Young Americans (TV seriál)

USA, 2000, 8x45 min

• chim.chim

Jedna za Katherine a jedna za Iana. Jinak je to trapná dětská romance a blábol nad bláboly.(13.12.2009)

• Brygmi

Spin-off Dawsonova světa založen na postavě Willa Krudskiho, který se tam objevil ve třech (!!!) dílech. Ano, zní to nesmírně stupidně a očekávat něco jiného než parazitována na pověsti Dawsona by bylo zřejmě příliš. Autoři zřejmě mysleli, že dosáhnou stejného úspěchu jako jejich předchůdce, ale to se nestalo a seriál byl zrušen po pouhých osmi dílech... Jinak jestli se vám zdálo, že v DS jsou nepřirozeně inteligentní dialogy, tak vás mohu uklidnit, že zde nic takového nenajdete. Vlastně tohle je pravý opak. Nepřirozeně hloupé dialogy. Plus ještě spousta zpomalených záberů, kupa krásných polonahých lidí a otravný "voice over"... Jo, je to šílené. No, sice jsem ještě nenašla sílu, abych to dokoukala, ale nejzajímavější se mi jeví příběh Hamiltona, který se zamiluje do Jake. Což je dívka, která se vydává za kluka, aby mohla studovat na prestižní škole. A hraje ho/ji Kate Moenning s hlasem hlubším než většina pánů, která se stala známou jako lamačka dívčích srdcí v seriálu L Word. Vypadá tak nějak androgynně, buď jako "zženštilý kluk" nebo jako "nedívčí dívka". Záleží na tom, čemu dáváte přednost, ale tak jako tak je okouzlující. Kromě ní se v seriálu setkáte i s dalšími mladými hereckými tvářemi. Ian Somelhader (Lost), Kate Bosworth (Superman Returns) nebo třeba Charlie Hunnam (Hooligans, Potomci lidí)... Ty 2* jsou tedy za herce, kteří sice nemají, co hrát, ale je fajn se na ně koukat. A taky za to, že nás to nemučí nějakých x sezón jako "bratříček Dawson".(20.7.2007)

• IrisArion

Dvě za Kate Moennig. Zbytek byl nudný, předvídatelný a utahaný.(6.11.2011)