Čára

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Helen Huang

Je to taka variácia/nepriznaný remake osemdesiatkovej klasiky Pretty in Pink o dievčaťu Jodi sa strednej, ktoré si musí v láske vybrať medzi svojím kamarátom z detstva a novým študentom z ktorého sú všetky dievčatá paf. A aby to nebola doslovná vykrádačka, tak namiesto svojich chudobných pomerov sa Jodi potýka s problémom, že je na babu nadpriemerne vysoká. Proste klasická žirafa alebo ako hovoria v CZ dabingu Čára. No a vyústenie vzťahov je tiež trochu iné. Akurát sa neviem rozhodnúť, či lepšie alebo horšie. Našťastie ústrední herecký trojuholník sa vydaril dokonale. Žirafa Ava Michelle na seba strhne pozornosť nielen výškou ale rozhodne aj krásou. Kamoš od vedľa Griffin Gluck je presne ten zábavný hláškar, ktorému prejete konečne úspech u žien. A vyvolený krásavec Stig (Luke Eisner) nie je nesympatický ani vo chvíľach, keď ho scenár núti robiť nepekné veci. Našťastie ale z neho žiadneho zlosyna neurobia. Samozrejmosťou sú vedľajšie komické figúrky. Otec Jodi, ktorý ju doháňa k zúfalstvu tým, že neustále rieši jej výšku, jej mladšia sestra s fetišom na súťaže miss, kamoška, ktorá jej dodáva sebavedomie alebo protivná konkurentka, ktorá chodí so Stigom. Výsledkom je príjemná teenage komédia zo školského prostredia bez nechutných vtipov a s kvalitne napísanými postavami. K dokonalosti mi chýbala len väčšia kadencia vtipov a lepšia práca s hudbou (ako napríklad v scéne, ktorá odkazuje na Ducha). Výraznejší soundtrack s nejakým tým súčasným hitom k takémuto typu filmov tak nejak patrí. A to sa tu príliš nekoná. 7/10.(4.12.2019)

• haWranka

Představte si slovo “klišé”, Vidíte ho? Tak ta dáááá, to je tenhle film. Ono by na tom ani nebylo nic tak špatnýho - člověk přeci musí taky žehlit, no ne? Jenže tady mi vadili hlavní mužštví představitelé. Jeden přeslazený cukrkandl (v prvním záběru jsem si ho spletla s ženskou), druhý totálně nesympatický trouba. A ani jeden se zoufale nehodil k hlavní hrdince. Škoda...(16.9.2019)

• Marze

Dorostenecká pohádka, ale pobavilo mě několik hlášek. Nálada Ameriky se změnila, ale necítil jsem moc empatií pro problémy bohatých teenagerů , kteří jezdí do školy v drahých S.U.V. autech. Na stereotypech je zde vidět, jak nezájem o sociální média formuje jejich životy. Scénář Sama Wolfsona selhal přinést cokoli nového. Čára není film s hloubkou, ale musím přiznat, že okouzlující je. Ty americké reálie života na předměstí se zastřiženými trávníky se mi zdají velmi odpudivé, ale už to pomalu se záplavou amerických filmů vypadá, že je to světová norma.(17.1.2020)

V posledních letech sice vzniklo dost mnohem uvolněnějších a funkčnějších středoškolských romance-komedií, ale Tall Girl to člověk tak nějak promine, protože ta lehká křečovitost filmu vlastně sympaticky souzní s charakterem Jodi. Ve výsledku je to vlastně hezké a jeden by až chtěl uvěřit, že záležitosti srdce se opravdu dají kouzelně vypointovat skrz bednu na mlíko... Solidní, zasloužené a zcela dostačující 3 hvězdy.(18.11.2019)

• Hedy

Ani nevím co jsem vlastně čekal. Teda pardon. Vím absolutně co jsem čekal. Na tento film jsem se podíval jen proto, že má žluč poslední dobou stagnovala a měla nízkou viskozitu. Potřeboval jsem něco co by mi jí rozpohybovalo. Dostal jsem co jsem žádal. Další středoškolskou, stupidní, neoriginální píčovinu ze které začaly pukat hemoroidy i sousedovi z druhé strany ulice. Tentokrát se ale změnilo to, že nahradili brýlatou šprtku vysokým koštětem. Aby se divák mohl trošku vcítit do hlavní hrdinky. Tak jí samozřejmě všichni šikanují kvůli její výšce. Pokud to takto skutečně v USA chodí tak to jen dokazuje jací zaostalí troglodité tam žijí. Kdyby byl film 100% realistický tak by v první polovině nakráčela hlavní hrdinka s poloautomatickou puškou do školy a zahrála si GTA in real life. Místo této zábavy se ale snaží dostat vychrtlého vikinga ze kterého by zvlhl snad i písek na Sahaře. Ovšem o naší obryni se zajímá i malé pískle. Klučík který si nad jejím fejsbůkovým profilem tahá šulínka už skoro desetiletí a ani po té co ho slečna už po milionté odmítne, si nedá pokoj. Se divím, že jí nesleduje triedrem vždycky když se jde vysrat. Tento inspirativní příběh je samozřejmě zakončen tak, že klučík dostane cicmáka od své vysněné dívky a vnitřní monolog nás všechny inspiruje abychom byli sami sebou a nebáli se stát za svým názorem. Film je uzavřen titulky a mým čerstvým obsahem žaludku zdobícím obrazovku. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdičku ale tento film nemá na nic víc než jen na odpad. Takovouto píčovinu by neuplácali ani autisté v Disneyho stoce.(4.10.2019)

• - Jodi Kreyman (Ava Michelle), které bylo v době uvedení filmu ve skutečnosti pouze 17 let, měřila 187 cm. (cmenda)