Stůj při mně

• Irsko

• Kanada

Dobrodružný / Drama

USA, 1986, 89 min

Poprvé jsem STŮJ PŘI MĚ viděl hodně dávno, ještě před tím než jsem četl původní Kingovu povídku (to že děj znám jsem si všiml až když se mi začali vybavovat jednotlivé scény filmu) a hodně se mi to líbilo. Teď o kdoví kolik let později se na tom nezměnilo téměř nic. Snad jsem si to možná víc vychutnal a užíval si mladého Kiefera "Jack Bauera" Sutherlanda v roli Esa. Mladí herci taky předváděli úžasné výkony a nejvíce pak River Phoenix, který už mezi námi není. Opravdu jde o jednu z nejlepších adaptací Kingovy knížky.(5.4.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Celosvětově divácky úspěšný film. Výprava čtyř kluků za město, která je podrobí mnohým zkouškám. Velmi příjemný dobrodružný snímek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=FUVnfaA-kpI(21.3.2009)

Za tu hudbu přidávám tu pátou, protože se mi hodně MÁLOKDY stává, že bych u filmu měl tolik husí kůže, jako u tohohle (díky těm písním samozřejmě) já si na hudbu u filmech hodně potrpím a pro mě je to jeden ze základu u filmu, co musí prostě film mít je skvělej hudební doprovod. Co se týče příběhu a hereckých výkonů.. nemám výhrady ani negativa. Celý film mě bavil, je to dobrodružný, herecký výkony super.. (nejvíc mě bavil: Phoenix a Sutherland). Taková fajn dobrodružná klukovina s nejlepším hudebním výběrem.(23.2.2018)

Upřímně, tomuhle filmu jsem nevěřil. Nevím proč, ale nečekal jsem od něj bůhví co. A teď mi nezbývá než smutně konstatovat, že jsem byl hlupák… Stand by Me je překrásný film o jednom přátelství. Je to film o tom, že bychom neměli soudit lidi jen podle jejich pověsti, ale měli bychom je poznat (to je krásně poznat na konci, kdy nám vypravěč řekne, co se s kterým klukem stalo). A ta herecká jména! Mladí herci Sutherland a Cusack, do toho Dreyfuss a jako bonus je zde i Sheldonova nemesis - Will Wheaton! :-) Ne, teď vážně. Je to opravdu skvělý film, který jsem rozhodně neviděl naposledy. A je to taky jeden z mála filmů, u kterého jsem dokoukal i závěrečné titulky - kvůli skvělé písničce, která se jmenuje stejně jako film. Náhoda? Ani náhodou! 100 %.(9.4.2011)

Malý nenápadný filmový šperk, ktorý je v rámci príbehu tak skromný, jednoduchý a mierne emocionálny, že si ma - krásnymi hereckými výkonmi a rôznorodými povahovými črtami dospievajúcich chalanov, ktoré sa postupne odkrývajú v lese, kde sú odkázaní sami na seba - úplne získal. Stand by me je nabitý hodnotnými myšlienkami, ktoré sa dotýkajú poškodenej rodinnej štruktúry s ďalekosiahlymi následkami na ďalší život. Veľmi pekný film + nádherná príroda a typické kingovské aj keď jemné mysteriózne prvky spojené s vraždou.(4.1.2011)

• - Natáčelo se od 4. září do 16. října 1985 v Oregonu a Kalifornii. (Varan)

• - River Phoenix se původně hlásil na roli Gordieho. Až režisér Reiner přišel s nápadem, že by mu role Chrise seděla víc. (novoten)

• - Pana Quidaciolua hraje Bruce Kirby, jehož skutečné příjmení je Quidacioluo. (HellFire)