poster

Sea Fever

Horor / Sci-Fi

Irsko / USA / Velká Británie / Švédsko / Belgie, 2019, 89 min

Režie:

Neasa Hardiman

Scénář:

Neasa Hardiman

Kamera:

Ruairí O'Brien

Střih:

Barry Moen

Kostýmy:

Maeve Paterson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  *

  Taková zahraniční spolupráce a taková sračka? Spíše nesympatické postavy, žádné hollywoodské triky a jediná akční scéna, jsou prasklé bulvy námořníka... OBSAH: Skupina rybářů se vydává na plavbu a v rámci biologického výzkumu vezmou na palubu i mladou vědkyni. Když jejich loď uvízne na mělčině, začne pronikat trupem neznámý sliz. Brzy pochopí, že nemají kam uniknout a něco na ně čeká ve vodě.(9.4.2020)

 • dubinak
  **

  Tohle nemuselo být tak hrozný, protože to má takový ten lehce Vetřelec be like nádech a vesměs mě tu nic vyloženě neštvalo a vlastně mě i zajímalo, co se to tam teda pod tou vodou nachází. Problém je v tom, že asi nebylo zas až tak moc peněz na vytvoření něčeho kvalitnějšího a ten nápad je taky trochu moc plochý a nezajímavý. Další mínus jsou tu postavy, protože kromě Hermione to byly příšerně nesympatické nezapamatovetelné tváře. Je to ale jeden z těch dvouhvězdičkových filmů, které se ještě dají unést a třeba je nakonec i v něčem oceníte.(17.5.2020)

 • JASON_X
  ****

  Protože mám podobná paraziticko-paranoidní béčka ve velké oblibě, dám čtyři, ačkoliv to rozuzlení... Ale popořadě. Dlouho mě bila do očí podobnost s prvním Alienem - loď (tedy námořní, ne kosmická) plující mimo kurs, neznámé parazitické cosi, objevení pozůstatků jiné lodi s mrtvolami, pak přijde společná uvolněná večeře naší posádky a já už už čekal, že... Ale dál už to jde trochu jiným směrem. A ten závěr... No umíte si představit, že by Ripleyová ve finále horovala ne za zabití Aliena ale jen za jeho vyhození z lodi, protože jde o výjimečnou a vzácnou formu života která "chce přece taky žít"? Pche. Jinak ale atmoška na palubě je příjemně klaustrofobická, herci jsou výrazní (vede železná lady Ciara, nezapomenutelná matka ze Survivalist), no a zrzka Siobhán je nakonec aspoň hezčí než Ellen, i když nosí smůlu a v hlavě má ekologickýho mozkožrouta.(24.5.2020)

 • herr_carter
  *

  Nevím no - hororové to bylo asi jako košík štěňat a když už tvůrci nepoužili jediný digitální trik, mohli si dát aspoň tu práci zkusit udělat film napínavým. Kdepak. Proč dokáží lidé jako napříklan pan Wan dělat horory bez digi triků tak, aby se filmový divák připosral? Proč ho někdo trošku neobšlehne? Z tohoto se mi chtělo brečet, ale trošku jinou hrůzou.....................moje hodnocení = 2 z 10.(12.5.2020)

 • iXtr3m3
  **

  Silnejšie dve hviezdy, ale tri nedám, lebo to trestuhodne zahodilo svoj potenciál. Naposledy niečo, čo chcelo trošku evokovať nejaký lacný festivalovo-béčkový horor a survival na lodi bol croudfunding project z Kickstartera - Harbinger Down a teda napriek tomu, že som mu dal len tri hviezdy, bol lepší. Škoda však, že toto malo technicky na to, aby to vyzeralo podobne, pretože kamera nebola zlá, bolo vidieť, že to nebolo v jednej miestnosti točené, casting tiež vyšiel. Určite lepšie ako Dead in the Water z 2018, ale inak škoda šance.(13.4.2020)