• slunicko2

God bless America. And no place else. Místy docela vtipná a dojemná černošská komedie se všemi typickými atributy - neřízeným, chvílemi hloupým či nevkusným humorem, ztřeštěnými nápady, občasnými dobrými fóry a především pro mne jen těžko skousnutelným Chris Rockem, jehož herecký projev i styl humoru mně jdou kapku proti srsti. That ain´t right.(25.9.2010)

• Ravi

Tohle má být zábavná komedie? Ne, tohe je trapnost sama. Snaha o vtip za každou cenu je mi přímo protivná. Hláškující černoch, který dělá zábavu ve stylu: "bla bla - he he" a kouká do vajíček, nevim proč. "Tohle není správný, tamto není správný" a co jako? Prezidentský kandidát v Addidas mikině a s naušnicema. To není humor, fakt ne. Kdy to humor je? Ve filmu Absurdistán, tady ne. 10% filmařům, ale = 0/5(7.3.2012)

přesně jak tady někdo řekl, spusta hodně ftipnejch postřehů: "když je Vám 18, tak můžete jít do války, ale panáka si můžete dát až od 21"(ten se mi líbil nejvíc :) a proslov o amaterech v závěru byl taky docela chytrej(i když to nechci nijak snižovat, tak každá blbost se dá říct chytře) ale na druhou stranu je to v zápětí kompenzováno tunama kravin, i když je fakt, že některý věci jinak, než polopatě do těch americkejch palic nenalijete(29.12.2008)

Na jednu stranu neuvěřitelně moralizující film, kde se bílý kandidát chová s prominutím jako čůrák. Na druhou stranu celkem vtipná komedie, která se nebojí jít do absurdností (ochranka!). Koukat na film po zvolení Obamy už není nejaktuálnější, ale úřad prezidenta Mayse Gilliama by taky nebyl k zahození.(7.12.2009)

Má to šťavu, má to dobrý konverzačný humor, aj silné zameranie na menšiny. Ale ak vám nevadí, že aj černosi si nakrúcajú filmy pre seba, nevidím dôvod, prečo by to malo tomuto filmu ublížiť. Hrajú tu aj belosi a dokonca hrajú aj kladné postavy. A Maysova snúbenica Kim je proste skvelá :-) Smiala som sa na výborných hláškach (ktoré prirodzene vyplývali z konverzácie a neboli silené, aké som videla už aj v známejších filmoch), smiala som sa na drsnom Bernie Macovi, na postavách okolo Maysa aj na parodovaní politikov, vlády, pretvárky a politických kecov. Možno mal tento film okrem pobavenia na území USA aj iné ambície - ale nás to vôbec nemusí rušiť a im je to už aj tak jedno (aspoň na ďalšie 4 roky;-). Až na drobné zakolísania ma obrovsky potešilo, že scenár nepodlieha klišé, nie je celkom predvídateľný a nenecháva sa unášať pátosom ani grcoidným vlastnenectvom. Super zábava na večer. (kom. 2005)(8.9.2005)

• - Jméno hlavního hrdiny Mayse Gilliama bylo vytvořeno kombinací jmen dvou oblíbených newyorských hráčů baseballu z padesátých let. Prvním byl Willie Mays z New York Giants a druhým Junior Gilliam z Brooklyn Dodgers. (ArsenalEagle)

• - Část prezidentské debaty tvoří doslovné opakování scény ze seriálu Monty Pythonův létající cirkus (od r. 1969). Konkrétně se jedná o díl The Money Programme (1972).
    (ArsenalEagle)

• - V časti filmu, keď Chris Rock utekal so starou ženou z budovy, ktorá mala vybuchnúť, sme mohli vidieť, že v ruke mal namiesto skutočnej mačky len plyšovú hračku. (Zdroj: ČSFD.cz)