Joseolloko nokdujeon (TV seriál)

• Jižní Korea

Joseon Rom-com Mung Bean Chronicles

(pracovní název)

Historický / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2019, 32x35 min

Začiatok veľmi sľubný, záver už o čosi nudnejší. Váhala som medzi 3* a 4*, ale keďže Jang DongYoon bol ako chlap prezlečený za ženu strašne chutný, prikláňam sa k tomu lepšiemu hodnoteniu.(6.12.2019)

Zajímavé. V některých seriálech se občas v druhé polovině nebo na konci překlopí děj z jednoho stylu do druhého. V The Tale Of Nokdu to udělali, ale povedlo se jim to dost organicky a přirozeně. První polovina působí odlehčeně, viz https://youtu.be/GNYpIObmAJ4 , pak ale příběh zvážní a je celkem o něčem jiném. Kupodivu mi to tentokrát ani nevadilo. Z letošních dvou seriálů s Kim So-hyeon je tento určitě ten lepší. Má mnohem víc co hrát. Na hodnocení 4* má velkou zásluhu 1) postava prožrané hočičky, která mi nejdřív lezla na nervy, ale nakonec jsem si ji docela oblíbil ("Dělám to, abych přežila"), 2) málo vídaný gender-bender, kdy se muž obléká jako žena (a nevypadá zle), 3) samotná Kim So-hyeon, která předvedla druhou nejpřirozenější líbací scénu, jakou jsem dosud v jihokorejské kinematografii registroval. Poslední epizodu, kdyby zkrátili na 15 minut, nic by se nestalo, považuji ji ale za úlitbu fanouškům.(27.11.2019)

Zajímavý seriál z historického prostředí, zaporáci sympaticky ztvárnili své role. Vůbec scény z vesnice vdov byly častokrát vtipné.(29.11.2019)

zaciatok fajn, potom klasicka korejska predlzovacia nuda, koniec zase fajn, uplny koniec zase ponatahovany :)(15.7.2020)

• - Jízda na koni nemusí být vždy taková, jak ve finálním znění na televizních obrazovkách vypadá; jihokorejská herečka a současně i představitelka hlavní ženské role So-hyeon Kim během jedné takové jízdy prostě a jednoduše vypadla ze sedla dolů přímo na zem. No aby toho nebylo málo, během pádu si nešťastně poranila ruku. Nic vážného to sice nebylo. Natáčení ale bylo pozastaveno po dobu hereččiny rekonvalescence, a to po dobu několika dní. (Conspi)

• - Hwa-soo Mae je svůdnou seriálovou kurtizánou, původní historickou společnicí a loutkou vlivných mužů, která má vynikat ve společenských vědách a v turbulentním prostředí prolínajících se sociálních vrstev, toužících po společnosti vybraných žen, plavat jako ryba ve vodě. V tomto skromném příběhu jí není nikdo jiný, než jihokorejská herečka Joo-bin Lee. Než se tak ale stalo, bylo avizováno jiné jméno. Tím jménem bylo jméno jihokorejské zpěvačky populární kapely Momoland Yeonwoo. Bylo by to opravdu roztomilé, ale zpěvačce se do cesty postavilo zdraví, a tak roli kurtizány dala vale. (Conspi)

• - Celá seriálová produkce, tedy vlastně úplně všechno, co souviselo s výrobním procesem, bylo 4. 7. 2019 pozastaveno. To vše k uctění památky tragicky zesnulé jihokorejské televizní i filmové herečky Mi-seon Jeon. Ta totiž, dle pozdějšího policejního prohlášení, spáchala ve svých osmačtyřiceti letech v sobotu 29. 6. 2019 ve svém hotelovém pokoji v Čondžu v dopoledních hodinách sebevraždu. A zřejmě si dokážete představit, co všechno se asi muselo během natáčení honit hlavou herečce Yoo-seon Yoon, která se objevila v roli zesnulé, tedy v roli ochranitelky a strážkyně vesnice Hae-soo Cheon, která se musí vypořádat nejenom se vším reálným a skutečným, ale i s tím, co jí v noci probouzí a nedá spát. (Conspi)