Reklama

Reklama

Podle románu autora Čelistí vznikl v roce 1996 napínavý horor s hvězdou televizních seriálů Williamem Petersenem (Kriminálka v Las Vegas, Beze stopy). Přímořské letovisko Graves Point zažívá jednu z nejhorších sezón své historie. V pobřežních vodách se množí tajemné útoky na rybáře i turisty a celá oblast se obává přítomnosti lidožravého žraloka. Mořský biolog, doktor Talley, však zná děsivou pravdu. Na obyvatele dosud pokojného městečka útočí obří hlavonožec a je na nich samých, aby se s ohrožením vypořádali. Když je však ulovena velká krakatice a útoky nepřestávají, pochopí i ten poslední pochybovač, že v moři číhá něco obrovského. Něco, co má velký hlad… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (98)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Uff, tříhodinové trápení skončilo. Tedy že jsou krakatice velké, to je známo, ale že by byly takhle krvelačné směrem k lidem? Hmm, dejme tomu... Každopádně mě tenhle TV film místy dost nudil, přeci jen téma nenažrané mořské obludy už bylo ve filmech obehráno mnohokrát a těžko v něm hledat nějaké inovace, takže se opakují zaběhané stereotypy. Herecké výkony odpovídají televizní produkci, dialogy jsou místy přihlouplé, ale to (jak naznačuji výše) plyne z té klišovitosti. Aspoň že na tu Melissu Crider se dalo koukat... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Na všetko odpoveď nie je. To je proste more.“ Asi by nebolo príliš fér porovnávať to s (filmovými) Čeľusťami. Je tam jeden robustne príšerný počítačový záber uprostred, ale trvá len pár sekúnd. Inak je ústredná „beštia“ stvárnená dobre. Síce sa väčšinu času rafinovane ukrýva v tme, šere a náznakoch (čo ostatne v hororoch funguje na výbornú už od dôb Votrelca... alebo Čeľustí, ehm), ale keď už sa objaví v plnej svojej kráse, je to skutočne niečo, čo budí rešpekt a strach. Kniha Beštia sa mi páčila viac, ako kniha Čeľuste, ale film Krakatica sa mi páčil menej, ako film Čeľuste. Ani on síce nebol zlý, len to proste nebol ten oscarový biják, diabolsky natočený, ani plný kultových scén. Je to „iba“ veľmi solídna televízna (skoro trojhodinová) miniséria s fajn kastingom v čele s Williamom Petersenom (Mladé pušky 2). Ku koncu ma to už každopádne dosť nudilo a trocha ma otravoval mdlý románik. Autor knižnej predlohy, Peter Benchley, sa podieľal na produkcii. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Peter Bradford Benchley je americký spisovateľ, ktorého román "Čeľuste" sa stal v roku 1975 predlohou kultového rovnomenného filmu Stevena Spielberga. Film som videl mnoho krát, ale knihu som ešte nečítal. No nie je to tak dávno, čo som prelúskal Benchleyho román "Beštia" o obrovskom hlavonožcovi. Ten sa tiež dočkal svojho filmového spracovania. V roku 1996 vznikol dvojdielny televízny snímok "Krakatica". Film sa v mnohých detailoch odkláňa od knihy, no i tak sa jedná o dosť dobrú televíznu adaptáciu. *** ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Objevil se tady v tu dobu neprilis znamy William L. Petersen, ktery dneska valcuje vsechny televizni stanice jako Gil Grissom a je nejdrazsim serialovym hercem. I taky ukazal, ze je vynikajicim hercem a jeho cesky daber Vladimir Benes je jako bratr, tihle dva si byli souzeni. Na TV film je to skvele, videl jsem pouze dve casti, ale to myslim bohate staci! Vidim v tom predobraz v Celistech, ale vzdyt tyhle vsechny film yjsou na jedno brdo, takze je to fuk. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Příjemný film, který má tu výhodu, že předloha pochází od stejného autora jako Čelisti, a může se tak se smíchem vyhnout přirovnání "Jen napodobenina Jaws". Kdybych si měl vybrat, jestli mít větší strach ze žraloků nebo těchhle slizkých hlavonožců, plžů, mlžů a bůhvíčeho dalšího, rozhodně bych se raději koupal ve společnostil velkých bílých. Potěšili mě herci i celkem svižná a zručná režie, rád bych se na film podíval vcelku a ne rozdělený do televizních dílů přerušovaných ještě ke všemu reklamami. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Whip (William Petersen) označuje nouzový maják pro indikaci polohy jeho iniciálami: E P I R B. Obecně se vyslovuje „Eperb“. (LUKICKK)
  • Natočeno na motivy stejnojmenné knihy Petera Benchleyho. Benchley byl výkonným producentem této televizní adaptace. (LUKICKK)

Reklama

Reklama