Reklama

Reklama

Příběh Nokdua

(seriál)
  • Jižní Korea Joseolloko nokdujeon (více)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Mladík, který se musí skrývat, aby vůbec přežil, najde dokonalé útočiště ve vesnici vyhrazené vdovám. Má to ale jeden háček – musí se kvůli tomu vydávat za ženu. (Netflix)

Recenze (5)

mmatuli 

všechny recenze uživatele

Zajímavý seriál z historického prostředí, zaporáci sympaticky ztvárnili své role. Vůbec scény z vesnice vdov byly častokrát vtipné. ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Do těch pěti tomu malinko chybělo, ale jinak naprostá paráda. Hodně mě to bavilo a Jang Dong-yoon mě definitivně přesvědčil, že je prostě Herec. Ve všech polohách, které tady měl, byl naprosto výborný. Jeho vdova byla úplně jiná, než ta "synovská" poloha. Hodnotím před posledním dílem, který na tomhle faktu nemůže nic změnit, protože jeho konfrontace s králem na konci patnáctky, to byl prostě herecký koncert. A ještě jedna věc. Králové jsou sice prakticky ve všech korejských seriálech zralí na Chocholouška, ovšem stihomamem trpící Gwanghae by jim mohl, i podle historických pramenů, vládnout a Jeong Joon-ho si ho střihl naprosto skvěle. No a Lee Monn-shik, to byla třešnička na dortu. Od dob Iljimae se snad vůbec nezměnil a to šibalství má v očích pořád. ()

Reklama

badannie 

všechny recenze uživatele

Začiatok veľmi sľubný, záver už o čosi nudnejší. Váhala som medzi 3* a 4*, ale keďže Jang DongYoon bol ako chlap prezlečený za ženu strašne chutný, prikláňam sa k tomu lepšiemu hodnoteniu. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Zajímavé. V některých seriálech se občas v druhé polovině nebo na konci překlopí děj z jednoho stylu do druhého. V The Tale Of Nokdu to udělali, ale povedlo se jim to dost organicky a přirozeně. První polovina působí odlehčeně, viz https://youtu.be/GNYpIObmAJ4 , pak ale příběh zvážní a je celkem o něčem jiném. Kupodivu mi to tentokrát ani nevadilo. Z letošních dvou seriálů s Kim So-hyeon je tento určitě ten lepší. Má mnohem víc co hrát. Na hodnocení 4* má velkou zásluhu 1) postava prožrané hočičky, která mi nejdřív lezla na nervy, ale nakonec jsem si ji docela oblíbil ("Dělám to, abych přežila"), 2) málo vídaný gender-bender, kdy se muž obléká jako žena (a nevypadá zle), 3) samotná Kim So-hyeon, která předvedla druhou nejpřirozenější líbací scénu, jakou jsem dosud v jihokorejské kinematografii registroval. Poslední epizodu, kdyby zkrátili na 15 minut, nic by se nestalo, považuji ji ale za úlitbu fanouškům. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Hwa-soo Mae je svůdnou seriálovou kurtizánou, původní historickou společnicí a loutkou vlivných mužů, která má vynikat ve společenských vědách a v turbulentním prostředí prolínajících se sociálních vrstev, toužících po společnosti vybraných žen, plavat jako ryba ve vodě. V tomto skromném příběhu jí není nikdo jiný, než jihokorejská herečka Joo-bin Lee. Než se tak ale stalo, bylo avizováno jiné jméno. Tím jménem bylo jméno jihokorejské zpěvačky populární kapely Momoland Yeonwoo. Bylo by to opravdu roztomilé, ale zpěvačce se do cesty postavilo zdraví, a tak roli kurtizány dala vale. (Conspi)
  • Jízda na koni nemusí být vždy taková, jak ve finálním znění na televizních obrazovkách vypadá; jihokorejská herečka a současně i představitelka hlavní ženské role So-hyeon Kim během jedné takové jízdy prostě a jednoduše vypadla ze sedla dolů přímo na zem. No aby toho nebylo málo, během pádu si nešťastně poranila ruku. Nic vážného to sice nebylo. Natáčení ale bylo pozastaveno po dobu hereččiny rekonvalescence, a to po dobu několika dní. (Conspi)
  • Kim So-hyeon o svém hereckém partnerovi (Jang Dong Yoon) v rozhovoru prozradila, že byl po převlečení do ženských šat tak „nádherný, že dokonce i mužská část štábu uznala, že je pěkný“. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama