Třeba mě sežer (TV seriál)

Just Shoot Me!

Trebárs ma zožer

Komedie

USA, 1997, 149x22 min

Robert Caramico

Laura San Giacomo, George Segal, Wendie Malick, Enrico Colantoni, David Spade, Rebecca Romijn, Brian Posehn, Rena Sofer, Sasha Barrese, Robert Merrill, Tiffani Thiessen, Krista Allen, Ali Larter, Bob Odenkirk, Moon Bloodgood, Betsy Palmer, Kristin Bauer van Straten, Kadeem Hardison, Octavia Spencer, Dakin Matthews, Sean Whalen, Brooke Burns, Jenya Lano, Greg Proops, Christina Moore, Patrick Cranshaw, Kathryn Joosten, Elizabeth Rodriguez, Huey Lewis, Martin Klebba, Lisa Edelstein, James Michael Tyler, Ted Rooney, Hugh M. Hefner, Shaun Toub, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Ever Carradine, Paula Marshall, Patrick Fabian, Ernie Lively, Andy Richter, Tyra Banks, Pamela Anderson, David Lee Smith, Amy Yasbeck, Megan Mullally, Brande Roderick, Cara DeLizia, Tamara Davies, Cheri Oteri, T.J. Thyne, Mindy Sterling, Lucy Lawless, Kevin Sorbo, Penn Jillette, Don Perry, Samantha Smith, Melissa Peterman, Jenna Boyd, Tom Dugan, David Cross, Buck Kartalian, Rachel Chagall, Nora Dunn, Joe Rogan, Twink Caplan, Nellie Sciutto, Kenny Johnson, Cynthia Mann, Stan Sellers, Kristy Swanson, Chad Everett, Arturo Gil, Brigid Brannagh, Jessica Walter, Bernie Casey, Stephen Root, Anthony Tyler Quinn, Lane Davies, Willie Garson, Kathie Lee Gifford, Herschel Savage, Jay Paulson, Brian Unger, Kirsten Nelson, Wally Wingert, George Lucas, Chuck Walczak, Amy Sedaris, Robert Evans, John F. O´Donohue, Leslie David Baker, Rance Howard, Rob Youngblood, Len Lesser, Leann Hunley, Scott Whyte, Adam Mayfield, Philip Bruns, Daron McFarland, Cassidy Rae, David Clennon, Ray Laska, Tom Poston, Eddie Velez, Ian Jacklin, Michael Fairman, June Squibb, Debra Mooney, Ana Gasteyer, Luis Antonio Ramos, Suanne Braun, Rosalind Ayres, Brandy Howard, Kevin Weisman, Lynnette Gaza, George Plimpton, Michael Ensign, Jack Carter, Bill Erwin, Henry Darrow, George Murdock, Jim O’Heir, Brooke Shields, Daphne Duplaix, Sean Gordon, James Greene, Carol Ann Susi, Ping Wu, Jeremy Howard, George DelHoyo, David Burke, C.C. DeVille, Cathy Ladman, John Prosky, Debra Christofferson, Robert Cohen, Ellen Albertini Dow, Jim Pirri, Alex Rocco, Tom Jourden, Júdži Okumoto, Alan Rachins, Stephen Hibbert, Simon Templeman, Mo Collins, Dan Butler, Charles Esten, Eve Brenner, Peter Breitmayer, Patience Cleveland, Madison Mason, Trevor St. John, Monica Parker, Arden Myrin, Barbara Pilavin, Julia Dahl, Heidi Schanz, Vito D'Ambrosio, Patrick Cronin, Charles Walker, John Ennis, Dick Clark, Scott Aukerman, Ed Gale, Valerie Curtin, Michael Yama, David Valcin, Wolf Muser, Alice Hirson, Matt Boren, Irina Maleeva, Steve Garvey, John Mahon, Gabriel Pimentel, David Garry, Becky Thyre, Jeanette Miller, Chris Wylde, Christopher Darga, J. Grant Albrecht, Hy Anzell, Christopher Michael Moore

Kostýmy:

Katie Sparks
  • danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (7) - 56. ročník (za rok) 1998 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Laura San Giacomo, Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - George Segal, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Wendie Malick, Nejlepší herec ve vedlejší roli - David Spade, 57. ročník 1999 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - George Segal, Nejlepší herec ve vedlejší roli - David Spade(10.3.2009)

Místy skoro geniální jednoduchá odreagovačka z prostředí populárního časopisu. Celé je to velmi úsměvné, dobře poskládané a hlavně se u toho nemusí přemýšlet. Postavy jsou dobře zahrané a každá jiná, přesto k sobě dobře pasují. Já osobně jsem si nejvíce oblíbil Finče v podání Davida Spade. Mohu jen vřele doporučit!(22.3.2009)

Rozhodně to lepší ze sitcomové tvorby přelomu tisíciletí. Bohužel ale v ČR nerozšířeno a v USA se nejspíš tou dobou kochali koncem Seinfelda a Přáteli, takže asi taky ne, nicméně počet epizod svědčí o tom, že to až takový propadák nebyl. Oproti tomu v dnešní době o kvalitní sitcom člověk nezavadí, tak aspoň je čas sjíždět staré epizody. A snad i nejlepší long-running work-com, který jsem viděl. A rozhodně určitě naprosto a jednoznačně jediný z takovéhoto prostředí.(9.5.2011)

Osvěžující ... to je asi nejvýstižnější hodnocení. Je to sice plné fórků vybrakovaných odjinud, ale Finch je prostě supercool guy ... a Maiin nadhled a morálka na mě působí jako balzám na duši ... boj nezkažené dívky se zkaženým světem v čele s jejím infantilním otcem ... to je opravdu moc dobré odreagování ... 70%(29.12.2008)

Povedený sitcom odehrávající se v prostředí pánského časopisu Blush, který je typický svým sexistickým pohledem na ženy. Můžete zde vidět zápletky děvkařského otce s jeho v mládí zapomenutou dcerou, fórky malého Finche, vysloužilou modelku Ninu a její věčné pošťuchování s fotografem Elliotem a hlavně hloupé modelky. Fórky jsou možná občas známé od jinud, ale každopádně jde o jeden z lepších sitcomů.(9.11.2008)

• - V každé epizodě je na Jackově (George Segal) okně nová květina. (slatkac)