Roztříštění

Scénografie:

Lauren Crasco

Kostýmy:

Sandra Soke

Ou shit musím říct na začátek. Dobrej, moc dobrej thriller pro mě:) nejdřív si říkám, no dobrý, tak to je jasný, ale pak postupem času se pochybnosti dostavovaly a už sem si vlastně nebyl tak jistý. Depresivní nemocniční atmosféra kdesi v prdelákově celkem fungovala. Nízkorozpočťák, jak má být. Slabší pětihvězda, ale mě to dnes sedlo jako prdel na hrnec:)(12.11.2019)

Atmosféra budovaná za pomocí temného obrazu, klaustrofobní kamery využívající close-upy a nervozního brnkání na klavír je lahůdková. Jenže právě ona psycho atmosféra od začátku dává dost průhledně najevo, jak se věci doopravdy mají a spíše jsem čekal, že očekávané klišé vyústění tvůrci otočí v nějaký super mindfuck. No a vono ne.(28.10.2019)

Pokud vám čistě náhodou spadne dcera do díry u nedaleké benzinové stanice - nezoufejte! Možná totiž dcera do díry nespadla sama, nýbrž s vaší dopomocí, ale proč to takto zjednodušovat, když to vše lze svést na psa, že?! Každopádně zuřivost hlavního aktéra vyvrcholí absolutně, což odnese zejména špatně placený nemocniční personál. 73 %(11.12.2019)

„TÁTA SE O NÁS POSTARÁ..“ /// Kde je pravda? Kdo lže? Je táta magor, nebo jde o kšefty s lidskými orgány? Sledujeme nekonečnej propletenec pochybností, ve kterém je každej jasnej důkaz po chvíli zpochybněnej. Na obou stranách. Menší rozpočet je umně zamaskovanej atmosférou šílenosti, neustálých pochybností a nejednoznačností v chování většiny postav. Víc než s nějakými efekty si musíme vystačit s příběhem, „halucinogenní“ kamerou a hereckou mimikou, dotvářející atmosféru i děj. „Fractured“ je zajímavě natočený a napínavý thrillerový drama a pro mě rozhodně jeden z těch lepších filmů Netflixu. A je jedno, v kolikátý minutě budete tušit, že… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Začalo mi celkem dost mrdat v kouli. 2.) Stará i mladá jsou fuč! 3.) Thx za titule „lokeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(18.10.2019)

3,5*. Anderson není v žánru mindfuck movies žádným nováčkem ( Stonehearts Asylum ), ale bohužel vždycky hrál druhé housle. Do áčkového týmu k Inception, Shutter Island a spol. se bohužel ještě nedostal a nedostane se tam ani tímto snímkem. Fractured je další z řady filmů, který sází na tzv. twisted ending, který by Vám měl změnit celý pohled na film. Naštěstí ale Anderson ví, že zápletka není tak kvalitní, aby diváka na konci opravdu překvapil, takže volí cestu jinou, dle mého správnou úměrně ke kvalitě filmu. V podstatě hned na začátku Vám Anderson prozradí, že konec bude "twisted" a možné závěry jsou pouze 2. Přitom celý průběh filmu Vás masíruje a dává důvody, které Vás různě přehoupávají mezi těmito možnostmi, takže v podstatě celý film nevíte, jestli to skončí závěrem č.1 nebo č.2. Dojem z filmu mi bohužel kazí Worthington, který prostě není dobrý ani sympatický herec.(16.10.2019)

• - Natáčelo se ve Winnipegu v provincii Manitoba v Kanadě. (Rominator)

• - Nemocnice ve filmu se jmenuje „Kirkbride Regional Hospital“. Inspiraci si režisér vzal ze snímku Vražedná terapie (2001), kdy jedna z budov ve filmu se jmenovala „Kirkbride Building“. (TheSpearCZ)

• - Při rvačce ve výtahu se mění umístění věcí na podlaze. (Bioscop)