Epizody(8)

bobstock

I s malým rýpnutím do konkurence, která z trailerů nevypadala ani z daleka tak duchaplně a učebnicově k cenám Emmy, tento malý projekt o to více zazářil v internetovém poli a tématice (anti)sociální mládeže. Další z příkladů jak jednoduše a nebezpečně se dá zahrávat s křehkostí duše zkrze mizivé internetové profily. Dobrý casting, dobře hrané a stříhané, každý konec dílu fajn hype k dalšímu. 80% ()

Foltest

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velmi povedené dílo české kinematografie. Seriál se zabývá velice aktuálními tématy, jako je například naše internetová historie a nakládání s ní. Zároveň se mi velice líbila poslední epizoda, která skrz položení morální otázky o vině a trestu přidává do díla zajímavý hlubší motiv. Oceňuji, že antagonista nejedná zle jen tak prvoplánově, ale jeho činy mají jasné odpudivé pohnutky. Seriál je také šíleně napínavý, divák bude doslova hltat každou další epizodu. Díky všem těmto zcela nezpochybnitelným kladům tak můžu seriál s klidným svědomím doporučit. ()

Lachtaan

Místy fakt napětím přehuštěná jednohubka stále expandující internetové televize MALL.TV, u níž mi nejvíce iritovala její krátká stopáž, jež nestačila říci téměř nic šokujícího, než zase přišly závěrečné titulky. To mě ale aspoň donutilo se fakt napínat do následujícího týdne a mimo pár jistojistě hluchých dílů jsme dostali minimalistický thriller s krutým předobrazem moci Facebooku a jemu podružných. ()

Vajonek

Musím říct, že mě tento (do doby, než vyhrál Emmy, nenápadný až skoro neviditelný) počin zaujal mnohem více, než všude donekonečna propagované V síti na podobné téma. Celé jsem to zhlédla na jeden zátah, protože každý díl člověka vždycky tak navnadil, že prostě chtěl hned pokračovat. Byla tam spousta velmi napínavých momentů, zejména vždy právě do závěrů jednotlivých dílů dokázali tvůrci děj vždycky dokonale vygradovat. Originálně natočené, s velmi dobrými hereckými výkony. Místy mi připadalo, že to dialogy i scénářem už trochu sklouzává do podoby nějaké výchovné přednášky, což by nemuselo vadit, kdyby to byl dokument, u hrané věci mi to trochu narušovalo dojem z jinak napínavého skoro až thrilleru, který se v českém prostředí hned tak nevidí (nechci ale rozhodně zpochybňovat důležitost osvěty, působení na mládež, kterého možná tvůrci tou edukativností chtěli docílit a za takový úmysl je lze jistě i pochválit). Vzhledem k posledně uvedené "výtce" nedávám pět hvězd, nicméně má to k nim u mě hodně blízko. 80 %. ()

• Pán, kterému Martyho tatínek (Jan Grundman) sebere telefon, hrál hru „Pokémon GO“. (SONY_)
  • V 2. minutě hraje „Call Me“ od Sprint Edge. (SONY_)
  • Na začátku epizody hraje „You Drive Me Crazy“ od Erica Starczana a když si Marty (Jakub Nemčok) dopisuje s holkami, hraje „One For The Money“ od Jasona Greenhalgha a Junkieho Dreda. (SONY_)