Stůj při mně

• Austrálie

• Irsko

Dobrodružný / Drama

USA, 1986, 89 min

Nemůžu si pomoct, ale tenhle příběh o klukovském dobrodružství, kdy čtyři dvanáctiletí parchanti se přes víkend stanou dospělými, a to aniž by viděli ženskou, na mne moc nezabral. Herecké výkony velmi slušné, ale to je tak vše. Příběh je zcela předvídatelný a vlastně vůbec nic než hlavní téma se nestane. Takže zklamání, víc než 65% to nebude.(22.11.2008)

,,TOHLE JE OPRAVDU SKVĚLEJ VEJLET“..... VERN NEMĚL NA MYSLI JENOM TO, ŽE JSME VLEZLI NA SKLÁDKU, LHALI RODIČŮM, A KLOPÝTALI PO KOLEJÍCH K HARLOWU. MYSLEL TOHLE VŠECHNO....... /// Američtí ,,Páni kluci“ a dobrodružství, od kterýho dostali víc než možná čekali. Zapomeňte na horory, tenhle film (kterýmu ani po letech nemám co vytknout) potěší každý klukovský srdce a jestli máte podobný zážitky, tak i duši. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt jim říkám, že figurka s kreslenýho filmu nemůže porazit člověka (i když rvačka by to byla parádní!). 2.) Chci vidět dokonalou a totální ,,blivárnu“. 3.) Už nikdy jsem nenašel takový přátele, jako když mi bylo dvanáct. 4.) Thx za titule ,,Kikina“, ,,Juppeek“ a ,,BasarMilesTeg“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(1.9.2011)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $52,287,414Tržby Celosvetovo $59,600,000║ Človek sa týmto snímkom môže vrátiť do detských čias a zaspomínať na to, keď dobrodružstvá sa rodili z jednoduchých vecí. Pre mňa nečakane zručne natočené, bez toho aby z toho bola nejaká umelá zlátanina ako hromada podobných námetov a tým pádom moc potešilo, len škoda že takéto počiny dávajú tak neskoro v TV potom mám problém udržať sa v bdelosti. /75%/ ...určite sa k tomuto počinu ešte rád vrátim(22.11.2008)

Svým způsobem mě přitahujou padesátá léta a kultura v tomto období v Americe. I tento příběh si jel takovou klidnou povídkovou formou, která uklidňuje. Partička kluků zažívá cestou za mrtvolou sice né příliš silné zážitky, ale když se vcítíte do toho období, tak ani nic bombastickýho nepotřebujete...(21.3.2018)

Z filmového hlediska se jedná o klenot pojednávající o dětství a přátelství, z hlediska adaptování knihy je to velmi důstojné převedení na stříbermé plátno. Kniha samotná je ještě o něco osobnejší a dojemnější, Kingovo mistrovské dílo. Herci jsou perfektně vybraní a příběhu dodávají přesně tu potřebnou dávku důvěrnosti. River je tu v jedné ze svých nezapomenutelných rolí. Byl a stále je nenahraditelným hercem.(5.4.2008)

• - Postava jménem Milo Pressman se také objeví v seriálu 24 hodin, v níž je hlavní hvězdou Kiefer Sutherland. (HellFire)

• - Vypravěč Gordie (Wil Wheaton) se na začátku filmu vyjádří o postavě Chrise (River Phoenix) v tom smyslu, že mu byl předurčen špatný konec a ani on sám netušil, že to bude tak brzy. Představitel Chrise, herec River Phoenix, opravdu dopadl špatně - zemřel ve věku 23 let po předávkování drogami. (Kirman)

• - Spoiler: Ústřední čtveřici nebylo dovoleno vidět "tělo" Raye Browera (Kent W. Lettrell), dokud naostro nejela kamera. Režisér snímku Rob Reiner tak získal autentičtější reakci. (aluna)