The Sure Thing

Komedie

USA, 1985, 100 min

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $18,135,531Tržby Celosvetovo $-(26.3.2010)

3.5/5 || Milá romantická road movie se sympatickou ústřední dvojicí. Všichni od začátku víme, jak to dopadne, vývoj a příběh snad ani nemůže být neoriginálnější a očekávatelnější, ale tady je důležitý skvělý výběr mladých herců a jisté roztomilé kouzlo a atmosféra filmu.(13.11.2014)

Starostmi všedního dne zcela zničený student Walter Gibson(John Cusack ), zvaný Gib, je nadšen, když ho jeho přítel pozve na vánoční svátky do slunné Kalifornie. Na Giba se k tomu snese anděl z nebe - v podobě atraktivní Alison (Daphne Zuniga), jež míří za svým snoubencem, avšak stejným autem jako Gib... Začátky Roba Reinera (2. film) i Johna Cusacka (4. film). Slušné.(21.5.2005)

Takový mladíček to byl a co nám z něho vyrostlo za herce. Vývoj zápletky a její konec mi byl jasný hned od začátku, ale to mi vůbec nevadilo. Příjemně se na tuto romantickou komedii koukalo, bylo to hlavně kvůli sympatickým mladým hercům. Daphne Zuniga se ke Cusackovi hodila naprosto přesně. Cesta je cíl a nic se neděje náhodně.(2.10.2014)

Zprvu to působí jako taková školní teenagerská komedie z 80tých let, ale pak se z toho vyklube spíš pohodová road movie, kde Cusack si jede pro svojí "jistou věc" a náhodou mu skříží cestu jedna šprtka ze školy, která má namířeno stejným směrem, vývoj je samozřejmě jasnej, ale je to pohodový, zábavný a Cusack je tady ještě takový dobrý mladý ucho.(21.3.2011)