Franze Maurera (Boguslaw Linda) právě pustili po 25 letech z vězení. Jakmile opustí budovu trestnice, ne příliš přátelsky ho osloví agent ruské tajné služby, který se chce pomstít za smrt svého otce a navíc požaduje ukradený milion amerických dolarů; Franz dostává týden. Obrací se na místního gangstera, ale ten mu odmítá pomoci. Jeho jediná spojka s bývalým životem je tak Waldemar Morawiec (Cezary Pazura), kterého musí Franz urychleně najít, aby měl alespoň minimální šanci v novém světě přežít. (C0r0ner)

verbal

Chaf, cholera, ja pierdole! Po vynikajícím čtvrtém Pitbullovi zůstal Pasikowski u kynologie, prokázal, že i staří psi se klidně naučí novým kouskům, navázal přesně tam, kde naposledy chcípl pes, a opět posmerfoval moderní a svižné agility výkonnostní kategorie A3, v nichž penzionovaní estébáčtí hafani elegantně strhnou a pohryžou nejen různé FCI mafie, ale také zkorumpované psovody. Na stříbrném scénáři znovu famózními Lindou, Pazurou a Dorotou naservírovaná šťavnatá porce Pedigree, po které zase nezbývá, než se jen stočit na gauči a labužnicky si olízat koule. Nebo si na to ještě lépe přitáhnout z útulku nějakou fenu. ()

EvilPhoEniX

Władysław Pasikowski je s Patrykem Vegou největší hvězdou na režisérském křesle v Polsku. Vega mi sedí víc kvůli přehnanému násilí a humoru, za to Pasikowski natáčí vyzrálejší filmařinu Evropského rázu s výborným Boguslawem Lindou. Je spíš Thriller/Krimi o korupci mezi policisty a osobní pomstě, ale finální taktická půl hodinová přestřelka rozhodně potěšila. Natočeno i zahráno skvěle. Má to spád i slušnou akci. Bavilo mě to. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10. ()

PetrPan

Novodobý návrat k syrovému psímu masu mi zaváněl velkým průšvihem a tak jsem ke třetímu dílu přistupoval bez větších očekávání.  Vypořádání se s uzavřeným příběhem druhé části hned v samém počátku, pohled na sešlého Franze Maurera a chvíli to vypadalo na úplně jiný film.  Pak však přijde vyhrůžka od ruského mafiána, zkorumpovaní policajti a trápení posledního kamaráda našeho hrdiny "Nového" a schyluje se k další nekompromisní jízdě na střele.  Sám Maurer už tu není středobodem veškerého dění a je vidět, že jeho postava v dramatické rovině už vlastně nemá moc co nabídnout, byť lehce sladkobolná etuda s "první" láskou Angelou pamětníky asi vezme/vzala za srdce. Na druhou stranu Linda ani s věkem neztratil na charismatu a tuto svou výhodu opět dokázal zužitkovat.  Třetí díl pak nabízí asi nejakčnější a nejbombastičtější finále ze všech, na druhou stranu je překvapivě morálně nejzkaženější, odstřelování  nevinných řadových policistů v  akci  je přece jen něco jiného než palba do zkažených gaunerů.  Chtěl-li tím Pasikowski přirovnat  (polskou) policii k zločinným skupinám, kde není třeba jednotlivé členy gangů litovat, tak za mě tahle konstrukce (zatím) rozhodně neobstojí a při sledování jsem se pochopitelně nesouhlasně mračil. Tento fakt však nic nemění na tom, že i třetí psi štěkají jazykem, kterému jako divák dobře rozumím a celou tuhle zábavnou taškařici s varovně vztyčeným prostředníčkem jsem si užil.  A nelze odolat, kam se hrabe Jákl s naším Kájínkem, ach jo. ()

*CARNIFEX*

Spravodlivosť po “poľsky”, respektíve ako sa podsvetie v dôchodcovskom veku vysporiadava s partiou skorumpovaných policajtov. Prvá hodinka aj dačo je doslova scenáristický unikát. Dialógy, reálnosť, proste všetko čo sa má napriek žánru “akčný” zachovať, aby samotný film nevyznel ako reklama na “kokockosť”. Potom sa ale objaví niekoľko pasáži či konaní postáv, ktoré nie sú úplne kóšer, no a v tom prípade u mňa nastáva akýsi zlom v podobe intolerancie. Film ako taký baví. Má rýchly spád i pútavý dej. Je to taká typická “Poľská robota”, akurát strašná škoda, že sa “Pes trojka” v závere nevyhla určitým nezmyslom. ()

Enšpígl

Dát si to v těsném závěsi za druhým dílem, je tak trošku šok, protože těch lety mezi dvěma díly uplynulo opravdu velmi mnoho a hlavní hrdinové už nejsou mladíci, ale to nic nemění na tom, že se nám dostane, drsnýho příběhu a já smekám před Polákama v jedný věci, viděl jsem jak Władysław Pasikowski natočil akční scény v 90 letech, působilo to amatérsky a směšně, no ale co předved tady, to je první liga. Je to jasně nejdrsnější díl celé série, postavy, kterým prostě nemůžeš fandit i když samozřejmě hlavní hrdinové by tu šanci měli, ale oni zrovna nekonaj dobrý skutky. Herec ky je to polský čili bezchybný. ()