Agent

(TV seriál)
  • USA The Spy
Drama / Historický
USA, 2019, 5 h 25 min (Minutáž: 48–63 min)

Epizody(6)

Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

Fr

„CHLAPČE, CHUDÁKU... TY NEVÍŠ KDO JSI...“ /// Příběh, jakej mám rád. Utajenej agent dělá precizně svoji práci, ti kolem mu jdou na ruku, takže jeho činnost přináší ovoce - tedy záchranu životů. Navíc, což je z diváckýho hlediska důležitější, se často dostává do prekérních situací. V příběhovým finále navíc smekám před tím šéfem tajný bezpečnosti Suidainim. Obdiv si Eli Kohen samozřejmě zaslouží. Stejně tak seriál, kterej dobře zobrazuje onu dobu, jinýho Sachu Barona Cohena a zvěčňuje odkaz frajera, kterej zesměšnil Sýrii před jejich spojenci. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. A lží… 2.) Tenhle film neznám. 3.) Nevím jak se pozná, že hra skončila. 4.) Thx za titule "westside". /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

gogo76

"My name is Kamil Amín Thábit..." V duchu som si aj tak s úsmevom zabručal "Borat...", ale smiech ma rýchlo prešiel, pretože Sacha predviedol úžasný herecký výkon, asi prvá naozaj vážna a seriózna postava, navyše historicky pravdivá. Príbeh mi dokonale sadol, aj keď viete úplne presne ako to skončí. Prostredie Sýrie i Izraela, 60-roky a množstvo zaujímavých postáv mi jednoducho nedali dýchať a tešil som sa na každý ďalší diel. Oceňujem minisériu , rovnako ako s The Queen´s gambit Netflix u mňa znova naplno zabodoval. Mám rád tento formát. Pri dobrom príbehu vám dá viac ako celovečerný film a na druhej strane nie je to zbytočne rozťahané ako mnohé seriály s množstvom sérií i dielov. Napínavé scény fungovali dobre, občas to Kamil s odvahou dosť preháňal, až som si vravel wau, ty teda máš odvahu... Z väčšiny vysokých sýrskych predstaviteľov urobil poriadnych hlupákov, preto aj jeho manželke bolo jasné, že toto sa inak ako smrťou nemohlo skončiť. V závere potešia skutočné zábery, aj keď je to smutný pohľad. Tento príbeh rozhodne stál za sfilmovanie, na tému agenti a špióni za posledné roky asi ťažko nájdete niečo lepšie. 80%. ()

verbal

Pár let poté, co pár géniu z Organizace Strojených Nekňubů dostalo ten príma nápad uznat zcela oprávněný a samozřejmě plně legální Jehovův zápis do katastru, zasít hrstku sionistických fanatiků přímo do centra bandy muslimských fanatiků a udělat z Blízkého východu věčný sud se střelným prachem, nasadil Židistán mezi hadrové hlavy Borata, aby ošmíroval, co že to tam ti mohamedáni vlastně pečou. A ten si je, tentokrát s vážným xichtem, namazal na macesy rychleji, než byste řekli „Arafat“, a nadělal z nich takové kokoty, že mu Sýrové dodnes chodí srát na hrob a hnutí BAAS po něm pojmenovalo pohlavní chorobu - Kohenorhea. Nyní z těchto trampot klátivého agenta Joshuy Böndmana uplácal Židowood poměrně zajímavý a vcelku napínavý seroš Ari G. Indahaus aneb Cultural learnings of Syria for make benefit glorious nation of Palestinian occupants, který Al Džazíra do hlavního vysílacího času asi jen tak nezařadí, a Šáša se může těšit na dozajista bombovní návštěvu ze Spolku přátel Karlíka Hebdy. ()

Superpero

Nic extra objevného, ale napnout to dokáže. Sacha Baron je ve vážné roli dobrej. Jeho postavu na jednu stranu musím obdivovat, kvůli nervům, disciplíně a odhodlání. Na druhou stranu jsem se ním nedokázal ztotožnit. Na můj vkus udělal víc, než musel a měl odejít, dokud to šlo. Měl hezkou ženu a malý děti a on raději kul pikle a pořádal grupen sex v Sýrii. Moc se mi nelíbil ten vyblitý, skoro až černobílý filtr. ()

DaViD´82

Předstírám, že jsem já. Snaží se to o "realistický pohled na práci agenta", ale stejně si to opakovaně neodpouští klasické žánrové prvky typu schovávání se za stěnou, zatímco ve vedlejší místnosti stráž pojímá podezření, ale před vstupem do druhé místnosti si to rozmyslí či získávání dokumentů v poslední možnou milisekundu spolu s otevřením dveří apod. Je to stokrát viděné a v podobě vyprofilovaném díle působící jako pěst Muhammada Aliho na Buscemiho oko. Což je ohromná škoda, protože skutečnost je sama o sobě neskonale zajímavější a napínavější. Jinak je to však více než zdařilá minisérie o neskonale nosné stěží uvěřitelné kariéře/osudu. Krom podrážení si vlastních nohou tomu ještě lze vytknout, že to mohla být ještě o něco kratší minisérie a že jde o seriál, kde je všudypřítomná angličtina namísto směsice hebrejštiny, francouzštiny a arabštiny vyloženě na škodu. V každé epizodě je nějaká ta postradatelná vata. Nikdy ne v takové míře, že to začne nudit/vadit, ale v dostatečné natolik, aby si toho jeden všiml. Jinak je to však skvělé; především pak úvodní a finální epizoda. Nejsilnější je to v ryze civilních a emocionálních polohách. Co (či spíše kdo) to drží nad vodou i v těch nejslabších momentech je Cohen, který musí být tu šarmantní, tu melancholický, tu (po)chybující a někdy také nenápadnou šedou kancelářskou krysou. A ve všech těch polohách je... Pokaždé někým úplně jiným a přesto v jádru stále až za hrob vlasti a ženě věrným Elim. ()

• Eli Kohen je považovaný za jedného z najväčších izraelských hrdinov. V roku 2005 uskutočnil portál Ynet verejný prieskum s názvom 200 najväčších Izraelcov, kde sa umiestnil na 26. mieste. Bol mimoriadne užitočným špiónom. Mal veľkú zásluhu na víťazstve Izraela v tzv Šesťdňovej vojne (Tretia arabsko-izraelská vojna) v roku 1967 proti koalícii Sýria, Egypt, Jordánsko. Paradoxne jeho úspechy napokon viedli k jeho pádu, pretože ako agent príliš riskoval najmä spôsobom, akým predával informácie. Napokon bol odhalený pomocou sovietskeho sledovacieho zariadenia a verejne popravený na Námestí mučeníkov. (lemonova)