Synové větru: Mezi světlem a temnotou

• Itálie

Figli del vento

• Itálie

Hijos del viento: Entre la luz y las tinieblas

• Španělsko

Hijos del viento (Entre la luz y las tinieblas)

Synovia vetra: Medzi svetlom a temnotou

Sons of the Wind: Between Light and Darkness

Dobrodružný / Drama / Romantický

Itálie / Portugalsko / Španělsko / Mexiko, 2000, 92 min

Kostýmy:

Mónica Neumaier

• slunicko2

Ilustrované dějiny konce aztécké říše pro středoškoláky.(29.12.2013)

Zpočátku trošinku nepřehledný dobrodružný film o tom, že vždy se najde někdo silnější.(15.11.2013)

• Terva

CITÁT - Odešel, tam kde vychází Slunce.......... Jako vycucaný z prstu, nevěrohodný, příšerný dialog a absence obrazotvornosti mi z filmu udělají totální nezáživný příběh. Jedna za Buda Spencera a jedna za celkem povedenou kameru. CITÁT - Železo jim nahání strach............(24.1.2015)

O Aztékoch sa veľa filmov netočí, preto je to zaujímavý počin, aj keď príbeh nie je ničím výnimočný. Škoda odfláknutých bojových choreografií, keď herci ani netušia ako sa drží meč a súboje tak pôsobia ako keby odháňali muchy.(18.4.2015)

Něco jako televizní zpracování, ale dobrý příběh.(23.10.2013)

• majo25

Príbeh je velmi zaujímavý, a tuším, že gro sa zakladá na skutočnosti príchodu Španielov do ríše Aztékov. Ale spracovanie je velmi slabé. Počnúc hudbou, chaotickým strihom, kostýmami a končiac nezvládnutou réžiou. Za zaujímavost stojí obsadenie, hl. Spencer v pokročilom veku a nie velmi dobrom hereckom prejave. Hodnotenie: 45%(17.11.2013)

Tak je to trošku kravina, některé kostýmy působí směšně, hlavní postava indiánky působí ve filmu tak, že by bylo lépe ji postrádat a výběr herců na pozice Aztéků mne přenesl do doby Gojka Mitiče, ale co hodnotím pozitivně je především téma (Dobytí Mexika by si zasloužilo opravdový velkofilm!!), dále snahu o zakomponování historických faktů do pohádek (mnohé nepřesnosti prostě odpouštím, není to dokument) a Buda Spencera, který i v pokročilém věku odvedl ve filmu dobrou práci. Dávám 3*, stojí za zhlédnutí, nestojí za návrat.(25.5.2011)