Povesť o košickom Dóme sv. Alžbety. (Československá televize)

nascendi

Zaujímavý a málo známy televízny film. Historické filmy nepatria medzi mnou vyhľadávané a tak mi v pamäti ostane iba účasť Miška Dočolomanského a hudba Svetozára Stračinu. ()

Flego

Veľmi slušne natočený televízny film natočený podľa známej legendy. Potešili skutočné exteriéry, žiadne televízne štúdio. Štvrtá recenzia. ()

retroslovak

Naozaj veľmi pekný televízny film opäť z Košíc. Vynikajúce kostýmy, hudba a samozrejme aj výborní herci. Stále neviem, prečo tak málo reprízujú filmy z Košíc. Inak zaujímavá povesť, teraz mi bude vŕtať hlavou, či na tom je niečo pravdy. ()

PatoP

Zaujímavo a pútavo natočený televízny film, ktorý v sebe nesie posolstvo aj pre ďalšie generácie. Výborne natočené a skvelo zahraté, doplnené ikonickou hudbou majstra Stračinu. Konečne odvysielané Slovenskou televíziou, aj keď vo "skvelom" vysielacom čase, v utorok o 07.30. To asi aby si to mohlo pozrieť čo najviac divákov. ()

jan72

Výborné, slovenský - historický - televízny film, vyrobený v ČST Košice. Výprava seriózna, žiadne papundeklové kulisy. Hrajú tam aj málo obsadzovaní košickí herci - Skokan, Rašev, Úradník, Macko... A všetko dokresľuje nezameniteľná Stračinova hudba. Niečoho podobného sa v súčasnosti už asi nedožijeme. ()