Hiteumaen

Akční / Komedie

Jižní Korea, 2020, 110 min

Won-sub Choi

Won-sub Choi

Našlapaná Akční jízda z Jížní Koree! Hlavní hrdina je neúspěšný spisovatel komiksových knížek, ale když se jednoho večera pořádně ožere, tak napíše komiks o jeho životě jakožto profesionální Hitman a omylem se to dostane do světa. Nejen, že se stane slavný, ale půjdou po něm Gangsteři i agenti zároveň. Film je teda odlehčenějšího rázu a nechybí komediální prvky, které jsou však výborné ( scéna s mobilem v autě u mě vyvolala záchvat smíchu jak už dlouho nic) a velkým plusem je i samotná akce, především souboje, které patří k tomu nejlepšímu, co Jížní Korea natočila za posledních 5 let ( Fight na toaletě, utěk z policejní stanice či finále ve skladišti je highlight jak svině). Má to výborné tempo, hodně akce, fungující humor, zábavné postavy, ikonického záporáka i zajímavý příběh, co víc si přát. Kdyby byl film serióznější, tak se zde bavíme o potenciální kultovce, ale i tak je to pecka. Řval jsem, smál jsem se a pákrát byl i dojatý. Příběh****, Akce*****, Humor****, Násilí**, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí****. 8/10.(3.4.2020)

• Lacike

Toto mi príliš nesadlo. Po Enter the Fat Dragon ďalší film v ktorom nejaká neznesiteľná fuchtľa buzeruje svojho manžela. Akurát tentokrát ten manžel nie je policajt, ale elitný vládny zabiják, ktorý predstieral smrť a už 15 rokov žije ako obyčajný autor komixov. Lenže keď sa ožerie, tak zverejní komix v ktorom vyrozpráva svoj príbeh a začnú mu ísť po krku jak zloduchovia tak aj jeho bývalí kolegovia. Prvých 40 minút bolo pre mňa nudným utrpením. Sledovať jak toho ultimatívneho zabijáka mláti žena, pohŕda ním dcéra, komanduje jeden aj druhý šéf bolo neznesiteľné a rozhodne nie vtipné. Následne sa konečne trochu rozbehla akcia, ale zase tak veľa jej tu nie je a je príliš zbesilo zostrihaná na to, aby v nej vynikol nejaký chvat. Je to taký klasický kórejský akčný štandard, ktorý ničím nevybočuje oproti ostatným akčniakom. Z komických scén ma trochu rozosmiala scéna s mobilom v aute. Síce použili otrepaný vtip, ale zasmial som sa. Celkovo to je akčniak na jedno pozretie, ale radšej si znova pustím Pravdivé lži, ktoré majú podobnú zápletku. 4/10.(15.4.2020)

Parádní svižná jízda se skvělým Kwon Sang-wooem. I když to několikrát zopakoval, netušila jsem, že to v sobě má :) Nikdy jsem ho snad v takové akční roli neviděla. Akční scény jsou skvělý a je jich dost. Jen jsem čekala víc humoru. Toho je sice míň, ale když už, tak už! Někdy jsem se smála nahlas. Hodně se mi líbila i hudba. Za mě prostě spokojenost - odsýpalo to, mělo to drive, sympatický postavy a správně pošahanej záporák. Přeloženo.(15.4.2020)

Trochu mne taky štvala zápletka, chladnokrevnej cílevědomej inteligentní zabiják se změní v trumberu co ho bije vlastní žena? To je dost divný a nelogický. JInak to ale byla zábavná jízda, akce i přes nešikovný drobivý střih nebyla zlá, i se člověk zasměje.(17.4.2020)

Je to korejska skvela blbost. :)(18.4.2020)

• Mamlas

Další asijská naspídovaná hovadina. (0%)(16.5.2020)

• warrenur

Dost marna "haluska", nie s prilis vtipnymi scenami. Myslel som, ze aspon komedialne prvky a gagy budu trefnejsie, ale tych bolo velmi poskromne. Na to, kolko znamych akcnych hercov tam hralo, som ocakaval napaditejsie spracovany scenar. Za mna sklamanie. Neodporucam.(29.5.2020)

Juzna Korea sa fakt nema zaco hanbit,paradne spojenie dvoch filmovych zanrov,po akcnej stranke ziadna chyba,skvele suboje,ziadne sci-fi lietajuce kung-fu bitky a vtipnych situacii bolo tiez az az,ako komedia uplne v pohode,Sang-woo Kwon bol v urcitych momentoch fakt smiesny a podareny,do toho hrala vyborna hudba a niektori herci svoje role brali smrtelne vazne,vzili sa do nich az tak,ze som myslel,ci nedostanu infarkt,fakt pecka,oplati sa pozriet si to...:-)(16.4.2020)

Nemám rád takýto ukričaný asijský humor, ktorý spočíva iba v rôznych grimasách a zvyšovaní hlasu. Takže po komediálnej stránke sa mi to nie len, že nepáčilo, ale ešte mi to aj vadilo. Akcia a súboje boli fajn, taktiež postavy boli sympatické a páčilo sa mi moderné prepojenie s mangou a hudba. 6,4/10-(18.4.2020)

Když pořádně vypneš nacucanej mozek, určitě se pobavíš. Hlavně ta motivace, která z toho srší mě doslova kopla do prdele. Šílená korejská uvolnovačka do nepohody.(30.4.2020)

• XXXXXXXX

Ještě děsivějši než Tlustý Drak!(28.6.2020)

Korejský hitman, který se rozhodl s kariérou zabijáka skoncovat a založit rodinu. Jak ale začnou docházet peníze, tak se rozhodne pro výdělek zvolit způsob, o kterém by ani netušil, že rozpoutá bitvu jak s korejskou vládou, tak s podsvětím. Vtipné, zábavné, akční. 60%(2.5.2020)

• mdf

Postrádal jsem trošku logiku,z eletního zabijáka,se stane obyčejný trouba a pak po x letech si vlastně vzpomene co umí atd.,nijak mě to nedadchlo,možná jako sesmolená komedie,to šlo.(18.4.2020)

tak jo. jdu do plných. 5 hvězd. proč? proto jaké to bylo. řev, křik, vtip, akce, zábava, zmatek a zase vše dokola. jo, měl jsme chvilky kdy jsem to naprosto nesnášel a chtěl vypnout a napsat něco o s@ačkách. ale ne. a vás to potká taky. nicméně, dejte tomu šanci. od začátku je to stavěný jako akční komedie a tak to taky je.film si nehraje na prvního Ramba a dá se říct, že si dělá ze všeho kolem legraci. jak z policie, tak i z druhé strany zákona. a nesmím zapomenout na naprosto parádní souboje. bavte se(17.4.2020)