Príbeh sa začína smrťou cyklistu, ktorého v noci zrazí rýchlo idúce auto. Nasledujú udalosti, ktoré tejto tragickej nehode predchádzali. Realitný maklér Drew Hagel (Liev Schreiber) z Brooklynu sa musí v živote poriadne obracať, aby v obrovskej konkurencii udržal svoj biznis nad vodou a jeho rodina žila na úrovni. Ako profesionál je skúsený, ale nie dosť opatrný a prezieravý na to, aby nevidel, do akej pasce sa chystá spadnúť. Drewova dcéra, stredoškoláčka Shannon (Maya Hawkeová), nadviaže vzťah s prominentným študentom Jamiem Manningom (Fred Hechinger), synom bohatého manažéra hedgeového fondu Quintom Manningom (Peter Sarsgaard). Vďaka známosti svojej dcéry dostane Drew šancu veľmi výhodne investovať do Quintovho fondu, čo by ho finančne zabezpečilo do konca života. Drew, ktorý je síce v robotníckom Brooklyne relatívne zámožný, ale v Quintovom svete chudák, nemá v tento chvíli potrebných 300 000 dolárov na okamžitý nákup akcií, a tak sa snaží zohnať peniaze pomocou klamstiev a podvodov. Vzápätí sa rozkrúti špirála nečakaných udalostí, ktoré v  priebehu niekoľkých dní poškodia alebo celkom zničia životy oboch rodín. (TV JOJ)

sochoking

Videl som originál, ktorému som dal plný počet a tunajšie súčastné a príliš nepotešiteľné, nízke hodnotenie mi bolo veru záhadou, kedže Human Capital na IMDb si vedie vcelku slušne. Chcel som teda záhade prísť na koreň a tak som si dnes pustil remake. Stále podľa mňa skvelá dráma, v ktorej dominuje viacero postáv s jednou (viacmenej) spoločnou udalosťou, ktorá ich spája. Hoci osobne sa mi táto verzia zdala trochu skrátenejšia v porovnaní s originálom, nemení to aj tak nič na skutočnosti, že je výborná a teda osobne by som sa nenechával súčastným hodnotením ovplyvniť a smelo dal tomuto filmu šancu. ()

Arsenal83

Dlhé roky čakám, kedy Marisa Tomei začne konečne vyzerať ako starena. Má 55 a ona to stále odmieta. Čo však s týmto filmom? Zaujímavé obsadenie a v čase môjho pozretia filmu má Human Capital na čsfd od 5 užívateľov dokopy 8 hviezdičiek, čiže 32% Na imdb aktuálne hodnotenie 74% Hovorím si, čo je toto za spiknutie? Ale nakoniec je to pravda. Na tom filme nie je nič zaujímavé. Chýba mu akosi cieľ, myšlienka, v závere sa len pozeráte, o čom to vlastne bolo? A vlastne prečo sa to natočilo? ()

Marze

Životy dvou rodin se osudově propletou když si jejich dítě začne vztah, který vede k tragické nehodě. Závěr je docela děsivý. Je to adaptace oceněného dramatu Paola Virziho z roku 2014. Asi v polovině filmu přijdete na to, že je to příšerný film. Ušetřete čas a shlédněte raději místo tohoto bezduchého amerického remaku původní italskou verzi. ()

Aljak

Nevidel som síce taliansky originál, ale asi som o nič neprišiel (aj keď má o úroveň vyššie hodnotenie). Keď sa tak nad tým zamyslím, tak dejová línia nie je až tak zlá, ale to podanie bolo také... divné, nezáživné, neprehľadné. Napriek tomu, že by sa dal celý dej prerozprávať stručne 2-3 vetami, tak to spracovanie bolo za každú cenu tak komplikované, až sa človek v tom miestami strácal. A konečný efekt? Je to jeden z tých filmov, pri ktorých o pár dní ani nebudem vedieť, o čom vlastne bol. ()

zuzanara

Tento zbytečný film vás mimo nudné dialogy zaujme také inkonzistentním storytellingem a nejslabší možnou zápletkou. Třešničkou na dortu budou dobří herci v cringeworthy situacích. ()