Mambo italiano

• Kanada

Moja divoká talianska svadba

Komedie / Drama

Kanada, 2003, 88 min

+3* spojení zábavy, coming outu a horkokrevné italské mentality jsem už víckrát viděl, ale evidentně to k sobě pasuje a vysledky jsou potěšující. Příběh nepůsobí křečovitě a trapně a herecké výkony to nekazí. Co víc si přát od lehké komedie - pobaví.a proto doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](30.3.2016)

Disgraciáta, homosesoále, putana, scusi a iné talianske výrazy Vám po pozretí filmu určite zostanú v pamäti. Jedna z viacerých komédii na téma ˝tá naše povaha ...˝ (tiež ako My Big Fat Greek Wedding, Bend It Like Beckham a.i.). Na spríjemnenie ťažkého dňa vrele odporúčam. .(11.2.2010)

Pravá italská...:) Svěží, bláznivý, zábavný a mile vtipným způsobem vyprávěný příběh o jedné (ne)obyčejné taliánské rodince. Fešný Luke Kirby nám prostřednictvím svého vyprávění předkládá náhled do svého života a jeho horkokrevné rodiny, jejích vztahů a prudkých charakterů, zejména obou rodičů. Skvělý Paul Sorvino a Ginette Reno a také Mary Walsh coby matinka jeho přítele. Zároveň skládám poklonu jejich fenomenálnímu dabingu v podání Oty Jiráka, Jany Bouškové a Simony Stašové.(10.2.2012)

Tahle komedie mi přirostla k srdci hned během prvních minut. Amélie to sice nebyla, ale vtipná karikatura italských přistěhovalců do Kanady byla přesně podle mýho gusta. A hlášky typu" Nikdo nám neřekl, že je pravá a nepravá Kanada. Ta nepravá je Quebec..." ty bych si dala zarámovat, kdyby to šlo. Lav ja Paul Sorvino!(29.10.2005)

Nemůžu si pomoct, ale ta rodina je v základu úplně stejná jako ta moje, viděla jsem ji v mnoha situacích z filmu. To bědování a rodičů, ty myšlenky dětí. Nejlepší scéna je ta, kdy matka přemýšlí nad tím, proč byli na svatbu od známých pozváni a jak se na svatbě budou chovat. A jak se z homofobů stávají "vyzrálí" osvícenci, kteří přece před sousedy a známými musí vypadat úplně nad věcí.(7.10.2016)