Misery nechce zemřít

Scénografie:

Norman Garwood

Kostýmy:

Gloria Gresham

No zas tak moc ho nebuzerovala, cekal jsem neco vic podle tech reakci tady, ale rozhodne to je jedna z lepsich adaptaci Kinga. Kathy Bates tu skutecne predvadi zivotni vykon, za ktery pravem dostala oscara a zastinuje i (taky vyborneho) Jamese Caana. Na cemz ma taky podil, ze pri jejich zachvatech je vzdy dobre natocena kamerou a pridava to na pusobivosti. Jedinej, kdo me sral, byla postava strasne chytryho poldy, kterej vse zazracne vyresi, v podani asi tak na 150 let vypadajiciho Farnswortha, nastesti me tvurci potesily a dedek dostal nalozeno, jak zasluhoval. Napeti tu sice bylo vystupnovany hezky, ale nejaky skutecne hardcore sceny a husta atmosfera tu moc nebyli, to jen parkrat, kdyz postava Bates mela zachvat vzteku. Navic je skoda, ze se Kathy nasrala jen misty. Kdyz ji to chytlo tak to bylo na 5*, ale kdyz ho nechavala na pokoji tak to bylo takovy o nicem, nic moc se nedelo. Je to tak na lepsi 3*, ale diky vykonum obou hlavnich predstavitelu a par skutecne povedenejm scenam tu hvezdicku pridam. Tak po druhym skouknuti uz to jsou jasny 4*, ale Stuj pri mne se mi libilo od Reinera vic.(4.8.2005)

Mrazivých thrillerov s labilnými, psychopatickými a najmä schizofrenickými maniakmi je na takejto vysokej úrovni pomerne málo a preto som sa tešil, keď niečo podobné predvedie aj žena. Oscarové ocenenie bolo dostatočnou motiváciou, no nakoniec výkon Kathy Bates nebolo to rozhodujúce, čo podmienilo moju spokojnosť. Scenár bol za daných okolností (prostredie pár izieb v dome) dokonale vyžmýkaný. Občas trošku zbytočne ležérne, ale potom o to efektnejšie v závere. 80%.(4.2.2008)

Velmi kvalitní psychothriller s excelentní Kathy Batesovou v jedné z hlavních rolí, vlastně by se dalo říct v hlavní roli, jelikož Jamese Caana tato špičková herečka zcela zastiňuje. Bravurně gradovaná atmosféra nenechá diváka vydechnout a je opravdu zážitek sledovat charakterovou proměnu nenápadné pečovatelky v rozlícenou saň.(18.9.2002)

Misery nechce zemřít jsem viděl už hodně, hodně dávno předtím. Dokonce jsem ho viděl i s českým dabingem a právě český dabing byl to, co mě na filmu zaujalo nejvíc. Tu šílenou fúrii Annie totiž nadabovala Gábina Osvaldová, takže to ve výsledku vyznělo, že celý ten film tomu spisovateli chce jen udělat dobře, uvařit čaj, dát nohy do tepla a celkově mu zpříjemnit pobyt v přírodě, než mu dát kudlu pod krk s tím, že jeho nový román bude přesně podle její představy.(18.4.2011)

Atmosférický thriller se skvěle šílenou Kathy Bates. Jedna z mnoha z filmovaných knížek od S.Kinga, která se kvalitou nezadá s knižní podobou, což se nedá tak často říct – čest výjimkám (Osvícení. Hřbitov Domácích Zvířátek). Příběh je jinak jednoduchý, ale má kouzelné prostředí, funguje pocit bezmoci a hlavně nátlaku od hostitelky. SPOILER: Mohlo to ale skončit tak, že by zemřela Annie už po ráně psacím strojem, bylo by to více k tématu ;-) ale knihu jsem prozatím nečetl a čekám že konec neměnili, takže není co vyčítat.(27.12.2008)

• James Caan

• - Všimnite si, že existujú len dve scény, pri ktorých nemá Annie na krku náhrdelník s krížom. Tá prvá je večera s Paulom a druhá večerný rozhovor v župane. (Cappuccino)

• - Postava šerifa Bustera (Richard Farnsworth) sa v knižnej predlohe vôbec nenachádza. (Jello Biafra)

• - Celá léta se mělo za to, že námět byl inspirován případem zdravotní sestry, obviněné z více než padesáti vražd dětských svěřenců. Až po dvaceti letech se Stephen King přiznal, že inspirací k hlavní postavě byla drogová závislost, s níž se léta potýkal. (kenny.h)