Komentáře uživatelů k filmu (85)

 • Houdini

  NFR 2002(26.3.2004)

 • Matty
  ****

  Comin' live, direct from hell... Spinal Tap! David St Hubbins! Derek Smalls! Mick Shrimpton! Viv Savage! Nigel Tufnel! Spinal Tap byla ta nejhlučnější heavy metalová skupina pod sluncem a tohle je rockument jenom a pouze o ní! Tihle borci to skutečně uměli rozjet (jako jediní měli aparaturu nastavitelnou až na jedenáct!), jejich vystoupení nepostrádala moment překvapení (jakým může být třeba nečekaný zjev napodobeniny Stonehenge) a úžasná sóla (Nigel zahraje na kytaru třeba i houslemi). Historie skupiny je velice poutavá, celkem se v ní vystřídalo 37 členů, mnozí zemřeli za nevyjasněných okolností („udusil se zvratky, ale ne svými, vlastně se nikdy nezjistilo čí to byly zvratky“), své první duchaplné songy prezentovali její členové již počátkem 60. let („You know what I want. You know what I need. Or maybe you don't“) a pokud na ně v letech osmdesátých přišlo desetkrát méně lidí než v dobách největší slávy, pak jedině z důvodu jisté vyhraněnosti – nebudou přeci pořád hrát pro masy. V rockumentu mimo jiné uvidíte a uslyšíte rozhovory s jednotlivými členy, kteří se prezentují jako opravdoví myslitelé (- What does the end feel like? - It's like saying when you try to extrapolate the end of the universe. If the universe is indeed infinite, then what does that mean?), ukázky z jejich úžasných vystoupení, kde publikum rozpalují v patřičně nevkusných elasťácích a na závěr vás čeká pár mouder do života (- If I were to ask you your philosophy of life or your creed, what would that be? - Have a good time all the time.). Pokud by vám snad někdo tvrdil, že podobná skupina nikdy neexistovala, nevěřte mu, Spinal Tap je stále žijící legenda! 85%(15.2.2007)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,736,202Tržby Celosvetovo $-(5.4.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Něco jako Zoolander v (death) metalovém hippie hávu. Totální ujetost, která se tváří smrtelně vážně (Volume! Mimové! Kompromis! Kokony! Nájezd hlavního DVD menu! Závěrečné titulky!). Navíc jde zřejmě o jedinou filmovou mystifikaci, která to dotáhla až ve skutečnost. Takže - Spinal Tap´s not dead!(20.2.2009)

 • Superpero
  *****

  Perfektně udělanej fiktivní dokument. Herci přesně zvládli mravy a kecy do sebe zahleděnejch hipíků. Vtipnost tohohle filmu oceníte určitě víc, když máte nakoukáno pár skutečných hudebních dokumentů. Ale ty písničky byly fakt dobrý a textům jsem se fakt gebil. Nejlepší byla Sex Farm.(31.3.2009)

 • B!shop
  ***

  No tak tohle me vcelku zklamalo. Nevadil by mi ten dokumentarni styl natoceni, ale Reiner precejen jeste nebyl zkusenej, takze to neni uplne doladeny. Problem je, ze ve filmu jsou bud rozhovory s clenama kapely, zabery jak jedou na turne, jsou na pokoji atd. a zabery z koncertu. Obcas se sice povede nejakej vtipek nebo hlaska, hlavne diky tomu, ze clenove kapely jsou fakt pohodari, jenze jako komedii bych to rozhodne neoznacil. Tak jediny, co stoji za pozornost, pak jsou ty koncerty, chytlavy pisnicky s perfektnima textama, ale tech je bohuzel malo, aby to vytahli na vic nez 3*. Jeste, ze ma film jen 80 minut.(12.8.2009)

 • movie
  *****

  Pokud vás aspoň trochu zajímá hudba, THIS IS SPINAL TAP, dokument o téhle fiktivní kapele vás absolutně zničí. I'm really influenced by Mozart and Bach, and it's sort of in between those, really. It's like a Mach piece, really. It's sort of... - What do you call this? ... - Well, this piece is called "Lick My Love Pump".(10.2.2008)

 • RHK

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly (doplněk). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(8.11.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Rockumenty mám samozřejmě rád, ale tentokrát někde došlo k chybě. Patrně budou na vině slabé reproduktory, neboť Spinal Tap mým uším v ničem nepřipomínali „nejhlasitější rockovou skupinu světa“. Hudba mi přesto byla sympatická, stejně jako pozérská debilita hudebníků, ale určitě jsem čekal větší nářez.(13.8.2012)

 • brit84
  *****

  Určitě se vám už stalo, že věci na který se hodně těšíte můžou stát za prd a naopak něco od čeho si nic neslibujete je nakonec super. Přesně tohle jsem zažil u Spinal Tap. Dokonale vtipnej mix zákulisních i jevištních praktik smyšlené kapely.(22.3.2013)

 • xxmartinxx
  ****

  Příjemná jednohubka. Narážky na naivitu, hloupost a roztomilost světa hudebních kapel se velmi vydařily. Reiner si nemohl přát lepší debut. Je sice pravda, že opět zmizeli sex i drogy, ale s tím rock'n'rollem si nějak vystačíme.(25.3.2012)

 • Tuxedo
  ***

  Samotný nápad je výborný, zpracování už trochu pokulhává (holt debut) a postavit hlavní zápletku na střetu do všeho kecající dívky frontmana kapely s jejím zbytkem je prostě příliš průhledné, než aby to fungovalo. Některé humorné scénky jsou nicméně výborné.(20.4.2008)

 • TheRaven
  *****

  A já si pořád říkal, kdo jsou ti Spinal Tap (Nová míza!) ze Simpsonů! Zatraceně zábavné parodování heavy metalu jako hudby i životního stylu - texty, vzhled muzikantů, produkce (turné) a vše kolem ("11 !!!"). Doporučuji všem, kteří mají tenle styl hudby alespoň trochu rádi. Stajně tak všem pozérským posluchačům progresivního metalu (a dalších moderních odnoží, které občas zapomínají na své kořeny), ale těm neřikejte, že je to fikce.Tak z toho budou mít mokrý trenky ještě za týden. Skvělý úlet, skoro 5*. // Edit: ok, po druhé projekci dávám jedenáct z deseti.(26.12.2013)

 • troufalka
  ***

  Tak jsem to viděla, ale že bych nemohla umřít bez toho ...? Myslím, že bych to klidně přežila ...! :o)(2.10.2018)

 • JohnnyD
  ***

  Zábery z koncertov, staré videoklipy a rozhovory s kapelou, kde popisuje ich začiatku sú úžasné, ale tie zábery zo zákulisia okolo ani nie. Škoda, mohlo to byť dokonalé, aj tak na Nigelovo sólo, javiskovú šou pri Stonehenge, či free jazz nezabudnem.(29.7.2007)

 • lamps
  ***

  Chápu fenomén Spinal Tap - Reinerovi se povedlo stvořit věrohodný mystifikační dokument, který vtipně mapuje egoistickou generaci rockových hudebníků. Přesní herci vypouští z úst neuvěřitelná zhulená moudra ("Nemůžete vzít otisky zvratků") a uvadající slávu svérázné kapely dokonale odráží promyšleně ironické texty jejích písní. 4* ale nedám, protože tomu schází nějaký výraznější konflikt mezi členy kapely, o nichž se navzdory osobním zpovědím mnoho nedovíme. Je to víceméně zábavný hipísácký trip s hrdiny uzavřenými ve vlastním světě, do něhož se těžko proniká, pokud nemáte nakoukány nějaké reálné hudební dokumenty. Až nakoukám, možná plně docením... 70%(2.9.2018)

 • Ant
  ****

  Úžasné, jak se hercům i zbylým tvůrcum podařilo tvářit se po celou dobu tak vážně. Nejlepší momenty jsou rozhodně Lick my love pump a kytarové sólo ala Jimmy Page.(10.5.2009)

 • Jordan
  ****

  fiktívny dokument o vzniku, vrchole a páde rockovej legendy, kde sa s iróniou a vtipom prepierajú niektoré notoricky známe míľniky (či už konkrétne alebo vo všeobecnosti) rockovej a rock n rollovej scény západnej pologule druhej polovice 20. storočia (smrte bubeníkov, Beatles, rôzne podoby pódiovej show, cenzúra - názvy a obaly albumov). dobrá muzika, vtipné texty, nezabudnuteľné momenty a naozaj dobrý scenár. nechápem, prečo sa rob reiner etabloval po tak vydarenom debute ako režisér romantických filmov.(13.5.2011)

 • pepo
  *****

  "Som veľmi ovlivnený Mozartom a Bachom. Som niečo medzi, taký Mach" " Ako sa volá skladba čo práve píšeš?! " Olízni moju pumpu lásky" Fantastický kultový rockument od debutujúceho režiséra budúcich ( teraz už súčatných) klasík ako Harry a Sally, Stand by me, Princess Bride...Smršť zábavných postavičiek, výbornej hudby, rockovej atmosféry a hlavne rozkošného a fakt vtipného humoru. Báječný film 11/11 :)(11.11.2014)

 • HAL
  ****

  Solidní vystihnutí "rockového" ducha. Pro člověka který o kapelách ze sedmdesátých a osmdesátých let něco málo ví je to velice fajn komediální pseudo-dokument. 8/10(18.4.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace