VFW

VFW

Akční / Horor / Thriller

USA, 2019, 92 min

• Kudly4

Tak jsem viděl všechny Begosovo Horory. Vlastně jsou jen čtyry. VFW má opět parádní retro atmosféru, celkem vydařené Gore a to je vše. Ukecaný, nudný, bylo mi jedno, kdo chcípne, postavy o ničem. No jsem zvědavý s čím dalším přijde, ale abych pravdu řekl, tak se docela těším. Almost Human zatím top a pro svůj přehled - Almost Human 4*, The Mind's Eye 3*, VFW 2*, Bliss 2*(30.3.2020)

Pocta Carpiho 13. okrsku , jeho specifického stylu a vlastně i celým osmdesátkám. Jo jasně , je to blbina ale natočená s takovým nadhledem že srdce fanouška a staromilce zaplesá a odpustí řadu chyb a nedotažeností. Za mně fajn podívaná k pivku a skotské po jejímž shlédnutí jsem měl spokojený úsměv na tváři. A Fred Williamson má po osmdesátce????(30.3.2020)

Taková hodně béčková gore jízda, jakožto pocta starým pákám, kteří vychovávali osmdesatkovou a devadesátkovou generaci. All star team veteránů vs. parta feťáků, to celé podložené hudbou jak od Johna Carpentera. Zní to bezchybně, ale není. Asi by to chtělo víc peněz, lepšího maskéra a trochu míň stupidity. Je to mazec, krvavej, nekompromisní, ale mohl by být lepší, filmovější. Lepší 3*(12.4.2020)

Mne zase naopak Begosov štýl sedí a s čistým svedomím by som ho mohol označiť za jedného z najlepších GOREMACHROV súčasnej doby. Prišlo mi to síce o niečo slabšie ako vynikajúci Bliss a vopred musím upozorniť, že o nič inteligentné sa nejedná a ničoho iného ako akčného vyvražďovania s litrami krvi sa tu divák nedočká, takže plakať nad scenárom je podľa mňa úplne mimo. Pre tých, ktorí túžia po riadnom masakríku, je film ako stvorený.(14.2.2020)

Begosův Bliss mě nedávno naprosto dostal. Ovšem tam šlo vlastně jen o "One "man" show performance" úžasné a sexy Dory Madison. Tady se Begos vydává cestou pocty 70./80.kovým home-explo invasions. A rozhodně se mu to daří. Pokud si uvědomíme Begosovo zaměření, které není úplně intelektuální, ale žen spíše sází na formu, tak nám odpadnou zbytečné úvahy a narážky na stupiditu a prázdnost filmu VFW. Jako pocta to funguje parádně. Objevuje se zde hned několik premis, které film drží v ranku dost vysoko a mě osobně dostával od začátku. V první řadě Stephen Lang, supercharismatický super macho alfa male, žádnej podělanej přiteplenej milenián (nebo ještě nedej bože hipster k tomu ...). Opět super-sexy Dora Madison, která zde ale nedostává tolik prostoru a zůstane celej film bohužel oblečená... Ostatní parádní postavy. Věk jednotlivých "klaďasů", který mi byl taky blízký (už nám není 20 ani 25 ...ani puco 35!!), vizuální neonový filtr (!!) který je stejný jako v Blissu a ...a pak gore a akce.Za mě paráda, bavil jsem se od začátku, nekoukal sem zbytečně do mobilu, usmíval se a vzpomínal si na moje úúžasné "explo-grindhouse" období, jak mi bylo tenkrát strašně fajn ... :-P(22.2.2020)