Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdina je dvacetisedmiletý Ilja Gorjunov, který si odseděl sedm let ve vězení na základě křivého obvinění ze šíření drog. Když se Ilja dostane na svobodu, zjišťuje, že předchozí život, po kterém se mu tolik stýskalo, je pryč a vrátit se k němu už nelze. I když nemyslel na pomstu člověku, který ho poslal do vězení, nyní nemá jinou možnost. Při setkání tvář v tvář se svým nepřítelem se Ilja uchýlí k nepromyšlenému kroku, po kterém získává přistup do Petrova telefonu a s ním i do jeho života - k jeho fotografiím, konverzaci s rodiči i přítelkyní Ninou, ke zvláštním zprávám s kolegy plným nedokončených vět a výhružek. Na nějakou dobu se Ilja pro všechny stává Petrem - přes text na obrazovce telefonu. (Týden ruského filmu)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Námetovo skvelé, ale to prevedenie sa mi vôbec nepáčilo. Celé mi to prišlo také temné, zbytočne naťahované, prekombinované a hlavný "hrdina" mi prišiel komplet vyšinutý! Ten jeho spôsob pomsty mi prišiel dosť nemiestny a s jeho správaním som nijako obzvlášť nesympatizoval. Celkovo mám z ruských thrill filmov často pocit, že tam chýba nejaký dramatickejší rozmer. Potenciál to malo, ale ... u mňa to proste nezafungovalo. ()

Reklama

TwoFace 

všechny recenze uživatele

Velmi zdařilá adaptace skvělého stejnojmenného románu od Dmitrije Gluchovského. To, že sám autor k filmu napsal scénář, jde poznat a doufám, že bude dohlížet i na budoucí případné adaptace svých knih. Zoufalství, bezmoc proti nespravedlnosti, nicotnost jednotlivce a vypořádání se s následky vlastních činů – filmu se skvěle povedlo zachytit mrazivou a skličující atmosféru knihy, která hlavního hrdinu a čtenáře, potažmo diváka, obklopuje. A to i díky stísněně působící kameře a dobrému hereckému obsazení. Alexandr Petrov zahrál hlavního hrdinu dohnaného k okraji propasti, a následně i do ni samotné, velmi dobře a věrně předloze. Tu z velké a podstatné části tvoří Iljovy myšlenky a úvahy, které je však samozřejmě téměř nemožné převést do filmové podoby. Role smartphonu a zamyšlení nad moderním životem online, a z toho vyplývající kritika, jsou tak nuceny ustoupit do pozadí a život hlavního hrdiny se nepropojuje se smartphonem a životem někoho jiného, do tak velké míry, jako v knize. To by byla snad má jediná výtka k tomuto jinak skvělému filmovému zpracování. Škoda, že si snímek nenašel cestu i do českých kin… ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdina je falešně obviněn z držení drog a jde si odsedět 7 let do vězení. Po propuštění nemyslí na nic jiného než se pomstít chlapovi, který mu zničil život. První polovinu mě film hodně bavil, ovšem nebyl jsem příliš spokojený s tím jakým směrem se film nakonec vydává. Spíš drama, těch Thriller prvků je zde poskrovnu. Sledovatelné, poměrně originální, ale nic strhujícího. 6/10. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Klasická ruská mierne prehnaná dráma. O hlavnej postave si myslím, že bol kus retard s prepitým mozgom, kus cvok, a kus normálny Rus. Miestami som už pozerala na čas, a keď už tretí raz otváral ten kanál, tak som myslela, že to vypnem, lebo taký stupeň debility neznesiem. Ale premohla som sa a dobre som urobila. Záver bol dobrý a posledný záber na ten obrázok tiež, lebo ho presne vystihoval. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama