Raya a drak

• USA Raya and the Last Dragon (více)
Trailer 7

Kdysi dávno ve fantazijním světě Kumandry žili lidé a draci v harmonii. Kdykoliv pak zlověstné nestvůry nazývané Druuni ohrožovaly zemi, draci se pro záchranu svých lidských přátel obětovali. Nyní, o 500 let později, jsou tato monstra zpět a osamělá válečnice Raya, se vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby vystopovala posledního draka a hrozivé Druuny zastavila jednou provždy. Během své cesty však zjistí, že k záchraně světa nebude zapotřebí jen dračího kouzla, ale především i důvěry. (Falcon)

Trailer 7

J*A*S*M

Přichcíplá sázka na jistotu bez duše. Filmu se musí nechat, že krásně vypadá, ale to je u drahých animáků od největšího hollywoodského studia povinnost, nikoli něco k pochvale. Dějově se ovšem jedná o stokrát viděné putování po různých lokacích a sbírání pazmeků s cílem záchrany světa. Potenciální kouzlo zdejšího filmového světa (inspirovaného jihovýchodní Asií) spolehlivě zabíjí moderní jazyk, který postavy používají, a intonace, kterou své repliky pronášejí. A pokud bereme "pohádky" jako žánr, určený pro dětské diváky, jenž by je měl hodnotově připravit na život, tak tohle má fakt debilní poselství, které je připraví tak špatně, že brzo skončí s kudlou v zádech někde v příkopu. ()

B!shop

Ale jo, docela povedenej animak. Respektive takova sazka na jistotu, ktera pripomina Vaianu a x dalsich animaku. Takze necekejte nic prekvapivyho, film jede podle stokrat omlety sablony, akcni sceny stridaj ne moc vtipny scenky a do toho sem tam trochu zdimani emoci. Hlavni hrdinove jsou vcelku fajn, dej svizne odsejpa, ale podle traileru jsem prece jen cekal trosku epictejsi fantasy. Proste poctive odvedena prace bez spetky originalniho napadu na kterou si za chvili ani nevzpomenete. Slabsi 4*. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,536,750Tržby Celosvetovo $93,160,131Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Jejda, tešil som sa ale nevyšlo to. Ukážky moc navnadili ale konečný výsledok zarmúti. Príbeh strašne šablónový, rutina ako svina a postavy vystrihnuté svojím pojímaním, sprvaním ako z Ameriky a nie z Ázie. Sakriš, mohla to byť nová Mulan ale nie je, strašne som pri tom trpel, príbeh aj postavy ma dosť otravovali a popritom animácia tak úžasná. Premrhnaný potenciál ako hrom. /60%/ ()

EvilPhoEniX

Fascinující Disneyovka. Tématicky je mi to mnohem bližší, než cokoliv od Pixaru ( Duše, v Hlavě) tohle jede hodně Asijský styl a bere si toho spousta z Japonské kultury. Raya je krásná Shinobi, má zbraň jak z Dark Souls a v boji je velmi schopná. Příběh je fajn, možná není příliš originální, ale je to přesně ta látka, která mi sedí a kterou vyhledávám. Tedy hodně se zde cestuje a sbírají se kousky dračího kamene z různých atraktivních lokací. Takže potěší různorodost kmenů a pokaždé jiné nebezpečí. Líbilo se mi, že cestou rekrutuje i nové členy. Vizuální stránka je úchvatná, animace je téměř bezkonkurenční, hudba par excellence, akční stránka je opět výborná byť akce jsem čekal malinko víc (především jsem očekával více hádánek, pastí jak bylo v úvodu), ale přežiju to. Povedl se i humor, o který se stará vodní drak a celkově je to moc fajn Fantasy zábava, která vykouzlí úsměv na tváři. Disney v mých očích Pixar převálcoval. Akali Rulez. Kdo zná pochopí. 8/10. ()

Toren

8/10. Precizní animovaný blockbuster, který v hektickém tempu zvládá vykreslovat fantaskní svět plný audiovizuálních nápadů, solidně vystavěný ansámbl hrdinů a notnou porci slušné zábavy. Tahle "sázka na jistotu" se Disneymu prostě povedla a výsledný produkt dokáže zacílit na naprosto každého diváka. Neuvěřitelný, že se z pohádek pro děti (v moderní době) stávají produkčně a tématicky takhle opulentní velkofilmy. Více: https://www.youtube.com/watch?v=wRL2Wzg5FDI ()

• V celém filmu najdeme pouze jedinou zpívanou skladbu, která je v závěrečných titulcích. Jedná se tak o patnáctý film studia Disney, který netypicky postrádá muzikální složku. (Najlvin)
  • Raya je první Disneyovská princezna z jihovýchodní Asie. (Marcos22)

Související novinky

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na…