Stůj při mně

• slovenský

Pri mne stoj!

Dobrodružný / Drama

USA, 1986, 89 min

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Celosvětově divácky úspěšný film. Výprava čtyř kluků za město, která je podrobí mnohým zkouškám. Velmi příjemný dobrodružný snímek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=FUVnfaA-kpI(21.3.2009)

Pekný, citlivý film, ale prišiel mi až príliš obyčajný. Pripomínalo mi to Páni kluci, len téma putovania bola vážna. Schválne som si všímal mladého Phoenixa a jeho herectvo. Bolo presvedčivé, rovnako ako jeho štyroch spolukumpánov. Na nedeľné popoludnie ideálna záležitosť s pekným záverom (a nenásilným ponaučením).(21.11.2005)

Netradiční adaptace Stephena Kinga, která svými devadesáti minutami dokáže člověka přenést zpět do dětských let a připomenout mu alespoň na chvilku jak tenkrát chutnal svět. A to je schopnost, kterou nevládne mnoho snímků. Spolu se Zelenou mílí a Shawshankem nejpříjemnější retro výlet do časů minulých.(19.9.2011)

Z mnoha mnoha důvodů mně film sedl. Na jednom z prvních míst určitě bude hudba. Tohle mám rád a to nemluvím jen o titulní skladbě. Předem jsem neměl potuchy , že během filmu se objeví moji oblíbení herci. O to víc jsem si mladého Sutherlanda a Cusacka užil. Ač se musím přiznat, že u toho Cusacka mi to dlouho trvalo, než jsem ho poznal. Hezký a milý film, které mu se povedlo mě několikrát rozesmát. Speciálně typická scéna u vyprávění kolem ohně. Prostě jsem v celém příběhu viděl místo Gordieho malého Kinga, jak sedí u ohně a povídá ostatním o jedlíkovi a pak se stejně doví jen:"A jak to bylo dál?"(5.4.2008)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle příběh o klukovském dobrodružství, kdy čtyři dvanáctiletí parchanti se přes víkend stanou dospělými, a to aniž by viděli ženskou, na mne moc nezabral. Herecké výkony velmi slušné, ale to je tak vše. Příběh je zcela předvídatelný a vlastně vůbec nic než hlavní téma se nestane. Takže zklamání, víc než 65% to nebude.(22.11.2008)

• - Cigarety byly vyrobeny z listů hlávkového zelí. (HellFire)

• - Všichni mladí herci ztvárňující ústřední čtveřici se na hotelu, ve kterém byli ubytováni během natáčení, natropili spousty rošťáren. Například naházeli do bazénu všechna plastová lehátka, Wheaton cosi provedl s videohrami v hale tak, že je mohli hrát zadarmo a Phoenix, povzbuzován ostatními, pokryl celé auto Kiefera Sutherlanda bahnem. Komu vůz patří, zjistil, až když si to s vyděšeným záškodníkem Sutherland později vyříkal. (aluna)

• - Podle Kingovi předlohy nezemře pouze Chris, ale všichni hlavní aktéři kromě Gordieho. Naznačuje to spojitost s házením mincí, kdy na druhý pokus padla všem chlapcům kromě Lechance stejná strana. (Candice)