Tento seriál zobrazuje život letní akademie v Rawley, elitní škole v Connecticutu, kde chlapci tráví léto ve třídách a tréninky veslování na zdejším jezeře. Příběh vypráví Will Krudski (Rodney Scott), nadaný, opravdu zvědavý student a budoucí spisovatel, který se cítí provinile, že podváděl při vstupních testech. Jeho spolubydlící, Scout Calhoun (Mark Famiglietti) s ním pracuje v bistru a zamiluje se do dcery majitele garáží Belly (Kate Bosworth), když ještě netuší, že je s Bellou pojí sesterské pouto. Většina z jeho spolužáků jsou privilegovaní chlapci, ale stále mají své problémy, mezi sebou, doma a někdy i s místními obyvateli. Další dějová linie se odehrává kolem Jacqueline 'Jake Pratt' (Katherine Moennig) - dívky předstírající, že je chlapec, jako jediný způsob, jak být na Rawleyho akademii, což způsobuje velký zmatek pro Hamiltona (Ian Somerhalder), syna děkana, který se do ní bláznivě zamiluje. (JackieD)

Brygmi

Spin-off Dawsonova světa založen na postavě Willa Krudskiho, který se tam objevil ve třech (!!!) dílech. Ano, zní to nesmírně stupidně a očekávat něco jiného než parazitována na pověsti Dawsona by bylo zřejmě příliš. Autoři zřejmě mysleli, že dosáhnou stejného úspěchu jako jejich předchůdce, ale to se nestalo a seriál byl zrušen po pouhých osmi dílech... Jinak jestli se vám zdálo, že v DS jsou nepřirozeně inteligentní dialogy, tak vás mohu uklidnit, že zde nic takového nenajdete. Vlastně tohle je pravý opak. Nepřirozeně hloupé dialogy. Plus ještě spousta zpomalených záberů, kupa krásných polonahých lidí a otravný "voice over"... Jo, je to šílené. No, sice jsem ještě nenašla sílu, abych to dokoukala, ale nejzajímavější se mi jeví příběh Hamiltona, který se zamiluje do Jake. Což je dívka, která se vydává za kluka, aby mohla studovat na prestižní škole. A hraje ho/ji Kate Moenning s hlasem hlubším než většina pánů, která se stala známou jako lamačka dívčích srdcí v seriálu L Word. Vypadá tak nějak androgynně, buď jako "zženštilý kluk" nebo jako "nedívčí dívka". Záleží na tom, čemu dáváte přednost, ale tak jako tak je okouzlující. Kromě ní se v seriálu setkáte i s dalšími mladými hereckými tvářemi. Ian Somelhader (Lost), Kate Bosworth (Superman Returns) nebo třeba Charlie Hunnam (Hooligans, Potomci lidí)... Ty 2* jsou tedy za herce, kteří sice nemají, co hrát, ale je fajn se na ně koukat. A taky za to, že nás to nemučí nějakých x sezón jako "bratříček Dawson". ()