Do voleb zbývá pár posledních týdnů a Washington zoufale shání presidentského kandidáta. Někoho, kdo s určitostí prohraje. Volba padne na Mayse Gilliama (Chris Rock), neznámého politika okrskového formátu. Mays záhy zjistí, že je jen nastrčenou figurkou a rozhodne se, že si kampaň pořádně užije. Z bratra Mitche (Bernie Mac) udělá kanditáta na vicepresidenta a rodinný tandem si začne získávat přízeň Ameriky. Scénáře, režie i hlavní role se ujal populární komik Chris Rock. Povedená komedie o tom, jak obyčejný kluk k presidentování přišel, se stala nečekaným hitem a potvrdila, že vysoká politika je vlastně veliká legrace. (oficiální text distributora)

Trailer

Trifi

Neříkám, že je tohle zázračný film, ale v rámci žánru je to silný nadprůměr. Když si člověk vzpomene na všechny ty rádoby zábavné prcičky a jiné sračky (pardon, jiný výraz fakt nemůžu najít...), tak si opravdu nezaslouží takové hodnocení jaké tu má. Pro mě je třeba brilantním vtipem to, jak mu jeden chlápek vnucuje svou demonahrávku se slovy "Dejte to někomu, komukoliv". To je přece perfektní... ------ Plus: odlehčená atmosféra, jedinečné vtípky a opravdu docela hlubokomyslý závěrečný proslov -- Mínus: příliš odlehčená atmosféra, příliš jedinečné vtípky, příliš hlubokomyslný závěrečný proslov :D ------ Recept: 60% humor á la prezidentství a kampaň, 40% Chris Rock ------ Hodnocení: 75% ()

Jizni Tlapa

Rock postavil Hlavu na jednoduchosti. Vynechal vlezlý americký patriotismus, protkaný ubrečeným kliše (až na pár detailů) a naopak vsadil na několik vydařených,scénaristicky dotažených forů. Když pak opentlil celé dílko svým "šíleně šíleným" obsazením, perfektní houpavo-černou muzikou a stopáží ušitou divákovi na snesitelnost, vysloužil si poctivou čtyř-hvězdu. ()

Dinoo

Skvelý film o politike takej akú nemôžte vidiet nikde inde ako vo filme. Vo filme sa napríklad môžte dozvedieť ,že USA robí výcvik šlapiek pre kandidáta na prezidenta USA :D Film ma niektoré krásne gagy na ktorých som sa naozaj nasmial dobre.Ďalej ma upútal voličský autobus Mayse Gilliama ktorý bol perfektný :) Je to taký černošský film o politike kde aj prevláda černošská hudba ,hiphop a podobne. A krásna hláška padla nielen raz vo filme " I'm government i can do everything " veľmi pekná a pamätná hláška :) ()

Aven

Poměrně vtipné šití do všech těch amerických patetických proslovů a pokryteckých hodnot, tolik příznačných pro jejich volební kampaně. Chris Rock je se svou užvaněnou hubou otravný, v tomhle filmu mi to ale nevadilo. Tři hvězďáky především za skvělou předvolební hlášku - Bůh žehnej Americe a nikomu jinému! ()

T-pack

Na jednu stranu neuvěřitelně moralizující film, kde se bílý kandidát chová s prominutím jako čůrák. Na druhou stranu celkem vtipná komedie, která se nebojí jít do absurdností (ochranka!). Koukat na film po zvolení Obamy už není nejaktuálnější, ale úřad prezidenta Mayse Gilliama by taky nebyl k zahození. ()

• Jméno hlavního hrdiny Mayse Gilliama bylo vytvořeno kombinací jmen dvou oblíbených newyorských hráčů baseballu z padesátých let. Prvním byl Willie Mays z New York Giants a druhým Junior Gilliam z Brooklyn Dodgers. (ArsenalEagle)
  • V časti filmu, keď Chris Rock utekal so starou ženou z budovy, ktorá mala vybuchnúť, sme mohli vidieť, že v ruke mal namiesto skutočnej mačky len plyšovú hračku. (ČSFD)