Akta Pentagon (TV film)

Akty Pentagon

Drama / Thriller

USA, 2003, 90 min

• CageDepp

Na mě působý James Spader nudně takže sem se nudil.. Druhej film co sem snim viděl a už nepotřebuju.. vidět další.(14.6.2007)

Dávám plnou palbu,protože hon za pravdou a k tomu jěště o Vietnamu jsem dycky mohl.Ani ne tak herci-jako ten děj mě dostal.A pak se objevila Claire Forlani.........(21.10.2008)

Napínavý thriller s kvalitními herci. Hlavní devíza tohoto kousku ale spočívá ještě v něčem jiném - v nadčasových otázkách, které vyvolává: (něco jako SPOILER) Opravdu je někdy "už pozdě" na to něco změnit? Je větší zrada zradit sebe nebo ty druhé? Je můj úhel pohledu určitě ten správný? (KONEC "SPOILERU") Samozřejmě ale pokud na vás "působý" Spader nudně, tak to nic. To asi fakt nebude film pro vás.(2.8.2007)

Pro Američany zřejmě notoricky známé události, pro mne méně známá kapitola dějin, takže jsem ráda, že jsem se o ní dozvěděla více. Kombinace s dobovými dokumentárními záběry dodává filmu na autentičnosti a určitém "polodokumentárním" charakteru. Zajímavá morální dilemata na straně Elsberga i novinářů, jako vždy výborný James Spader. I když filmy týkající se vietnamské války obvykle nevyhledávám, tento mne zaujal.(30.9.2017)