Misery nechce zemřít

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham

Spíše drama než horor, ale velice vydařené drama s několika opravdu pikantními momenty. Film skvěle navozuje pocit beznaděje a úzkosti. Napětí je hodně dobré a ústřední dvojice to zahrála velmi přesvědčivě. Na nejvyšší hodnocení to ovšem není, film mě nedokázal nějak extra zaujmout. 70%(15.8.2010)

Emocionále úžasne vygradovaná, minimalistická (dvaja ľudia, jeden dom), psychologická hra, v ktorej sa stretávajú dva navzájom nepochopené svety. Aj keď je zlo v tomto prípade od začiatku exaktne definované dostávajú postavy rovnaký priestor a divák má vínimočnú možnosť trochu popremýšľať o psycho-fanatizme v jeho najčistejšej forme. Nič nieje čierno-biele a za formu Reinerovi tlieskám. Kinga som nečítal, ale myslím že môže byť pyšný.(14.12.2005)

Tak do takové situace bych se nikdy dostat nechtěl. Velmi kvalitně natočený film podle adaptace Stepneha Kinga, kde si Kathy Bates zaslouženě ve svém životním výkonu odnesla sošku Oskara. Kdyby se v některých částech drželi knihy (hlavně závěrečný masakr) tak by se jednalo ještě o mnohem syrovější pecku. Ale i tak je to nezapomenutelný film, hlavně díky Annie a tak toto psycho hodnotím 5 hvězdičky...(14.5.2006)

Zfilmovat Kinga je vždy sázka do loterie! Tenktokrát jde o film velmi povedený, o což se zasloužila dvojice hlavních představitelů. Kathy Batesová stupňuje svůj sadismus odměřovaný na lékárnických vážkách až k nevydržení. Respektive až k výbuchu čiré hrůzy, jaké je žena schopna. Zdánlivě banální příběh se postupně zvrhne v souboj na život a na smrt. A pokud by se vám zdálo, že fanynka číslo jedna je neúměrně krutá, pak doporučuji přečíst knižní předlohu. V ní se bývalá ošetřovatelka s panem spisovatelem vůbec, ale vůbec nemaže....jak zřejmě usoudili filmaři, to by nejspíš leckterý divák nevydýchal! Naprosto zasloužený Oscar, paní Batesová!(25.2.2011)

Velice, velice dobré zpracování a velice dobře zvolené obsazení dvou hlavních herců, ale po přečtení knížky musím konstatovat, že filmový Paul proti tomu knižnímu prožíval radostnou selanku. SPOILERY: Například scéna s useknutím nohy je v knížce tak strašná, že jsem měla tendence uhýbat očima od textu. Nehledě na úplně vynechaný uříznutý palec a další chuťovky, jako pití špinavé vody z kbelíku nebo rozsekání policajta sekačkou na trávu po tom, co byl ubodán křížem. KONEC SPOILERU. Kathy Bates je, jak píšu výše, perfektně vybraná a nadprůměrně to i zahrála, ale nemůžu si pomoct - knižní Annie je přece jen ještě mnohem větší a nechutnější mrcha.Naopak James Caan dokonale vystřihnul někoho, kdo ví, že je zcela a dokonale v prdeli, ale musí se aspoň pokoušet usmívat. I konec je vyzněním trochu jiný, než knižní a musím říct, že opět ten knižní se mi líbil víc. Klobouk dolů ale hlavně Kingovi a jeho mistrné předloze. Do filmu sice moc neprosákl onen černočerný humor, ale i tak je to zpracování hodně dobré.(22.6.2016)

• - Psací stroj, který přinese Annie Wilkisová (Kathy Bates), je první model Royalu 10 vyráběný od roku 1914. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších psacích strojů vůbec. (Mtwongo)

• - Jednomu z psacích strojů, na kterém Stephen King začínal se psaním, chybělo písmeno N - stejně jako stroji, který přinesla Annie Sheldonovi. (Javert)

• - V divadelnej verzii tohto filmu hrali hlavných predstaviteľov Bruce Willis a Laurie Metcalf. (Consolatrix)