Série(2) / Epizody(16)

Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

Trailer

boshke

Ano, mohli bychom žehrat (a někteří žehrají) na přílišnou (a nemístnou) atmosféričnost počinu, ale za mne smysl díla jednoznačně převažuje. Naproti počinům, které mohou být po profesionální stránce bez chyby, ale nerozumím, co se divákovi snaží sdělit, popř. sdělují nesmysly. Moje dětsví naštěstí nebylo takovýmito "věcmi" poznamenané a lituji po mně následující generace, že se s něčím takovým musejí vypořádávat... 80% ()

Kothy

Zajímavý internetový počin Mall.tv. Je to hezká ukázka internetové šikana a toho, kam až člověka může taková nepříjemná situace dostat. Martinovi rodiče až po smrti svého syna zjišťují, jaké měl problémy a co všechno k této tragické události vedlo. Nehrají tam moc známé osobnosti. Postupně odhalujeme střípky z Martyho života s zjišťujeme, proč dělal, co dělal. Postupně nás překvapí pár zajímavých zvratů. Za jakých okolností Marty umřel a kdo v tom měl všechno prsty? To vše se postupně dozvíme. "Uděláš všechno, co ti řeknu." ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál s tématem kyberšikany v koprodukci Bionautu a Mall.tv obdržel cenu Emmy , na Austin Film Festivalu v Texasu získal cenu pro nejlepší digitální sérii , na Marseille Web Festu cenu za režii a scénář , na Finále Plzeň byl nejlepším televizním a internetovým seriálem na Finále Plzeň, z festivalu Serial Killer si loni odnesl cenu za nejlepší webseriál. Připravuje se pokračování s názvem #annaismissing. ()

xxmartinxx

Kdyby to jen trochu ubralo z návodné hudby, cool montáží a vůbec snahy vypadat jak trendy video a jen trochu to důvěřovalo síle námětu ("vypůjčenému" od 13 Reasons Why) a vytříbilo se to, mohlo to být opravdu dobré. Možná by to působilo méně chtěně. Byť se dá debatovat o tom, jestli je to námět dost nosný na celý internetový seriál - ono vlastně stačí vidět první a poslední díl. Taky se to bohužel nezbavuje určitého osvětového odéru - nemíněno tentokrát v dobrém. Prostě to působí míň jako drama a víc jako varovné video pro děcka - a na tohle mají děcka cit. ()

Slartibarkfast

Rozhodně doporučuji nejen pro perfektní herce v hlavních rolích, vhodně zvolenému formátu, decentní míře dávkování, délce a tématu, ale především proto, že je toto ožehavé téma víc než aktuální. Přesto o něm skoro nikdo nemluví, ačkoliv si v jistých formách procházíme tím vším každý, jen co rozklikneme nějakou diskusi na libovolné doméně. Je v tom skryta hlubší myšlenka a odkaz. Nikdy nepodceňujte, jakým způsobem působíte na lidi na druhé straně a jaký to pro vás, nebo pro ně, může mít dopad. Seriál, který rozhodně stojí za to zhlédnout, ačkoliv má pár chyb, ale ta hlavní myšlenka je tam snad jasná. Určitě svěží vítr a čerstvá voda v tom našem českém rybníčku, která rozčeřila hladinu a snad i pár jedinců přinutila zamyslet se. Těším se na druhou sérii, která snad nepodkopne nohy té první. 85% ()

• Tvůrci seriálu se nechali slyšet, že jedním z důvodů, proč seriál vznikl, bylo i to, že každý rok kvůli kyberšikaně spáchá sebevraždu v Česku přes deset dětí. (Duoscop)
  • „Thriller #martyisdead nedémonizuje prostředí sociálních sítí, ukazuje ho v jeho přirozenosti, ke které patří i kyberšikana a sexting. Jeho smyslem není diváky děsit výstředními scénami, před kterými budou zavírat oči. Naopak, chceme, abychom přestali uhýbat pohledem a připustili si, že uvěřit neskutečnému je v dnešní době mimořádně snadné. Pro každého z nás a pro ty, kteří mají celý život před sebou, obzvlášť. Proto si přejeme, aby si Marty získal pozornost nejen dospělých, ale i dospívajících diváků,“ uvedl Milan Kuchynka jako producent seriálu. (SONY_)

Související novinky

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je…

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.…