007)

 • Kaka
  ****

  Reiner v první řadě mistrovsky režíruje. Famózně vede herce, geniáně vykresluje depresivní a až sugestivní atmosféru strachu, nejistoty a obav. Navíc se prakticky celý film odehrává v jedné místnosti, potažmo v jednom domě a ani to neubralo na působivosti. Tempo a napětí mistrovsky graduje až do ďábelského finále.(23.5.2005)

 • James Caan

 • - Všimnite si, že existujú len dve scény, pri ktorých nemá Annie na krku náhrdelník s krížom. Tá prvá je večera s Paulom a druhá večerný rozhovor v župane. (Cappuccino)

 • - Kathy Bates byla zklamaná z vystřižení scény, ve které zabije mladého policejního důstojníka sekačkou na trávu. (Javert)

 • - Fakt o písacom stroji s chýbajúcim "n" je veľmi vierohodný. V záverečných desiatich minútach filmu môžeme vidieť rukopis budúceho románu, v ktorom písmeno "n" naozaj chýba. Zároveň, pri pohľade na stroj a proces písania, môžeme písmeno "n" jasne rozoznať. Písací stroj obsahuje všetky písmená. (giaruj)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace