První díl mě dost navnadil a já po dlouhé době zase zkusil dát nějaký seriál. Bohužel ani hlavička 'Netflix' nezabránila tradiční seriálové chorobě, která u něj postupně propukla. Ano, i Marianne trpí obvyklou seriálovou rozvláčností. Scénář (hlavně v druhé půli) je naprosto zbytečně naředěný a vyvatovaný tak, aby se z něho dalo uvařit aspoň těch osm ubohých dílů. A přitom podstaný děj by se v pohodě vešel do jednoho delšího celovečeráku. Ovšem první tři díly jsou příjemně temné a vzbuzují očekávání něčeho výjimečného, maman Daugeron má fantastickou tlamajznu i grimasy a maman Larsimon zase pěkná prsiska. A mínusy? Kromě postupné rozbředlosti mě ještě samozřejmě znechucoval povinně nám vnucovaný multikulturalismus (ano, i v bretaňské díře musí být černoch a rybaří tam Arabáči) a ani nesympatická a šeredná mužatka pro hlavní ženskou roli nebyla šťastnou volbou. Jediný důvod ke sledování zjevně plánované druhé řady je pro mě zvědavost, jestli Emmino bejby bude míšenec prvního stupně nebo ne, protože jeho otcovství je poněkud nejisté. Ale je to hodně slabý důvod a myslím, že případné další řady se odehrají bez mojí divácké účasti.(3.10.2019)

„Marianne vypadá jako ty nebo já. Je to čarodějka. Nemá tělo, proto cestuje. Vstoupí ti do duše, uchvátí tvoje tělo. Ovládne tě. Posedne tě. Jediné, o čem Marianne nemůže lhát, je její jméno. Může se vyhýbat otázce, měnit téma... Ale nemůže o jméně lhát. Je to žena démona....“ /// Začátek navnadí. Čarodějka bez těla, co si vezme to vaše… Postupně se mi ale zdá hlavní hrdinka čím dál víc nesympatická a ještě k tomu blbá. Vůbec – ten casting není nic moc. Dějou se tady děsivý věci, ale když si o někom myslím, že je píča… A čekám, jestli to nabere nějaký tempo. Celkem později ano, ale zjišťuju, že nemaj co vyprávět. A zjišťujou to i tvůrci (7. epizoda má jen 37 minut). Dokoukám to, protože …prostě finále zajímavý celkem je, ale že bych nadšeně očekával pokračování… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Matka je strašidelná. 2.) Trochu píšu. A pronásleduje mě to. 3.) Thx za titule „lokeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.12.2019)

Nikdy jsem se netajil tím, že nemám k francouzské filmové a seriálové tvorbě blízký vztah, občas se ale i francouzští filmaři blýsknou natolik, že je musím pochválit. A právě seriál Marianne se jim velice podařil, téměř po celou dobu jsem si užíval bezútěšnou, tísnivou atmosféru, slušné napětí i fungující příběh. Opravdu jsem nečekal, že by mě mohl hororový seriál (nota bene francouzský) takhle bavit, počítal jsem spíš s nějakou téměř slabomyslnou záležitostí, kterých je teď všude tolik. Spokojenost.(8.11.2019)

Marianne chvílemi umí být docela nepříjemná, ale ve výsledku, i když řemeslně se jedná o fajn pokoukání, nedokázal seriál úplně držet můj zájem. Poslední díly jsem dokoukával už v podstatě jen proto, že jich do konce příliš nezbývalo. A ne proto, že by mě zajímalo, jak to celé dopadne. Protože ono to nijak zvlášť dějově zajímavé není. Pokračuje se navíc ve francouzské neschopnosti představit jednu alespoň trochu sympatickou postavu. Všichni do jednoho jsou tam nesnesitelní, nesympatičtí, prostě Francouzi. A strašně mě štvalo to "listování" reprezentující časové posuny vpřed a vzad. A občasné komické vsuvky taky nepomohly. Hororově nejsilnější je Marianne ve scénách s posedlou stařenou, ta má ale bohužel o dost míň prostoru, než by bylo záhodno.(26.9.2019)

• Mr.Apache

Dal jsem zatím jen první díl a jestli zvládnu další, je ve hvězdách. Janžurka je sice fajn, ale co naplat, je to prostě Janžurka. Na stará kolena už holt tolik nevyděsí, i když dělá, co může. (A teď vážně: Co chcete napsat k něčemu, co odhaluje demenci, nedostatek ambicí a totální prázdnotu současného filmového / seriálového horroru tak moc, jako Marianne?)(26.9.2019)

• - Písnička, která hraje v epizodě, je „End Title: Film Noir“ od The Texas Chainsaw Dust Lovers. (Duoscop)

• - Na konci epizody hraje píseň „Hey“ od Pixies. (Duoscop)

• - V autobuse hraje „Seventeen“ od Sharon Van Etten. (Duoscop)