poster

Díra

 • Španělsko

  El hoyo

 • anglický

  The Platform

Sci-Fi / Thriller / Horor

Španělsko, 2019, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  ****

  Zajímavá myšlenka zpracovaná velmi novátorským způsobem. Tím vším je snímek El hoyo, který Vám tyto atributy nabídne v chladném prostředí futuristické věznice, v němž jeden člověk musí přesvědčit chamtivou většinu, že schopnost rozdělit se vážně platí i v tomto nelítostném prostředí. Jen škoda, že režisér Galder Gaztelu-Urrutia ani na stopáží čítající 94 minut nezodpoví ty nejpalčivější otázky. Ovšem až na tento detail se jedná o "must see" dílo, jež byste si za žádnou cenu neměli nechat ujít. Skvělá práce! (Netflix)(20.3.2020)

 • tron
  ****

  „Nenapadneš ma hneď. Dnes, ani zajtra. Ale časom sa na mňa začneš pozerať inak.“ Stáva sa mi to málokedy, že neviem, čo si mám o nejakom filme myslieť. Respektíve to, čo si o ňom mám myslieť azda aj viem, no neviem o ňom písať. Stalo sa mi to u Snowpiercer a stalo sa mi to aj u The Platform, ktorá mi ho istým spôsobom pripomenula (hoci naozaj dosť okrajovo a určite The Platform nepozerajte len preto, že sa vám páčil Snowpiercer). Celé sa mi to hrozne páčilo, bolo to nečakané, občas nechutné, občas šokujúce, občas všelijaké iné. A hoci to malo aj hluchšie miesta, občas to strácalo akúkoľvek logiku a koniec, hoci vychádzal z dobrej hrdinovej myšlienky, nakoniec šumel do prázdna. Najlepšie bude, ak do toho pôjdete rovnako ako ja – teda bez akejkoľvek znalosti deja, nepozerajte si fotky a už tobôž nepozerajte trailery. S prižmúrenými očami 4*.(18.5.2020)

 • Crocuta
  ****

  Začnu od konce - právě tady si totiž tvůrci dost ulehčili práci a právě tak trochu odbytá koncovka ubírá snímku na dokonalosti. Jako velmi trefné, promyšlené a strhující podobenství o současné společnosti funguje jinak "Díra" bezvadně a vydá za tucet sociologických průzkumů dohromady. A jeden poznatek závěrem - daleko lépe se tento divácký zážitek snáší s plným žaludkem.(14.5.2020)

 • Nach
  ****

  Dobře vymyšlené minimalistické dílo, které se celé odehrává v "jedné" cele s velice zajímavou zápletkou o stolu plného jídla, který postupně sjíždí dolů. Není to film o vězení, ale o společnosti. O filozofováním nad lidskou přirozeností, dobrotou, postavením a přístupem člověka k člověku. To co mě zamrzelo byl samotný závěr, který spíše funguje na filozofické, než dějové úrovni. To zakončení mohlo být údernější, aby více v člověku rezonovalo. Takto ale jsme spatřili pouze nezodpovězené otázky, které byly vyřčeny, ale odpověď zůstává kdesi nahoře, kde se to vše upeklo. 80%(24.3.2020)

 • Gilmour93
  ***

  Budoucnost je v dětech. Ano, dokud nevyrostou a neusadí se v nějakém patře.. Jinotaje se kupí, poselství se ztrácí. Ve skutečnosti to ale skončí jinak. Využije se kouř a komínový efekt.. Snad nebude reboot, kde na platformě místo jídla bude jen záchodová mísa bez systému splachování. Od takového desátého patra si to nechci ani představit..(24.6.2020)

 • - Spoiler: Podle filmu je jedno patro vysoké 6 metrů. Vzhledem k tomu, že díra má 333 pater, tak je hluboká 1 998 metrů. Pokud budeme počítat i patro 0 a konečný suterén (který má přibližně výšku jako 3 patra), tak má 2 022 metrů. (Delock)

 • - Jelikož Díra obsahuje 333 pater, teoreticky je v ní zavřeno 666 lidí. Díra je tedy z tohoto pohledu sama o sobě peklem. (NiWi)

 • - Posledním patrem je patro s číslem 333. Toto číslo bývá označováno jako symbol či znamení, že modlitby člověka byly vyslyšeny a jeho strážní andělé jsou nablízku. (cze.Oi)