Stůj při mně

• slovenský

Pri mne stoj!

Dobrodružný / Drama

USA, 1986, 89 min

Mladí herci předvádějí, jak se má hrát ve velmi příjemném tempu snímku z pera Stephena Kinga. Na jakýkoliv horor zapomeňte, zde jde o víc. Přátelství, které je věčné a cesta, která čeká v různých variantách každého. O tom je život a pokud u vás někdo stojí a drží vás za ruku nebo jen víte, že tu pro vás je, všechny útrapy jsou mnohem lehčí. Herci jsou úžasní a dodávají celému snímku na kvalitě a nezapomenutelnosti.(3.5.2007)

,,TOHLE JE OPRAVDU SKVĚLEJ VEJLET“..... VERN NEMĚL NA MYSLI JENOM TO, ŽE JSME VLEZLI NA SKLÁDKU, LHALI RODIČŮM, A KLOPÝTALI PO KOLEJÍCH K HARLOWU. MYSLEL TOHLE VŠECHNO....... /// Američtí ,,Páni kluci“ a dobrodružství, od kterýho dostali víc než možná čekali. Zapomeňte na horory, tenhle film (kterýmu ani po letech nemám co vytknout) potěší každý klukovský srdce a jestli máte podobný zážitky, tak i duši. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt jim říkám, že figurka s kreslenýho filmu nemůže porazit člověka (i když rvačka by to byla parádní!). 2.) Chci vidět dokonalou a totální ,,blivárnu“. 3.) Už nikdy jsem nenašel takový přátele, jako když mi bylo dvanáct. 4.) Thx za titule ,,Kikina“, ,,Juppeek“ a ,,BasarMilesTeg“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(1.9.2011)

„Boli sme preč len dva dni, ale mesto nám zrazu pripadalo menšie.“ Strhujúca adaptácia skvelej novely „Telo“ Stephena Kinga, ktorá vyšla v monumentálnej českej zbierke „Štyri ročné doby“, kde okrem „Tela“ vyšiel aj „Nadaný žiak“, „Rita Hayworthová a vykúpenie z väznice Shawshank“ a dodnes nedocenená „Dýchacia metóda“. PRI MNE STOJ! (až na príšerný slovenský názov) je vynikajúca adaptácia a silný krásny film o tom, čo so sebou prináša dospievanie ľudskej bytosti. Disciplinované herecké detské a mládežnícke výkony (predovšetkým River Phoenix a Kiefer Sutherland), pôsobivý monológ dospelého rozprávača (Richard Dreyfuss z ČEĽUSTÍ) a nádherná príroda zaspatého amerického vidieka z dôb, keď ešte niektoré domácnosti nemali ani pevnú linku a lesy boli tajomné. Nechýbajú atmosférické dobové songy („Lolipop“) a nezabudnuteľné scény (vlak, pes, nočný les, srna).(5.12.2004)

Scénář: Raynold Gideon, Bruce A. Evans .. To lepší, co lze po zfilmování knihy Kinga vidět. Výprava čtyř dětí za mrtvolou chlapce vypadá na letmý pohled minimálně divně, ale během cesty se dějí zajímavé věci a průběžné rozhovory mezi chlapci mají svou hloubku. Samy postavy mají nejen něco do sebe (který kluk se v nich nepozná?), ale především výborné dětské představitele.(23.4.2008)

Obžaloba osudu na výletě za mrtvolou aneb rozbor dětských kostlivců - těch nezjevných, avšak úhelných kamenů na stavbě charakterů, na kterých bude stát celý život... Znovu, jako už kolikrát, mě napadlo, že děti musí mít nad sebou celou rotu andělů strážných, jinak by nemohly dožít dvanáctin (pro ty současné to neplatí, přirozeně, leda by je bacil zkrat na vedení u PC), ale někteří holt nejsou anděly tak, jako některé matky nejsou matkami, otcové otci, autority autoritami... pak se stává, co by se stávat nemělo - přesto však existují důkazy o výjimkách a to je velká výzva. Myslím, že o ní vypráví i tenhle zvláštní příběh... Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(9.4.2015)

• - Postava jménem Milo Pressman se také objeví v seriálu 24 hodin, v níž je hlavní hvězdou Kiefer Sutherland. (HellFire)

• - Autor předlohy, Stephen King, považuje tento film za nejzdařilejší převedení jeho díla na plátno. (messiah)

• - Původně měl režírovat Adrian Lyne, ale kvůli protáhnutí natáčení filmu 9 a 1/2 týdne (1986) se režie vzdal. (HellFire)