Americká nakládačka

• Austrálie

Komedie

USA, 2020, 89 min

Námětem neuvěřitelná bizarnost, ale do dnešní covid doby docela pohodová komedie na odpočinek. Odpočinete si u ní, pobavíte se, Seth Rogen navíc přidá pár židovských fórků, které nejsou nutně náročné na přemýšlení a do toho zábavný soundtrack jak z nějaké oslavy pesachu.(7.9.2020)

Kdybych byl Žid tak se mi to asi líbilo víc. Po vynikajícím úvodu děj zpomalí s příchodem do současnosti a i když Rogen solí kromě okurek i jednu vtipnou scénu za druhou, už se nevymaní z laciného moralizování. Zavařování je jak z démonického hororu a následný brutální hype mi nepřijde nereálný. I když má zřejmě jít o nadsázku. Okurka postrádá svižnost a silnější scény, ale pobaví a příjemně uteče.(31.8.2020)

První filmová vlaštovka od HBO Max a mně udělala docela radost. Setha Rogena jsem dříve moc nemusel, ale postupem času jsem mu přišel na chuť a celkem mě nalákal premisou uvězněného žida v láku od okurek. Tak pitomý však zbytek filmu není, naopak je to docela střízlivá sonda člověka v době, kterou vůbec nezná a první hodina pro mě byla velice příjemná. Pak to jde trošku dolů, ale i tak bych dal Rogenově dvojroli pohodových 7/10. Má to mnoho hezkých a silných momentů a i se zasmějete.(21.9.2020)

Ať si to tempo udrží, ať si to tempo udrží, přál jsem filmu po skvělém čtvrthodinovém úvodu, ale bohužel marně. Bylo tu našlápnuto na takřka funèsovskou komedii se satirickým podtextem. Nepovedlo se. Neříkám, že jsem se při zbytku Americké nakládačky (skvělý překlad) už nepobavil, například frankensteinovská scéna prvního zavařování byla úžasná, jenže jinak to všechno bylo takové očekávatelné. Tweety, takřka vše s Benem... Seth Rogen je ale super, tradičně skvělá byla i Sarah Snook (akorát jí bylo málo) a velmi se mi líbila neznámá Molly Evensen v roli Herschelovy stážistky. Absolutní chválu nicméně musím pět na hudbu - nejžidovštější soundtrack, jaký jsem slyšel od Schindlerova seznamu, a nejzábavnější židovský soundtrack od Dobrodružství rabína Jákoba.(23.8.2020)

• Wacoslav1

Bohužel tady už to Sethovi ani zdaleka tak nešlape jako v dřívějších kooperacích s kolegou Francem. Dva možný tři dobrý fóry film opravdu nedělají. Spíš než nakládačka je to tak Americká otravovačka.15%(18.9.2020)

Při sledování téhle Nakládačky jsem si vzpomněl primárně na dva dost odlišné filmy - na Méďu (ano, toho Méďu s Markem Wahlbergem) a na německou satiru Už je tady zas, v níž do současnosti procitá sám Adolf Hitler. První zmíněný titul připomíná Americká nakládačka přístupem okolí a světa k hlavní postavě, která by vůbec neměla být naživu - po jejím probuzení padne vědecké vysvětlení, které divák neslyší, a všichni jsou uspokojeni a záležitost dále neřeší (jak je ostatně v Méďovi zmíněno, 'Každému je to u prdele'). S druhým snímkem lze nalézt spojení v procitnutí 'mrtvého' protagonisty v nové historické etapě a posléze také jeho poznávání sociálního či ekonomického systému a vliv na politicky a nábožensky formované okolí. Film tak na pomezí několika žánrů ustavuje konflikt, jenž se na vnější úrovni odvíjí mezi dvěma hlavními aktéry a dvěma přístupy k dnešní společnosti, zatímco na vnitřní úrovni a v rámci konstrukce díla spočívá v oscilaci mezi historickým kontextem ve znamení tradic židovské kultury a sociální dramedií o muži, který skrze vlastní nevědomost vyvolává dojem své neuchopitelné geniality. V tomto ohledu není snímek vůbec špatně koncipovaný a obě roviny zaklapne do plnohodnotně uzavřeného rámu, ale tyto roviny bohužel nejsou sami o sobě dostatečně propracované a soustředěné. Po onom svérázném ustavení a setkání dvou hlavních postav se začíná mezi rovinami dost manipulativně přepínat, a zatímco cesta Herschela k veřejné slávě a kontroverzi je zábavná a vynalézavá, konflikt s jeho potomkem postrádá hlubší nádech a veškeré dramatické momenty přebíjí poněkud nezáživné komediální vsuvky. Nevyhnutelně tak zůstává znatelná pachuť nad nenaplněným potenciálem zajímavého námětu - humorně pojaté přemýšlení nad přetrvávající společenskou segregací a vlivem internetu je fajn, ale je poměrně rychle odbyté a chybí mu silnější argumentační stanovisko. Jde zkrátka o podařenou komedii s dramatickým přesahem, která však nevyhnutelně trpí zjednodušováním. Palec nahoru ale už jen za další filmovou variantu cestování časem, jakou bych dosud očekával leda tak v Rickovi a Mortym. 65%(19.9.2020)

Od Setha Rogena som už videl všelijaké bláznivé podivnosti, no to nie je tento príklad. Pri tomto snímku akoby sa unormálnil a snažil sa prísť s niečím vážnejším, dumavejším, no zároveň i zábavným. A myslím, že sa mu to celkom podarilo. Na pozadí humorných postavičiek a vtipných scénok beží medzi riadkami niečo oveľa hlbšie. Ako napríklad hľadanie svojich koreňov, úcta k svojim predkom, rodina ako základ všetkého, priateľstvo a nezištná pomoc druhému.... Veľmi príjemné spojenie vážnejších tém s funkčnou zábavou. Nadpriemer. 75/100(17.9.2020)

• dr.horrible

Vtipné to je, Rogen v pohode, ale ten film sa tvári, že objavil Ameriku s príbehom, ktorý by stačil možno na začiatku 90.tych rokov. A v závere, keď to začnú hrať na hladanie vlastnej identity a znovuobjavovanie viery a tradícií, tak už ide o regulérny trapas. Film ešte hlúpejší, než by ste mysleli. 50%(26.8.2020)

Hodně povedené a zábavné!(22.8.2020)

I když tvůrci nevěděli jestli tohle má být absurdní komedie či "drama" o rodinné bitvě dvou vzdáálených příbuzných, tak já se celkem (až na ten konec) bavil. Kdo rád Setha Rogena jako já, film ho bude bavit bude.(25.8.2020)

• ScarPoul

Seth Rogen v dvoj úlohe v pohode. Inak je to film, ktorý je tak strašne jednoduchý až to bolí. Nie je na ňom nič zaujímavé, pôvodné a invenčné. Prehliadka zaužívaných klišé bez nápaditosti a s toľkým zbytočným hašterením, až mám pocit, že tvorcovia zaspali dobu. Toto nie sú 90 roky. Ale rok 2020. Možno mi pri tom utiekla nejaká významová črta, ktorá by to všetko uviedla do správnej perspektívy. Ale nemyslím si to. Film nie je úplne komédia a nie je ani úplne dráma. Hudba hoci príjemná, nezodpovedá obrazu a atmosfére snímku. Rušila ma neuveriteľne. Som prekvapený, že som to vôbec dopozeral.(8.8.2020)

Miluju všechno židovské a miluju nakládané okurky, takže jediná otázka byla, jak moc se mi film bude líbit. A i když po parádním úvodu vzalo trochu jiný směr, než bych si přál, bavil jsem se výborně. Trochu jsem se bál, že se Rogen i tentokráte omezí na různé stupně vulgarit a laciné sexuální narážky, ale tyhle obavy se ukázaly jako liché. Film si bere na paškál neduhy současné společnosti, které vtipně glosuje a v některých momentech dokáže být i nečekaně citlivý. Je sice pravda, že co se satiry týče, mohli tvůrci šlápnout do pedálů podstatně víc, ale celkem chápu, že v současné době je to ve Státech o hubu. herecky to sice žádný dramatický koncert nebyl, ale to asi ani nikdo nečekal a Rogen svou dvojroli zvládl dobře. Nenápadná záležitost, která potěší a zahřeje u srdce. 80%(23.8.2020)

• bourec

Moje představy, jak se po stovce let v sudu s lákem bude Rogen chovat, a jak se bude vyvíjet děj filmu,naprosto neshodly se skutečností.Vlastně vůbec nevim, co nám autor chtěl říct.Blbost, která má sice do klišé dost daleko, ale nuda je to obrovitá.Tohle je na současnejch 55 procent dost málo film.20%.(12.9.2020)

Seth... x 2... Ja som jednoduchý chlapec, mne to stačilo... Ono je to objektívne samozrejme niekde ťažko hlboko pod tri, ale príjemno na duši dokáže urobiť film akokoľvek zlý. Som veľmi potešený.(22.8.2020)

tragikomedie,která nesjpíš měla vést k zamyšlení nad tím jak je dnešní doba (oproti době před 100 lety) extrémně pohodlná,plná těžké pozéřiny,přičemž nějaké hodnoty jako víra číi rodina jsou spoustě lidem cizí.Stejně jako,že tehdejší hodnoty a názory jsou už na dnešní dobu těžko aplikovatelné a přesto by si z nich měl být schopen člověk něco vzít za své.Potud je to v pořádku a v jednotlivých záblescích a scénách to i funguje.Bohužel v jiných momentech - a není jich málo - je všechno extrémně shazováno tím,že se oba hlavní hrdinové Rogen a Rogen chovají buď jako debilové,nebo jako extrémní zmrdi.Jako jedno hubka - jedna nakládačka - budiž,ale nic víc...60%(23.8.2020)

• DavidS.

Double Rogen (už to může být pro někoho příliš) v primitivní společenské kritice...(23.8.2020)

Seth Rogen je na mňa aj v jednom kuse priveľa. A tu ho máme dvakrát a predsa sa to dalo. Príbehovo nápadité, využitie potenciálu také polovičné, ale nenudilo skoro vôbec. A nakoniec mi ani ten Rogen neprišiel taký hrozný, vlastne na danú úlohu až priam stvorený. Vážna linka a odkaz zafungovali, dalo sa tu dokonca zamyslieť - ako moderný svet bude nahliadať na niekoho z inej doby, rozumej inej kultúry, názoru. Nie je to demonštrovanie za každých okolností a skrývanie sa za nejaké super pravidlá či práva už nejak nad hlavu? Rešpektujem však, že na film sú rôzne názory - napríklad užívateľ kockodan nemá problém film odsúdiť, pretože je to film pre ľudí z IQ pod 75. A v tejto komunite sa on dobre vyzná.(23.8.2020)

Pral bych si, aby to bylo chytrejsi tam, kde je to hloupe, ale minimalne za Rogena a obecne vaznou linku davam opatrne ctyri.(17.8.2020)

• Henry007

Tohle zkrátka není plnohodnotný film, není dobrý ani v rámci měřítek streamovacích služeb. Scénáristu napadlo skeč vhodný tak do SNL roztáhnout na hodinu a půl. Jenže zřejmě není tak zdatný scénárista, aby hodinu a půl kvalitně naplnil. V klasické zápletce "fish-out-of-water" vidíme dělníka z počátku 20. století, který se náhle ocitne v současnosti. Je jakousi variací na Borata a vztah s jeho pravnukem je naprosto příšerně napsaný. Oba si úplně bezdůvodně hází klacky pod nohy. Není to ničím motivované, většinou to není vtipné ani přesto, že to má strukturu krátkých oddělených skečů. Zbytek vyplňují podivné vtipy o dnešních trendech (elektrické koloběžky, Twitter, veganství) a tragické výkony herců v epizodních rolích. Nevím, proč do toho Rogen šel, ale bez něj film vůbec nefungoval. Je dostatečně sympatický a vtipný v obou svých rolích a s lepším scénářem, který by si přepsal spolu s jeho kámošem Evanem Goldbergem, to mohla být opravdu fajn komedie.(31.8.2020)

• SpaceOdyseus

Ze by to bylo vtipne, to teda rict nemuzu. Ze by to bylo zajimave? Taky ne. Misto nejakeho poradneho konfliktu mezi hipsterem a jeho pradedou se resi nakladani okurek. Ja tu vidim nudu a nevyuzity potencial.(3.9.2020)

<< předchozí 1 2