Reklama

Reklama

Mimořádný a inspirativní skutečný příběh rodiny Teagueových. Matt (Casey Affleck) je válečný korespondent a bývá často na dlouhou dobu pryč z domova, jeho energická manželka Nicole (Dakota Johnsonová) je divadelní herečka a mají spolu dvě malé dcery. Jejich životy se však otočí, když Nicole diagnostikují rakovinu v terminálním stadiu. Dětem to chtějí sdělit až v okamžiku, kdy na tom Nicole bude moc zle a Matt dělá, co může, aby zvládl povinnosti pečovatele a rodiče, které ho ale bohužel začínají zahlcovat, a tak jim nečekaně nabídne pomoc jejich nejlepší přítel Dane Faucheux (Jason Segel), bývalý Nicolin spolužák. Odsune svůj vlastní život na druhou kolej, aby mohl zůstat s nimi. Dopad tohoto rozhodnutí je větší a hlubší, než si kdokoli dokázal představit. Po Nicolině smrti Matt napíše článek s názvem „Přítel“, který věnuje Danovi. Mattův článek získal cenu v časopise Esquire a stal se námětem pro tento film. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (32)

Tosi 

všechny recenze uživatele

Smutně známý scénář, ale přesto vysoce kvalitní. Subžánr rakovina v rodině umí vyloudit většinou slzy, ale Jason Segel to tady chvílemi vystřelil do krásný komedie. Samozřejmě pak přichází chvíle, který trhaj srdce, ale film působí tak seriózně, že si diváka zabaleného v náručí donese až do úplného konce. Uskřehotaný Casey Affleck zahrál unaveného manžela dokonale a kdyby Dakota Johnson nevypada furt tak sladce, šel bych i na pět. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Táto téma už začína byť vo svetovej kinematografii prakticky klišé, aj keď uznávam, že si rozhodne zaslúži pozornosť. Nebola to typická citová vydieračka (čomu som v podstate rád), ale na druhú stranu, to nebolo ani nič extra výnimočné, čo by nejako obzvlášť vynikalo medzi filmami s touto rakovinovou témou. Avšak to, čo vynikalo, boli vynikajúce herecké výkony ústrednej trojice! Čo sa týka kompozície s početnou retrospektívou, to sa mne osobne zrovna nepozdávalo. Dialógy priemerné, dejovo silné, no spomínaná kompozícia tomu skôr uškodila ako pomohla. 3* sú tak akurát! (ale uznávam, že som čakal od tohto filmu viac) ()

Reklama

zahadum 

všechny recenze uživatele

Nemám rád filmy o umieraní ale na druhú stranu je v nich kus života a nefalšovanej pravdy o nás. Maximálna citová dráma natočená podľa skutočnej udalosti o človeku ktorý dal celého svojho človeka pre - cudzieho človeka. Cudzí človek nie je správny výraz ale priateľ je svojím spôsobom cudzia osoba a predsa niekedy bližšia ako najbližšia rodina. Výborný kasting, ako vždy civilne hrajúci Casey Affleck, skvelá Dakota a priam famózny Jason Segel ! Film je o umieraní ale nebojí sa obhájiť každú jednu slzu čo uroníte. 80 % ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Moja averzia voči Casey Affleckovi sa len prehĺbila. Ten chlap ledva otvorí hubu, nie to, že by ešte artikuloval. Už navždy má len jednu jedinú pózu skrčeného človeka, ktorý sa pozerá psím pohľadom, ako ho každý týra. Asi presne preto ho zobrali do tohto filmu, pretože o ničom ako problémoch a utrpení nie je. Je však podľa skutočnej udalosti, deje sa to, stáva sa to. Je o tej vôli sa pre niekoho obetovať a zároveň sa pripravovať na to, že príde neodvrátiteľný koniec. Nielen zo strany manžela, ale aj najlepšieho priateľa. A nakoniec je aj o vzájomnom odpustení. ()

CaptainCzech 

všechny recenze uživatele

Drsný, smutný, ale občas vykouzlí úsměv na tváři. Takový je tento snímek, který ukazuje podle skutečné události (což jsem netušil a dává tomu na konci ještě větší grády) příběh bojující s rakovinou. Hlavní trio hraje na vysoké úrovni a každému věříte jejich roli. Casey Affleck i Dakota Johnson jsou skvělí a jejich manželské drama jim člověk žere v dobrém i ve zlém. Především mě ale zaujal Jason Segel, kterého znám akorát z HIMYM. Tady ukazuje svůj herecký um. Konkrétně jeho životní příběh mě hodně zaujal a jako podporovatel rodiny byl dokonalý. Co mi ale nesedlo je střih, kdy se skáče časem tam a zpět a do různých životních momentů. Normálně mi to nevadí, ale tady mi to nesedlo a raději bych se na to podíval lineárně. Avšak i tak krásné 4* ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (SONY_)

Reklama

Reklama