• Německo

Akční / Dobrodružný / Komedie / Válečný

Německo / USA, 2003, 80 min

Sympatická béčková dobrodružná jízda se slušnou atmosférou, stojící někde mezi Indiana Jonesem a Honbou za diamantem. A ačkoli Indiana Jones je pro Coronado nedostižným cílem, Honbu za diamantem pro mě osobně překonává... Třebaže možná není filmařsky vyzrálý jako Zemeckisův snímek, postavy mi byly mnohem sympatičtější.(23.5.2004)

Souhlasím s Douglasem. I mně tenhle film připomněl Honbu za diamantem. Jen s tím rozdílem, že Honba se mi líbila určitě víc. Humor v Coronadu mi přišel o poznání těžkopádnější a herecké výkony nedopadly, v mém hodnocení, o moc lépe. Myslím, že 3 hvězdičky jsou pro tento film opravdu bohatým ohodnocením.(26.2.2006)

• Brouk

Brát Coronado jako parodii na "akčňáky" přidám asi jednu hvězdičku.. :-) Když vidím tolik zmařeného potenciálu, ze kterého vyplynulo něco na koukání po dobrém obídku či něco na zabavení pubescentů do 15 let... Vzniklo něco od všeho kousek v rozporuplném váhovém poměru... ani válečný, ani dobrodružný, ani komedie, ani parodie, ani Sci-fi...škody, přitom svižnost filmu nelze upřít...a sympaťáka Johna Rhys-Daviese v roli prezidenta...(5.1.2007)

Když standardní blondýna zjistí, že jí přítel věšel bulíky na nos, tak si nabrousí nehty, zuby a jazyk, aby ho po návratu mohla rozcupovat na žrádlo pro čivavu. Claire je ale jiná. Ta si to s parchantem hned jede vyřídit do divočiny a tím si získala mé sympatie. Stejně jako tento snímek, který mi nabídl lahůdkovou scénu zdolávání mostu, slušné bojové scény, výborné hlášky a navíc neváhal připomenout nezastupitelnou úlohu amerických agentů při rozpoutávání válek po celém světě.(22.7.2014)

• Smok

Pán Bond môže ísť spokojne do dôchodku. Teraz je tu Claire (Kristin Dattilo), dievča z Beverly Hills, ktoré pricestuje do Strednej Ameriky za luhárskym snúbencom, aby mu vysvetlila, že klamať sa nepatrí. Popritom ešte stihne divákovi ukázať, čo si predstavuje keď sa povie: Viva la revolución. Celý film som si hovoril, že to nesmiem brať vážne, a keďže tu vidím aj žánrové zaradenie komédia, som pokojnejší.(2.6.2009)