Krakatice (TV film)

Pach krvi

Horor / Drama / Thriller

USA, 1996, 2x90 min

• Slavníkovec

Celkem ubohoučký animální horor, na rozdíl od "Čelistí" postrádá napětí, překvapení a originalitu. Komisař z Las Vegas William L. Petersen je super herec, má charisma na rozdávání. Zde sice nezklamal, ale nemůžu uvěřit proč se týhle práci zaprodal. A jinak. Já myslel, že krakatice žijou ve hloubkách kolem 3000-7000 m.(5.7.2007)

Tak mi připadá, že spousta uživatelů zde akorát hodnotí shodnosti s Čelistmi než samotný film. Přitom kdyby Krakatice vznikla před nimi, dnes by to jistě bylo naopak a Čelisti by podle zdejších byly vykrádačkou Krakatice. Kdo má ale vlastní rozum, pozná že jde o výborný napínavý televizní film patřící k tomu lepšímu o příšerách z moře. A netřeba dodávat ještě lepšího Petersena s vynikajícím dabingem Beneše. Za sebe říkám super a není to tak dávno co jsme po dlouhé době se s radostí dočkali reprízy konečně v tv zase. Co mě jen udivuje že je film zde uváděn ve třech dílech a přitom správně je dvoudílný. Ale nedivím se ničemu, když i na dvd vyšel se zničeným jiným dabingem.(14.9.2011)

• Schuldiner

O krakaticích toho neni moc známo, žijí hodně hluboko v oceánech, ale těch některých pár kousků, které jako mrtvoly vyplavil příliv na břeh nebo které byly nalezeny v žaludcích vorvaňů (jediná masožravá velryba, která je navíc schopna se potopit do takové hloubky) bylo opravdu impozantních rozměrů..(14.9.2010)

,,ALE ČO NÁM NATO POVIE GRAVES?" ,,LEPŠIA OTÁZKA JE, ČO MU POVIEME MY." __ Ako aj pre iných i pre mňa to je jeden z filmov, ktorý som ako menší rád pozerával a teda mám k nemu osobitý vzťah. A aj keď som v ňom po rokoch objavil mnoho slabín, stále má veľmi dobrý feeling a dokonca nebyť predovšetkým slabších efektov, bolo by ťažké rozpoznať jeho televízne korene. Krakatica preto v mnohom nad svojimi kolegami z rovnakého súdka vyvstáva ako nadpriemerný film a na televízny produkt disponuje bohatým hereckým obsadením a už spomínanou solídnou hudbou, ktorá dopomáha filmu na jeho atmosfére. Čo by sa dalo vyčítať je práve stopáž, ktorá síce drží pozornosť, no ku koncu som viacej očakával titulky než vyvrcholenie príbehu. Ten je zaujímavo košatý (schválne nepoužijem slovo epický), povedal by som, že je rozhodne ku prospechu filmu, len ako to už býva niekedy je predvídateľný, inokedy nelogický a tie ,,Beverly Hills" pasáže radšej nechám tak. Vo výsledku tie 3* nie sú úplne čisté, avšak niekedy má film naviac, občas na menej, ako pri prílive a odlive...(20.8.2009)

Peter Benchley a jeho další děsivá, mořská, přerostlá, nenažraná obluda. Na tehdejší tvorbu podobného ražení rozhodně lepší průměr, obstojí i trikově, až jeden nevěří, že jde o televizní produkci. Na jedno zkouknutí bez problému k přežití, rozhodně lepší než Anakondy nebo třeba Čelisti od dílu 3 - 60 %(5.11.2013)