VFW

Trailer 1

Majitel baru V.F.W. Fred (Stephen Lang) zrovna slaví narozeniny společně se svými hosty a přáteli – válečnými veterány, když dovnitř vtrhne mladá dívka s batohem na zádech a v patách má několik ozbrojených gangsterů. Fred a ostatní jí pomůžou a násilníky zabijí. Nevědomky si tak podepsali rozsudek smrti. Lizard (Sierra McCormick), jak se dívka jmenuje, totiž právě okradla drogového vůdce Boze (Travis Hammer). Vzala velké množství nové drogy Hype, která ovládla ulice i většinu měst v Americe, a ten je chce dostat zpět. Bar je rázem obléhán nejen nelítostnými gangstery, ale i početnou skupinou závislých feťáků. Fred i ostatní veteráni musí velmi rychle zavzpomínat na staré časy a ozbrojit se vším, co je po ruce. Zabíjení jim vždycky šlo, v tom by problém nebyl, takže v tomto ohledu budou pro své protivníky zdatnými konkurenty… (SOLOM.)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Talentovaný Joe Begos po nedávném Bliss natočil další slušný počin, který se odehrává v hospodě, kterou bude bránit banda veteránů ( Stephen Lang!) proti drogově závislým punkáčům. Je to taková jednoduchá grindhouse záležitost, která působí jako z 90. let a servíruje opravdu slušnou porci gore, kde končetiny létají vzduchem a krev stříká po celé hospodě. Na jedno podívání slušná zábava a prozatím nejbrutálnější podívaná roku 2020. Víc by se mi zde hodila vymazlenější forma vizuálu, takže jen za lepší dobrou. 6.5/10: ()

Gilmour93

Veterans of Foreign Wars vs. Army of Braindead Animals. Už podle názvu týmů atraktivní utkání, které skrz syntezátory Stevea Moorea a komunitu bojující o život na malém prostoru připomínalo Carpenterův nešťastný Precinct a prostředím baru pro vybranou klientelu a Fredem Williamsonem zase Rodriguezovo mexické krocení upírů mimo čas slunečního svitu. Gore staromilsky šťavnaté, akce často chaoticky sestřihaná a kmet-vet Stephen Lang tak ostrý, že se na něm členové zfetované hordy krájejí jak gothaj.. ()

MrHlad

Joe Begos je evidentně hodně velký fanda Carpenterova Přepadení 13. okrsku (což je samozřejmě dobře) a jeho parta veteránů je super. Ale asi by to chtělo trošku víc peněz, protože akce je sice hodně šťavnatá a grindhouseovsky drsná, ale taky dost pomalá. VFW nakonec funguje líp v těch momentech, kdy Lang, Williamson, Sadler, Kove a ostatní sedí v hospodě a vzpomínají na dobu, kdy bojovali za lepší svět než když musí krájet armádu zfetovaných magorů, co jim chce vyrabovat lokál. Ale jako vzpomínka na osmdesátková béčka je to velmi fajn. ()

ricci.s

Mne zase naopak Begosov štýl sedí a s čistým svedomím by som ho mohol označiť za jedného z najlepších GOREMACHROV súčasnej doby. Prišlo mi to síce o niečo slabšie ako vynikajúci Bliss a vopred musím upozorniť, že o nič inteligentné sa nejedná a ničoho iného ako akčného vyvražďovania s litrami krvi sa tu divák nedočká, takže plakať nad scenárom je podľa mňa úplne mimo. Pre tých, ktorí túžia po riadnom masakríku, je film ako stvorený. ()

choze

Jako velký fanda Carpentera jsem přesná cílovka téhle fandovské pocty/opisovačky a moc bych chtěl, aby se mi líbila. Ale navzdory snaze scenáristy i super obsazení, mi tahle bodrá partička veteránů k srdci nepřirostla a děj pro mě postrádal nějaké výraznější napětí i nápady. A akce mi pak přišla docela bezradně natočená. Lang je ale masér, samolibý záporák taky trochu pobavil a carpenterovská hudba byla fajn. ()

• Natáčelo se v Dallasu (Texas, USA). (fanda124)