The Funhouse Massacre

Horor / Komedie

USA, 2015, 90 min

• oveckaoa

Ty 2 hvězdy jsou za to, že je to slušný masakr a je tam hodně mrtvých tím, ale pozitiva končí. Herci jsou příšerní a amatérští například ten policista by v reálu nepřežil ani 5 minut ten kanibal zase vypadá jak nějaký tlustý američan,kterého odchytli v mekáči a taxidermista vypadá jak Ondřej Hejma. Nejhorší je, ale ten Mexikánec ten těžce přehrával. Gore je slušné, ale umělou krví se zde nešetří a vypadá to hodně amatérsky například někdo někoho zastřelí a vystříknou z něj litry krve (Vzpomněl jsem si na horor Bunnyman Vengeance,který byl to samé). Celkově logika a scénář filmu těžce pokulhává už od začátku kdy do tajného nápravného zařízení jde jakási reportérka dělat rozhovor a pokračuje dále do scén kdy přede mnou někoho zabijou a jim to nevadí takovou blbost jako, že jsem v Usa a nikdo nemá u sebe zbraň radši ani neřeším. 40 procent P.s. ta závěrečná scéna byla jako co to vraždila ta policistka nebo ta klaunka přežila?. P.p.s shlédnuto s titulky, které byly příšerné (asi z překladače)(28.1.2018)

Počas Halloweenskej noci sa podarí z prísne stráženej budovy utiecť piatim psychopatom. Tí spolu tvoria nebezpečnú skupinu zloženú z kanibalistického mäsiara, zubára, ktorý svojim zákazníkom nielenže opraví chrup, ale im aj zdarma vyvŕta dieru do hlavy, taxidermistu, ktorého už nebavilo vycpávať zvieratá, a tak sa zameral na ludí a neporazitelného wrestlera, ktorý svoju obeť zabije jedinou ranou. Na čele stojí bývalý vodca sekty, ktorá uskutočnila najväčšiu masovú vraždu v histórii, ktorému pomáha jeho dcéra, ktorá sa prezlieka za klauna a zašíva svoje obete. Skupina maniakov sa rozhodne využiť svoje talenty a usporiadať atrakciu v strašidelnom dome. Diváci, ktorí sa prichádzajú do strašidelného domu pobaviť, však ani zďaleka netušia, že tohtoročný Halloween je posledným sviatkom ich života. - Hororový námet so strašidelným domom oblubujem, takže The Funhouse Massacre som si nemohol nechať ujsť. Musím uznať, že táto Haunted House Splatter komédia sa snaží, ale vo výsledku mi všetko pripadalo dosť béčkové. Robert Englund prijal ďalšiu nevýraznú úlohu, ale to, že už má svoje najlepšie časy za sebou, všetci dávno vedia, takže to nie je žiadne prekvapenie. Ostatné postavy ma zaujali svojou rozmanitosťou a charaktery záporákov sa mi celkom páčili hlavne preto, že približne takto si predstavujem najnovší horor 31 od Roba Zombieho, aj keď s niekolkonásobne lepším gore a väčšou porciou nahoty. Osobne mi snaha v rámci gore imponovala, ale to, že v niektorých záberoch bolo dosť amatérske sa nedá poprieť. Masky sa však hodili perfektne a boli pekne spracované. S hudbou a vizuálnou stránkou som spokojný a uznávam tvorcov za to, že sa pekne pohrali s rôznymi efektmi a osvetlením. Ale aj tak ešte stále čakám na moment, kedy niekto spracuje túto Haunted House tematiku na 100%. + Robert Englund + herečka z Final Destination 5, Girl House a American Horror Story: Hotel + herečka z Before I Wake + herec z Halloween, The Haunted World of El Superbeasto a The Lords of Salem + herec z Halloween + herec z Mischief Night + herec z Run Like Hell(12.6.2016)

Po Englundovom cameu som si nebol istý, či zvolený štýl prehtlnem, nakoľko som si pripadal, že sledujem edgy short film počin od študenta, ktorý videl dokopy dva hororové filmy- Dom tisícich mŕtvol a Lets prey. Avšak nakoniec som to pochopil a celý "funhouse" koncept pekne dozrel. Zábavný park na Halloween a (ne)slávni vrahovia/šialenci vyjdu na slobodu pre jedno vražedné repete. V konečnom dôsledku ide o podarenú vyvražďovačku s peknými maskami a občas fungujúcim humorom. Bavil som sa, vraždy som si užil a to som od takého filmu chcel. Over the top feeling a absurdita boli skvele vykreslené, možno až na ten záver, kedy to podľa môjho názoru tvorcovia zbytočne prehnali.Nič svetoborné, ale príjemne zábavné a krvavé.(18.6.2016)

Tak dlouze jsem čekal, až jsem se dočkal !!! Anooo tohle byla přesně ta očekávaná jízda, která se mimo jiné skutečně podobala traileru, nebylo zde využito jen něco na způsob lákadla. Dostal jsem naservírováno hody krvavého gore + spousty vtipných hlášek v průběhu filmu (viděno ang. dabing s ang. titulky). Tahle lahůdka se pro mě stala prozatím za nejlepší horor co jsem viděl v roce 2016 ! Co se týká děje tak ano má to správně šlehle ujetej spád, ale za to dobře promyšlených prvních 15min. Dále už je to zběsilá jízda v legračním domě, kam se chodí lidé dobrovolně zabíjet v domnění, že je vše jen jako :D. Kruté !(9.7.2016)

• *CARNIFEX*

Nápad okolo "freak show" tu už bol pár krát spracovaný, pričom nikdy nebol poňatý serióznym spôsobom. "Funhouse Massacre" preto treba vnímať ako odľahčenú "zábavu", ktorú nemožno brať nijak vážne. Je to kvalitne natočené, žiadna lacnota (myslím kameru), pričom niektoré gore zábery a masky taktiež spĺňali viac než solídne kritériá. A najmä z tohto dôvodu som dúfal, že to tvorcom vydrží až do samého konca. Bohužiaľ, mýlil som sa. Napriek tomu, že násilia pribúdalo, klesala jeho kvalita prevedenia. Najmä v záverečnej tretine sa chceli prezentovať mimoriadnym gore, akurát že pozabudli, že na mimoriadne hororové prvky tohto druhu treba aj mimoriadne prostriedky, a tie viditeľne nemali. Nič no, sklamaný síce nie som, ale dôvod na potlesk som taktiež nenašiel. Je to tak na rozhraní medzi dva tri - 52,5%(14.6.2016)