Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmová adaptace románu Emila Zoly. Příběh ambiciózní, ale neúspěšné herečky Nany, která se však dokáže prosadit jako kurtizána a dostává se tak do vysněného světa bohatých. Nana, která si je vědoma své moci nad muži, si zahrává s lidskými osudy. Osud však nakonec dostihne i ji. (wero1000)

Recenze (2)

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Příběh dívky bez talentu, která se stala proslulou kurtizánou a přinesla neštěstí každému muži, kterého potkala. Na konci umírá bez přátel a majetku a bohužel i bez jediné scény, která by tuto postavu mohla zlidštit, a to smrti jejího syna, od kterého nemoc chytila. Bez její oběti je to jen rozmazlená primadona, která žije jen pro sebe. To podtrhuje i Catherine Hessling která hraje Nanu jako lacinou cácoru, dělá strašné škleby a pohyby filmových div předchozího desetiletí je prostě jen nesympatická. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Geniální Zolovo dílo představovat pochopitelně netřeba. V jeho Renoirově němé filmové adaptaci máme řídkou možnost konfrontace s nejranějším francouzským filmovým naturalismem odkazujícím až na Ericha Stroheima. Hlavní roli si s galancí sobě vlastní vystřihla Catherine Hessling, Renoirova manželka. Díky skvěle odvedené práci Cinéteca Comunale / L'Immagine Ritrovata Bologna Studio a Canal Image máme dnes jedinečnou možnost tohle nažloutlé veledílo zhlédnout v takřka dokonalé kvalitě. ()

Reklama

Galerie (3)

Reklama

Reklama