Díra

• Španělsko El hoyo (více)
Trailer 2

VOD (1)

Vězni v horních patrech se najedí lépe než ti dole, na které zůstanou jen zbytky. Jeden muž se snaží prosadit změnu, aby všichni měli dostatek. (Netflix)

Trailer 2

H34D

Velmi chytlavý námět, který okamžitě rozpoutává atmosférickou hru o přežití s jednoduchými, ale nekompromisními pravidly. Originální vstupní myšlenku však film nedokáže úplně dokonale rozvinout do smysluplného rozuzlení a uspokojivého závěru. Postupem času, jak se zabydlíte ve fikčním světě, začnete zjišťovat, že zápletka má své díry. Jedná se spíše o zážitkový film, od kterého není dobré čekat myšlenkové obohacení... 7/10 ()

gogo76

Spočiatku veľmi zaujímavé, ale s pribúdajúcimi minútami som chcel čosi viac, ako len dobrý nápad s originálnym väzením a neobvyklým stravovaním. A práve tu je zakopaný najväčší problém filmu, pretože je lepšie sa v logike nevŕtať. Ako funguje výťah, ktorý nemá žiadne vodiace koľajnice? Hydraulika , piesty? Na takú výšku?? 6m jedno podlažie x 250 poschodí, len väzenských to je viac ako 1500m výšky!! Zaujalo ma to, ale vedel som, že to bude bomba len v prípade, že záver bude mimoriadny, lenže nič mimoriadne sa nekonalo. "Odkaz" pre tých dole bol skutočne trápnym ukončením filmu. To chceli byť múdrejší než divák? Vlastníci alebo štát nevedia ako funguje ich vlastné väzenie? Nezodpovedaných otázok by bolo viac, ale je to zbytočné, pretože tento film mal režírovať niekto, kto nám podá dokonalý a ucelený obraz o systéme, pravidlách, období v ktorom sa odohráva, väzení celkovo, nielen výsek nejakej zaujímavej časti. 60%. ()

ScarPoul

Nápad super. Ale od určitého momentu to začne padať na logických hlúpostiach.. Niektoré úrovne tvorcovia odbijú aj keď v rámci existenčného hľadiska by boli zaujímavé. Vtedy príde poznanie že to celé je vlastne robené na efekt. A finálna pointa je presne taká, akú majú filmy čo sa vo svojom nápade strácajú a nevedia ho logicky zakončiť. Má to zaujímavé miesta. Ale ku koncu je to už... nezaujímavé.  Tým, že je to krátke, sa to dobre pozerá. Ale mentálny mind fuck sa aspoň v mojom prípade nekonal. ()

BoPo

Film o ktorom sa bude hovoriť a tiež film, ktorý bude v budúcnosti slúžiť ako vhodný prímer. Díra je psychosociologický výskum, ktorý si rozhodne neberie žiadne servítky. Tvorcovia dokázali zvoliť vhodný spôsob dávkovania informácií. Hlavné zistíte hneď z úvodu. Následne už len informácie dopĺňate o "pikošky". Môžete si teda naplno užívať vývoj vzťahov/postáv a predovšetkým dialógy narvané úprimnosťou. Záver mal síce náboženský rozmer, ale keď si zoberiete, aké % populácie verí v nejakého Boha, tak to asi inako skončiť ani nemohlo. A keďže som na začiatku spomínal vhodnosť prímeru, tak sa tu samozrejme ponúka prirovnanie k inému vynaliezavému filmu s myšlienkou presahujúcou rozpočet, a to Kostka (1997). Na záver už len dodám, že Díra rozhodne nie je vhodný film ku konzumácii čohokoľvek. Samozrejme s výnimkou nej samotnej. ()

Kothy

Tak i já jsem se dostal k této netflixové pecce. Španělé občas umí dost překvapit a tento snímek mezi ostatními dost vyčnívá. Nehledal bych v tom ale žádný politický podtext. Trochu mi to připomnělo kraťas Next Floor od Denise Villeneuve. Celý film se odehrává v jakémsi experimentálním horizontálním vězení. Způsobů, jak se tam dostat je mnoho. Náš hrdina se ocitá v centru dění, aniž by znal jakékoliv okolnosti. Brzy ale zjišťuje, že se jedná o dost nehostinné místo, kde přežijí pouze silní. Jakékoliv slitování musí jít stranou. Jídlo se podává totiž pouze jednou denně, a to prostřednictvím výtahu. Jste omezeni tím, co vám nechají vězni nad vámi. Čím nižší patro, tím míň jídla pro vás. A to, v jakém patře se octnete, je čistě náhodné. Podaří se našemu hrdinovi změnit zavedený systém? Konec je docela otevřený... "Panna cotta je poselství!" ()

• Filmaři postavili dvě stejná patra, která si následně předělávali podle vlastních potřeb. (Yoshimitsu)
  • Když jsou postavy na platformě, tak ta se pohybuje dolů pomaleji, než předtím. (LUKICKK)
  • Posledním patrem je patro s číslem 333. Toto číslo bývá označováno jako symbol či znamení, že modlitby člověka byly vyslyšeny a jeho strážní andělé jsou nablízku. (cze.Oi)