Doba přílivu

USA, 1994, 70x60 min

Tvůrci:

Jeff Franklin

Rick Springfield, Yannick Bisson, Deborah Shelton, George Segal, David Graf, Krista Allen, Rosa Blasi, Josie Davis, Paula Trickey, Holly Fields (více)

Milujú surfovanie a plážové krásky... No nejakým zázrakom napokon vždy skončia pri zachraňovaní ľudí v problémoch! Bratia Mick (Rick Springfield) a Joey (Yannick Bisson) Barrettovci nadovšetko milujú surfovanie. Ibaže... Vďaka známosti s Gordonom (George Segal), agentom CIA na dôchodku, z nejakého (ne)pochopiteľného dôvodu častejšie, než pekné kočky, prenasledujú nebezpečné indivíduá! Gordon totiž v slnečnom Los Angeles šéfuje síce malej, no mimoriadne úspešnej detektívnej kancelárii – nuž a pomerne často ich najíma ako svoje oči a uši (a áno, občas aj päste) v teréne, keďže sa už neraz utvrdil v tom, že sú lepší, ako ktokoľvek, s kým kedy pracoval. A to už niečo znamená! Obzvlášť preto, že hoci Mick ako bývalý policajt má množstvo neoceniteľných skúseností, jeho mladší brat Joey oplýva zvláštnym talentom ich oboch – a každého, kto sa nachádza v ich blízkosti – dostať svojou impulzívnosťou zas a znova do ťažkostí! Tak či onak im detektívna práca aj napriek občasným nečakaným ťažkostiam a komplikáciám v podstate vyhovuje, pretože sa vďaka nej pravidelne dostávajú na najkrajšie pláže sveta – od Maui až po Bali. A okrem toho sa pri niektorých prípadoch môžu tešiť z príjemnej spoločnosti (a pomoci) pôvabnej Gordonovej asistentky Fritz Bollerovej (Diana Frank)! Teda... To všetko viac-menej platí len pre prvú sériu, v tej druhej sa toho totiž dosť zmení – Mick a Joey si napríklad v jej začiatku kúpia surfistický obchod, ktorý sa stane akousi ich operačnou základňou. A už viac nepracujú pre Gordona, ale pomerne často zase vypomáhajú súkromnému detektívovi s čudesným menom Bob-O DiBella (John Pinette). Nuž a v tretej sérii napokon onen surfistický obchod predajú a... Otvoria si vlastnú detektívnu kanceláriu! (TV Dajto)

Gemini

Doba Přílivu je poměrně tuctový krimiseriál o dvojici soukromých detektývů, tentokrát surfařských bratří, takže vypadá jako klonované cosi z materiálu Vražedného Pobřeží. Jenže na to nemá, protože to jiskření mezi ústřední dvojicí staršího a u nás i populárnějšího bratříčka mezi chlapama prostě nevykouzlíte:) Doba, kdy mě tenhle seriál bavil, už zřejmě zmizela v nenávratnu, ale pořád je to o hodně lepší než Baywatch Nights a podobné grcy;) 50% ()

Radyo

Celkem nenáročný seriál s akčními prvky. V hlavnívh rolích se prezentují Rick Springfield (v 80. letech se proslavil jako zpěvák) a Yannick Bisson. Jako oddechová zábava na podvečer po únavné práci to zabírá skvěle. Ale zázraky od tohoto seriálu nečekejte. ()

NinadeL

A tady jsme se zamilovaly do Yannicka... Zpětně nám pak dobře udělalo hostování mnoha oblíbených tváří ze seriálů Roberta Taperta (Danielle Cormack, Willa O'Neill, Lucy Lawless, Jay Laga'aia, Erik Thompson, Britnney Powell, Jeffrey Thomas, Bruce Hopkins, Stephen Lovatt...). ()