Agent (TV seriál)

The Spy

Drama / Historický

USA, 2019, 5 h 25 min (Minutáž: 48–63 min)

Tvůrci:

Itai Ne'eman

Simon Herman

Scénografie:

Michel Barthélémy

Kostýmy:

Olivier Bériot

Cohen je ve vážné rovině sice parádní a celý ten exkurz na střední východ šedesátých let je hezky chytlavý, ale na mě to působí nepřesvědčivě, tam kde by to chtělo působit hyperrealisticky (práce špióna je tady zase jen líbivou akční atrakcí na efekt, bez zásadnějšího důrazu na logiku..) Taky s tím mám docela problém ideologický, protože zase je to v zásadě dualistická, Izraelská propaganda o cool, dobrém a neivazivním státu Izrael v obležení úchylných, šavlozubých a krvežíznivých nepřátel..... Oh Common!(21.10.2019)

Špionážní pecka od Netflixu inspirovaná skutečným osudem Eli Cohena, jednoho z největších izraelských špiónů, který se pod krytím arabského obchodníka vypracoval v Sýrii na poradce Ministerstva obrany tamní vlády, která byla vysoce nepřátelská vůči Izraeli. Výpravné retro, řemeslně perfektní a ikdyž to je více konverzační než akční, já více ocením realističnost .(7.10.2019)

• cinefob

Naprostá ztráta času. Seriálový Eli Cohen působí na uživatele ČSFD zřejmě stejným dojmem, jako ten skutečný na Syřany. Natolik okouzluje svým úsměvem, že si nikdo nevšimne, jak naprosto duté to je. Filmařsky, kromě ne zrovna obvyklého kamerového filtru, rovněž nula bodů. Kdo čeká, že alespoň trochu pronikne do historie izraelsko-arabských konfliktů, že se snad objeví nějaký zajímavý pohled na věc, ať od tohoto seriálu v tomto směru nic nečeká. Nejvtipnější scéna: v pátém dílu přiběhne k muži jménem Mohammed bin Ládin dítě, obejme ho, otec ho oslovi Usámo, dítě následně bez jediného slova odběhne pryč… U The Spy se mi opět potvrdilo, že Netflix produkuje v drtivé většině hloupé a prázdné seriály, které nemají jiný cíl, než pomoct divákovi jakkoliv zabít čas.(30.9.2019)

Pár let poté, co pár géniu z Organizace Strojených Nekňubů dostalo ten príma nápad uznat zcela oprávněný a samozřejmě plně legální Jehovův zápis do katastru, zasít hrstku sionistických fanatiků přímo do centra bandy muslimských fanatiků a udělat z Blízkého východu věčný sud se střelným prachem, nasadil Židistán mezi hadrové hlavy Borata, aby ošmíroval, co že to tam ti mohamedáni vlastně pečou. A ten si je, tentokrát s vážným xichtem, namazal na macesy rychleji, než byste řekli „Arafat“, a nadělal z nich takové kokoty, že mu Sýrové dodnes chodí srát na hrob a hnutí BAAS po něm pojmenovalo pohlavní chorobu - Kohenorhea. Nyní z těchto trampot klátivého agenta Joshuy Böndmana uplácal Židowood poměrně zajímavý a vcelku napínavý seroš Ari G. Indahaus aneb Cultural learnings of Syria for make benefit glorious nation of Palestinian occupants, který Al Džazíra do hlavního vysílacího času asi jen tak nezařadí, a Šáša se může těšit na dozajista bombovní návštěvu ze Spolku přátel Karlíka Hebdy.(18.9.2019)

Baron Cohen vo vážnej úlohe. Síce vyzeral ako Borat, ale nepôsobil tak ani náhodou. Seriál má určité napätie, ktoré vás donúti pozrieť si ho dokonca, avšak sú aj napínavejšie a lepšie seriály. Ale aspoň sa tvorcovia nezdržovali nejakou omáčkou a v šiestich dielov pekne komplexne zhrnuli celý Eliho príbeh.(3.10.2019)