Diskuze k filmu (28)

  • 27.6.2019  19:44
  Sepp37
  (hodnocení, komentáře)

  Nerozumiem čo majú všetci proti tomuto filmu. Jasné je to muzikál a tie mi idú dole krkom ako uschnuté špagety. Ale ja som sa do toho zamiloval. Ako krpec som to na VHS videl asi 5x aj keď som moc nechápal. Teraz som si to pozrel znova a je to fakt skvelý príbeh a zaujímavé charaktery. 

  • 15.7.2017  01:07
  NikoKovac
  (hodnocení, komentáře)

  jurasino: Já bych řekl, že zbytek bude originál. Pátral jsem po tom, takže buď ne dostatečně, ale našel jsme tuhle prezentaci.... http://www.zsprosec.cz/images/dokumenty/hudeb_dilna/05-rebelove.pdf ..... Ta je o Rebelech a tyhlety písničky jsou tam napsané, zybtek je popsaný tak, že mi přijde, že to je originál, ale všimni si velice poetického textu písně "Hvězda na vrbě".... tu dal dohromady podle mě celý Olympic. Je o roku 1968, hvězda představuje komunismus, klukem může být národ, ten opravdu věřil, že tu hvězdu sundá, vrbou může být vláda. A kdo o hvězdy nemá zájem, ať nechodí hájem, protože tam jsou hvězdy, háj bývá v noci temný, stejně jako doba komunismu, atd. Už to musel být originál podle mě, i s tou hudbou....

  • 15.7.2017  00:41
  NikoKovac
  (hodnocení, komentáře)

  Nikdy předtím jsem si toho nevšiml, ale teď ano. Jak je jedna z úvodních scén, prakticky ta úvodní ze školy, kdy tam Hedánek spí na lavici ožralej ještě z předchozího večera, tak učitelka řekne: "Horáková, otevřete okno, je tu cítit alkohol." No a ta slečna Horáková, sedící v první řadě u okna, má pochopitelně brýle a modré šaty s bílým límcem, tedy přesně takové (až na ten krátký rukáv), které měla dr. Milada Horáková při své cestě na popraviště v roce 1950. Nádherný záměr vzhledem k povaze filmu. To by se hodilo do zajímavostí.

  • 31.7.2015  22:50
  jurasino
  (hodnocení, komentáře)

  Nezna nekdo nazvy originalu techto pisnicek? Nikde na netu to nemuzu najit, vim akorat o techto:

  Nancy Sinatra - Sugar Town (S,S,S, - Zuzana Norisova)

  Millie Small - My Boy Lollipop (Me se libi Bob)

  Petula Clark - Downtown  (Pata)

  Pete Seeger (The Kingston Trio) - Where Have All The Flowers Gone  (Rekni kde ty kytky jsou)

  Scott McKenzie - San Francisco

  Vi nekdo o dalsich?

  na příspěvěk reagoval NikoKovac
  • 29.7.2013  20:45
  djmichal01
  (hodnocení, komentáře)

  láska to je věc krásná místo na políbení ....

  • 2.3.2013  14:05
  Jakkob
  (hodnocení, komentáře)

  jhr: U mě je tomu přesně naopak, ač jsem zatím hvězdičku nepřidal, ale možná i k tomu dojde... Každopádně já jsem s filmem i po letech velice spokojen a pro mě je to jeden z našich nej muzikálů. I v rámci naší kinematografie jako celku mi Rebelové přijdou jako hodně kvalitní film...

  • 23.8.2012  23:57
  jhr
  (hodnocení, komentáře)

  Po letech jsem to viděl a musel jsem o jednu hvězdičku snížit hodnocení.Jak jsem starší tak mi ta jednoduchost děje lezla docela na nervy, už mi prostě není patnáct.  :-)

  na příspěvěk reagoval Jakkob
  • 23.8.2012  15:34
  Katee
  (hodnocení, komentáře)

  Na naše dnešní poměry je to kvalitní film. Dobrá stylistika kulis - futuristní hudební vstupy se mi hodně libily už jen proto, že jsem výtvarník a každou takovou estetickou artovou snahu ve filmu oceňuji. Výprava je taky dobrá, má to švih a spád. Samozřejmě tomu ty písničky dost pomáhají, ale myslím že jako retro imaginace je to odpovídající. Nepostrádá to ani vtip, takový ten sytuační, hlášky apod. Plus dobré obsazení, opravdu lákavá hlavní dvojice, ne tak zatraceně kýčovitá jako třeba v Pomádě. Hýří optimismem, romantikou, napětím, prostě vším, co má správný muzikál mít. Když to srovnám s opravdu dněšní tvorbou, nejaktuálnější, zasloužilo by si to víc než 68%.

  • 12.3.2010  18:18
  91326
  (hodnocení, komentáře)

  Velmi dobrý film ktorý ma neprestáva baviť uz od roku 2001 skvelé pesnicky a dost mojich oblubenych hercov.

  • 23.1.2010  16:52
  liligirl
  (hodnocení, komentáře)

  Režisér Renč - skvělej. Tento film se velice povedl. Nemám skoro co vytknout. Na tento film se podívám klidně 20x a vůbec mi to nevadí. Herci výborný, obzvášť Zuzana Norisová. Krásná atmosféra po celou dobu (až na ten konec).Krásné a známe písně. Dávám 4 hvězdičky :-)

  • 28.4.2009  19:14
  Motte
  (hodnocení, komentáře)

  ha tocilo se to kousek od chajdy......USTEK. Jinak co by jste chteli od muzikalu?

  • 29.3.2009  23:54
  NinadeL
  (hodnocení, komentáře)

  No jistě. Se podívejte na číšníka v Románu pro ženy...

  • 12.1.2009  11:21
  Gianni_B
  (hodnocení, komentáře)

  Adams: Taky jsem to slyšel :)

  • 11.1.2009  20:59
  Adams
  (hodnocení, komentáře)

  Mám pocit, nevím kde jsem to slyšel, ale na konci filmu je na hranici v uniformě Svěrák mladší a prý existuje taková dohoda, že když Renč nebo Svěrák bude točit film dá jeden druhému ve filmu nějakou malou roli.

  • 5.11.2008  15:05
  ŠEty
  (hodnocení, komentáře)

  Jako oddychovka to vůbec není špatný. Hudba byla vybraná dobře, a do tohohle typu filmu se dokonale hodí. Choreografie taky není špatná, ale co se týče příběhu, k tomu by se našlo dost much, který bych tady asi všechny ani nerozebral. Dávám 4* a to hlavně díky Zuzce Norisové :)

  • 19.8.2008  21:12
  Jogi.1
  (hodnocení, komentáře)

  Rebelové i Pomádá jsou parádní film přímo nejlepší z nejlepších srovnávat se to nedá ani v hereckém obsažení ani kvalitou celkově. Dneska by to už takto nikdo nenatočil a asi ani nic podobného nenatočí protože většině publika by to asi stejně nezajímalo. Zpátky k Rebelům. Perfektní film, perfektně obsažený s perfektní hudbou kterou poslouchám opravdu rád i když jsem z úplně jinej doby. A příběh ? Na český film je to přímo famózní, a to že se jedná o muzikál, který se ne vždy povede, tak to dodává filmu na kvalitě a hodnocení. Toť můj názor...

  • 27.2.2008  21:58
  kristyy
  (hodnocení, komentáře)

  Nejlepší muzikál!!! A vůbec nejlepší českej film... Renč je borec!

  • 25.10.2007  09:55
  ABCD Marta
  (hodnocení, komentáře)

  samozřejmostí by mělo být, aby se podle poctitů hodnotilo a ne většinou uživatelů se strhnout nechat

  • 9.9.2007  21:36
  mm13
  (hodnocení, komentáře)

  Ja som tiež z tých, ktorí hodnotia filmy podľa pocitov a Rebelové sú super! Nebyť záveru, tak sú fajn a za 3*, so záverom aký majú sú skrátka super a ja nechápem, prečo ľudia nemajú radi Renča, keď je to jeden z najzaujímavejších českých režisérov, kam sa hrabe... pomlčím kto, ešte ma ukameňujete (nie, nemyslím na Svéráka, ten je --- "just fajn!")

  • 28.5.2007  13:13
  hirnlego
  (hodnocení, komentáře)

  Ano, vím, že je to záměr (viz koment), ale mně tenhle záměr prostě nevyhovuje, nelíbí se mi, nesnáším to - filmy hodnotím podle svých pocitů z nich a né podle jejich "všeobecných kvalit" (původně jsem chtěla dát 2* za pár světlých okamžiků a hořký závěr - ale stále nějak nevím, vzhledem k tomu, jak je mi ta absolutní plochost snímku bytostně nesympatická). A ano, v naprosto drtivé většině případů mi ve filmu vadí fakt, že "jsem to všechno už někde viděla" - takže ne, Renč není jediný...

  • 28.5.2007  09:29
  Gianni_B
  (hodnocení, komentáře)

  Ano, Rebelové jsou jako "pohyblivé barevňoučké obrázky z deníčku načančané náctileté zamilované naivky", protože takoví mají a chtějí být. Většina věcí, které kritzujete, jsou prostě a jednoduše ZÁMĚR. (A vadí vám, že jste to všechno už někde viděli? Copak je Renč jediným režisérem, který pracuje tímto způsobem?)

  • 28.5.2007  02:16
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)

  Osvětlí, stejně tak jako dojem, že v Pomádě to "takhle prostě chodilo". ;) Je fakt, že Renč možná mohl být trochu více nadčasový. Ale, jak velkou má muzikál u nás tradici? Po revoluci je to v pořadí druhý, tak když už za nic, tak aspoň za tu snahu. Podle mě nedopadla nejhůř.

  • 28.5.2007  01:50
  hirnlego
  (hodnocení, komentáře)

  Já jsem dojmoložka (copyright hobitek), takže já si můžu vyčítat co chci čemu chci :) (zdravíme Mi Nü-Chai) - a v Rebelech je pro mě většina věcí špatně, kdežto v Pomádě to prostě tak nějak "sedí" a postavy jsou pro mě velmi uvěřitelné - Rebelové jsou jako pohyblivé barevňoučké obrázky z deníčku načančané náctileté zamilované naivky, kdežto Pomáda na mě vůbec nepůsobí tak prvoplánovitě a naivně - mám z ní pocit, že takhle to tehdy prostě chodilo a šlus. Možná ti mé stanovisko k Rebelům částěčně osvětlí také fakt, že nejsem zrovna nadšeným fanouškem muzikálů.

  • 28.5.2007  01:38
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)

  Ono třeba zrovna tahle věta z komentáře kiddo "Příběh je zcela podřízen hudební stránce filmu, hoden té nejplytší love-story pro teenagery, postavy neskutečně ploché, ikonické, plakátovité, jako by vypadly z dívčího časpoisu." by se na ni hodila zrovna tak, stejně jako způsob sblížení hlavních hrdinů. Vždyť je to muzikál, on ten svět měl být "kýčovitě barevný". I mě se Pomáda líbila samozřejmě víc, ale vyčítat klasickému (retro) muzikálu, kterým Rebelové zcela evidentně chtějí být, věci, které jsou často muzikálům takřka vlastní?

  • 28.5.2007  00:46
  hirnlego
  (hodnocení, komentáře)

  Pomáda je hlavně moje nostalgie a tou si omlouvám spoustu věcí. Ale ano, pro mě je opravdu o hodně "chytřejší" (proč zrovna tohle zavádějící slovo?) a i postavy jsou MNOHEM zajímavější...bergu, sakra, ani se mi to nechce srovnávat - Pomádu jsem viděla hodněkrát a vždycky mě dokázala dobře pobavit...ale pokud to chceš vážně srovnat, pak bych Rebely vedle celkem "velkolepě" pojaté (a na rozdíl od nich i občas vtipné) Pomády označila za ničím nezajímavou amatéřinu či prostě jen takový malinký pokus o muzikálek pro to nejméně náročné publikum.

  • 28.5.2007  00:24
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)

  To je třeba "Pomáda" opravdu o tolik chytřejší?

  • 27.5.2007  23:21
  hirnlego
  (hodnocení, komentáře)

  aj lajk jór koment verymač, kiddo

  • 1.5.2006  23:32
  Guru
  (hodnocení, komentáře)

  Spíš druhořadý film, který těží z hitparádových hitů minunlých let. Vynikající je ovšem zpracování klipů. Totedy, klobouk dolů.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace