Dinosaur from the Deep

všechny plakáty

TERRORDROME

Zrejme vrcholné dielo Norberta Mountiera, ktoré vo svojej všeobjímajúcej imbecilite aspoň nenudí k smrti. Ako vždy to bolo po francúzsky, takže som z hovoreného slova rozumel akurát dve a pol hovna a dej sa tradične javil byť len zhlukom náhodných scénok. Možno by pochopenie dialógov niečo vysvetlilo, ale vzhľadom k Mountierovmu naturelu tomu fakt neverím. Na začiatok naháňajú komandoši skrz ruinu chlapa so samurajskou čelenkou, potom tam doktor mučí nejakého nešťastníka a následne sa dej presunie na vesmírnu stanicu čo vyzerá ako kocka z lega a v nej písací stôl s počítačom. Nebolo mi úplne jasné či celá výprava cestuje časom, alebo len vesmírom, ale každopádne pristanú v nejakom lese kde sa to hemží extrémne smiešnymi dinosaurami ktorých stop-motion animácia pripomína smrteľný záchvat epilepsie. Našťastie sa väčšinou dajú zabiť jedným výstrelom z pištole či aspoň zahnať horiacimi novinami. Je jasné že Francúzi chodia na prehistorické túry len tak v oblečení z kancelárie, v poltopánkach a s prázdnymi rukami bez akéhokoľvek vybavenia či aspoň jedla a vody. Hlavne ma dojala tá ženská v úplne nemožných šatách ( ktoré si ale neskôr prezlečie za iné ktoré asi vytiahne z orechovej škrupinky ) ale ako jediná má aspoň kabelku a v nej šminky na prežitie. Asi vrcholným okamihom filmu bolo stretnutie s divožienkou v leopardej podprde ktorá nosí so sebou magnetofón a začne vyčerpaným cestovateľom tancovať, čo bolo erotické ako daňové priznanie. Po nejakých ďalších nezmyselných peripetiách ( maník zo samurajskou čelenkou ich hodí do žalára a nechá požierať dinosaurom ) výprava odlieta a film sa z jurskej prdy stáva rádoby Votrelcom, akurát miesto exomorfov tu máme malých zákerných maňuškosaurov žerúcich dámske topánky. Na Mountierove pomery dokáže byť Dinosaur from the Deep po väčšinu času solídne retardovaná šaškáreň, čo je oproti bezbrehej nude takého Alien Platoon predsa len nejaký pokrok aj keď neviem kam. ()