Trailer

sochoking

Videl som originál, ktorému som dal plný počet a tunajšie súčastné a príliš nepotešiteľné, nízke hodnotenie mi bolo veru záhadou, kedže Human Capital na IMDb si vedie vcelku slušne. Chcel som teda záhade prísť na koreň a tak som si dnes pustil remake. Stále podľa mňa skvelá dráma, v ktorej dominuje viacero postáv s jednou (viacmenej) spoločnou udalosťou, ktorá ich spája. Hoci osobne sa mi táto verzia zdala trochu skrátenejšia v porovnaní s originálom, nemení to aj tak nič na skutočnosti, že je výborná a teda osobne by som sa nenechával súčastným hodnotením ovplyvniť a smelo dal tomuto filmu šancu. ()

Aljak

Nevidel som síce taliansky originál, ale asi som o nič neprišiel (aj keď má o úroveň vyššie hodnotenie). Keď sa tak nad tým zamyslím, tak dejová línia nie je až tak zlá, ale to podanie bolo také... divné, nezáživné, neprehľadné. Napriek tomu, že by sa dal celý dej prerozprávať stručne 2-3 vetami, tak to spracovanie bolo za každú cenu tak komplikované, až sa človek v tom miestami strácal. A konečný efekt? Je to jeden z tých filmov, pri ktorých o pár dní ani nebudem vedieť, o čom vlastne bol. ()

Arsenal83

Dlhé roky čakám, kedy Marisa Tomei začne konečne vyzerať ako starena. Má 55 a ona to stále odmieta. Čo však s týmto filmom? Zaujímavé obsadenie a v čase môjho pozretia filmu má Human Capital na čsfd od 5 užívateľov dokopy 8 hviezdičiek, čiže 32% Na imdb aktuálne hodnotenie 74% Hovorím si, čo je toto za spiknutie? Ale nakoniec je to pravda. Na tom filme nie je nič zaujímavé. Chýba mu akosi cieľ, myšlienka, v závere sa len pozeráte, o čom to vlastne bolo? A vlastne prečo sa to natočilo? ()

Marze

Životy dvou rodin se osudově propletou když si jejich dítě začne vztah, který vede k tragické nehodě. Závěr je docela děsivý. Je to adaptace oceněného dramatu Paola Virziho z roku 2014. Asi v polovině filmu přijdete na to, že je to příšerný film. Ušetřete čas a shlédněte raději místo tohoto bezduchého amerického remaku původní italskou verzi. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v americkom meste a štáte New York. (MikaelSVK)