Tenhle koktejl detektivky a soudního damatu mi chutnal velice. Měl atmosféru, vynikající kameru a skvělého Martina Freemana. Ta bezmoc, plynoucí z neuvěřitelné byrokracie a "nepružnosti" zákonů a pravidel, byla hmatatelná. Tak to dopadá, když zákony, pravidla a nařízení dělá od stolu někdo, kdo se nikdy nesetkal s realitou a danou praxí. Ani se mi nechtělo věřit, že to ve Velké Británii (ne)funguje až takhle... Myslím, že seriál byl hodně civilní a realistický, čímž získává, pochopitelně, kladné body. Fajn záležitost.(7.12.2020)

90 %. Thrillerová složka převažuje nad tou dramatickou, ačkoliv jdou samozřejmě ruku v ruce. Martin Freeman excelentní a jakkoliv byly ostatní výkony poměrně neotřelých herců tak přesvědčivé, že jsem nevěděl, jestli ronit slzy nebo otvírat kudlu, tak si celou sérii uzurpoval. Řekl bych spíš neskutečně silný čtyřhvězdičkový kousek, k němuž není potřeba předem znát reálie a vtáhne vás. Jsem bezdětný, svobodný student a nedokážu si představit, jak intenzivně bych sledování takového příběhu prožíval mít doma dospívající dcery…(13.12.2020)

Námět je bomba, o tom žádná, ale v tom provedení mi chybělo trošku víc důrazu na originálnost, abych si mohl říct, že koukám na něco vysloveně dobrého. Martin Freeman je určitě dobrej vyšetřovatel, on je vlastně dobrej všude, kde se zjeví. Horší je to ale s tou kamerou, která zřejmě chce odkazovat na oblíbený dopolední pořad ze Západního Německa - Lenssen a spol. Mně to strašně vadilo. Vyklepané, rádoby v tématu, takovej ten druh kamery, co kmitá divákovi před očima a snaží se vytvořit důraz na skutečnost, jako kdyby divák byl přímo u dění. Hodně jsem s tím bojoval a když už jsem to přijal, tak jsem vlastně bojoval s tím, že s tím případem Angláni brousí kudlu docela dlouhou dobu a mohli by to típnout klidně o dva díly dříve. Námětem precizní a přesné, leč zpracováním lehce okoukatelné.(11.11.2020)

Solidní počin britů na poli krimi a soudního dramatu. Příběh podle skutečných událostí je ukázkou nedokonalosti zákonů o policii, které ochraňují obviněné před policisty i když se přiznají ke zločinu. Chvílemi absurdní divadlo ze kterého se chce jednomu řvát vzteky a kdyby to nebylo opravdu ze života, tak by si musel myslet, že to tentokrát scénárista fuckt přehnal. Za mě 88%(7.11.2020)

Nenapadny, ale velmi kvalitny britsky kriminalny kus vykreslujuci skutocne udalosti po zmiznuti jednej mladej zeny v Anglicku. Freeman ma od Farga a Sherlocka neustale presvedcuje o svojich kvalitach. Velmi slusne zrezirovane, s vybornymi hercami, atmosferou a silnym odkazom samotneho vysetrovatela v zavere. Dva diely ma vsak velmi silne iritovali a divacky rozhorcili, to vsak bolo len prirodzenou reakciou na vykreslenu nespravodlivost a bezmocnost. Odporucam. Vyborna zalezitost. 85% a velmi silne stvorhviezdie. Freeman samotny 100%(27.12.2020)