Misery nechce zemřít

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham

Tak do takové situace bych se nikdy dostat nechtěl. Velmi kvalitně natočený film podle adaptace Stepneha Kinga, kde si Kathy Bates zaslouženě ve svém životním výkonu odnesla sošku Oskara. Kdyby se v některých částech drželi knihy (hlavně závěrečný masakr) tak by se jednalo ještě o mnohem syrovější pecku. Ale i tak je to nezapomenutelný film, hlavně díky Annie a tak toto psycho hodnotím 5 hvězdičky...(14.5.2006)

Výborný psychothriller, v nespočetné plejádě filmových adaptací literárních děl Stephena Kinga patrně 4. nejlepší ( po Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míly a Osvícení ). V našich podmínkách poměrně nedoceňovaný film, který v kinech jen tak prošuměl. Přitom tak pečlivě budovaná atmosféra se často nevidí. Životní role Kathy Bates. Věta: "Jsem vaše velká obdivovatelka" , mi na dlouho utkvěla v paměti...Celkový dojem 90 %.(7.5.2007)

Reinerova "Misery nechce zemřít" je jednou z nejlepších Kingových adaptací vůbec (konkurovat mohou pouze snímky "Zelená míle", "Vykoupení z věznice Shawshank", "Mlha", "Hřbitov domácích zvířátek" a překvapivě zdařilý třídilný TV film "Dům v růžích"). Duo Caan-Bates no comment aneb Oscar za "Nejlepší herečku v hlavní roli" pro překrásně šílenou Kathy Bates zcela zasloužený.:-))(24.5.2011)

Ďalšie filmové spracovanie románu Stephena Kinga. Tento krát pod režisérskou taktovkou Roba Reinera. Film je hereckým koncertom Kathy Bates a Jamesa Caana, ktorí sa svojich úloh zhostili naozaj profesionálne. Príbeh, po nehode na lôžko pripútaného spisovateľa v dome na samote jeho šialenej obdivovateľky, ktorej je vydaný na milosť, je proste strhujúci. Kathy Bates stvárnila postavu Annie Wilkisovej, tak že z toho až behá mráz po chrbáte. Zaslúžene bola za svoj výkon odmenená soškou Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. *****(23.1.2008)

Spíše drama než horor, ale velice vydařené drama s několika opravdu pikantními momenty. Film skvěle navozuje pocit beznaděje a úzkosti. Napětí je hodně dobré a ústřední dvojice to zahrála velmi přesvědčivě. Na nejvyšší hodnocení to ovšem není, film mě nedokázal nějak extra zaujmout. 70%(15.8.2010)

• James Caan

• - Scenárista filmu William Goldman měl za to, že většina slavných herců odmítla zúčastnit se natáčení, protože ústřední ženská role příliš zastiňuje vedlejší mužskou. (kenny.h)

• - Knihy Paula Sheldona jsou ve filmu vydávány v nakladatelství Viking - tedy ve stejném nakladatelství, ve kterém Stephen King v té době vydával knihy své. (Javert)

• - Celá léta se mělo za to, že námět byl inspirován případem zdravotní sestry, obviněné z více než padesáti vražd dětských svěřenců. Až po dvaceti letech se Stephen King přiznal, že inspirací k hlavní postavě byla drogová závislost, s níž se léta potýkal. (kenny.h)