Mimořádný a inspirativní skutečný příběh rodiny Teagueových. Matt (Casey Affleck) je válečný korespondent a bývá často na dlouhou dobu pryč z domova, jeho energická manželka Nicole (Dakota Johnsonová) je divadelní herečka a mají spolu dvě malé dcery. Jejich životy se však otočí, když Nicole diagnostikují rakovinu v terminálním stadiu. Dětem to chtějí sdělit až v okamžiku, kdy na tom Nicole bude moc zle a Matt dělá, co může, aby zvládl povinnosti pečovatele a rodiče, které ho ale bohužel začínají zahlcovat, a tak jim nečekaně nabídne pomoc jejich nejlepší přítel Dane Faucheux (Jason Segel), bývalý Nicolin spolužák. Odsune svůj vlastní život na druhou kolej, aby mohl zůstat s nimi. Dopad tohoto rozhodnutí je větší a hlubší, než si kdokoli dokázal představit. Po Nicolině smrti Matt napíše článek s názvem „Přítel“, který věnuje Danovi. Mattův článek získal cenu v časopise Esquire a stal se námětem pro tento film. (JOJ Cinema)

silentname

"Our Friend" bol skutočne film, ktorý si ma získal. Niekedy stačí, aby sa stretli dvaja ľudia, ktorí vedia čo robia a vznikne z toho veľmi dobrý film. A v tomto prípade mám na mysli režisérku Gabrielu Cowperthwaite a scenáristu Brada Ingelsby. Obaja už mali ukázať svoje schoponosti vo svojich predchádzajúcich projektoch a tak nie je žiadnym prekvapením, že to funguje. Ale ak dáte do hlavných rolí správnych hercov, tak to vynikne ešte o to lepšie. Casey Affleck sa posledné roky ukázal, že vie veľmi dobre zahrať postavy, ktoré prechádzajú nepríjemnými skúsenosťami a tu potvrdzuje svoj talent opätovne. Skvelý výkon. Hviezdou filmu je ale pre mňa úžasný Jason Segel, ktorý predal každú jednu scénku, v ktorej bol. Dáva tomu potrebné srdce, humor a okrem toho musím povedať, že mám voči Danovi obrovskú dávku rešpektu. Už len čisto z titulu, že skutočne zastavil svoj vlastný život, aby pomohol dvom skvelým priateľom. A nemyslím si, že by to urobil ktokoľvek. Film je emocionálne silný a má svoje momentky, ktoré skutočne fungujú. Okrem toho je ale super, že film nám tie dramatické momentky vie správne dávkovať. A vie to skombinovať prípadne aj s komickými časťami, alebo nám podajú väčšiu časť príbehu, ktorá nám ukáže viac pozadie vzťahu Matta a Nicole. Mimochodom keď už o nej hovorím, tak pochvala aj pre Dakotu Johnson. Myslím si, že to dala veľmi presvedčivo. Možno to nebolo tak silné ako niektoré iné emocionálne filmy, ktoré som mal možnosť vidieť v minulosti, no stále veľmi silný a kvalitne napísaný. Hodnotenie: A- ()

Marze

Pribeh o novinari Mattovi za (Casey Affleck), jeho zene Nicole (Dakota Johnson) a jejich dvou mladych dcerach a rakovine v rodine. Je to slzopudne ucinne drama . Herci, hlavne segel vnesli do roli hrejive teplo a lidskost. ()

Chrustyn

Klasický americký, "pohodový" příběh o umírání. I přes inspiraci skutečným příběhem, předvídatelné a ničím překvapivé ani jiné oproti jiným, podobným filmů. Klasický případ, který jde divákovi na ruku a není to úplně špatně. ()

Arsenal83

Moja averzia voči Casey Affleckovi sa len prehĺbila. Ten chlap ledva otvorí hubu, nie to, že by ešte artikuloval. Už navždy má len jednu jedinú pózu skrčeného človeka, ktorý sa pozerá psím pohľadom, ako ho každý týra. Asi presne preto ho zobrali do tohto filmu, pretože o ničom ako problémoch a utrpení nie je. Je však podľa skutočnej udalosti, deje sa to, stáva sa to. Je o tej vôli sa pre niekoho obetovať a zároveň sa pripravovať na to, že príde neodvrátiteľný koniec. Nielen zo strany manžela, ale aj najlepšieho priateľa. A nakoniec je aj o vzájomnom odpustení. ()

Rohy212

- "I thought it was a story about Nicole." - "I thought so, too." Upřímná indie dramata o rodině a životě a smrti a přátelství a vším mezi tím mě na LFF drtilo na plné čáře. Asi všichni potřebujeme takového přítele, jako je Jason Segel v The Friend. ()

Lacike

Film o dobrosrdečnom piatom kolese na voze, čiže o takom málo sebaistom, neambicióznom vernom kamarátovi jedného páru. Ich priateľstvo sledujeme počas niekoľkých rokov behom ktorých zažívajú rôzne krízy, vrátane smrteľnej choroby manželky. Námet to je pekný a potencionálne dojímavý a páčilo sa mi, že sa film toľko venuje tmu kamarátovi. Ale koncept, keď sa dej neustále odvíja tak rýchlo a skokovo v čase na mňa nikdy úplne nefungoval. Naviac sa tu skáče dopredu, dozadu, podľa témy, ktorá momentálne prišla tvorcom vhod riešiť. Takže celá tá emocionálna stránka išla nakoniec mimo mňa. 5/10. ()

Astaroth12

Je to rozhodne silný príbeh, ktoré vie vytvoriť iba život. Čakal som, že tu bude niečo také emotívne ako napríklad Druhá alebo prvá, ale na ten film sa tento vobec nechytal. Vadil mi hlavne ten rozhádzaný a neusporiadaný dej, kde sa skákalo z jednej dejovej linky, do druhej a už mi to prišlo v niektorých fázach trocha chaotické a i keď som sa v dejovej linke nestrácal, to asi len preto, že to bolo cele také jednoduché a skoro bez silných dramatických momentov. Ale najviac na filme mi vadil  Casey Affleck u ktorého som zvyknutý na jeho mdlý postoj a aj keď tu mal vyzerať skľúčený a zronený, neveril som mu to, vyzeral ako vždy len znudený a znechutený a hlavne kvôli jeho trápnemu výkonu som zvažoval 2*. Ale koniec to aspoň trocha emocionálne roztočil, ale to už bolo veľmi neskoro, aby celok stál za viac ako  3*. ()

Aljak

Táto téma už začína byť vo svetovej kinematografii prakticky klišé, aj keď uznávam, že si rozhodne zaslúži pozornosť. Nebola to typická citová vydieračka (čomu som v podstate rád), ale na druhú stranu, to nebolo ani nič extra výnimočné, čo by nejako obzvlášť vynikalo medzi filmami s touto rakovinovou témou. Avšak to, čo vynikalo, boli vynikajúce herecké výkony ústrednej trojice! Čo sa týka kompozície s početnou retrospektívou, to sa mne osobne zrovna nepozdávalo. Dialógy priemerné, dejovo silné, no spomínaná kompozícia tomu skôr uškodila ako pomohla. 3* sú tak akurát! (ale uznávam, že som čakal od tohto filmu viac) ()

Tosi

Smutně známý scénář, ale přesto vysoce kvalitní. Subžánr rakovina v rodině umí vyloudit většinou slzy, ale Jason Segel to tady chvílemi vystřelil do krásný komedie. Samozřejmě pak přichází chvíle, který trhaj srdce, ale film působí tak seriózně, že si diváka zabaleného v náručí donese až do úplného konce. Uskřehotaný Casey Affleck zahrál unaveného manžela dokonale a kdyby Dakota Johnson nevypada furt tak sladce, šel bych i na pět. ()

Johnny.ARN odpad!

Dráma s rakovinkou s hercami, ktorý boli lacní a k dispozícií. V mojom aktuálnom rozpoložení bol tento film úplne nevhodný. O to viac, čo všetko tam riešili. ODPAD! ()

sedm.1

Téma rakoviny v rodině je vždy emočně silné a většina filmů, zaobírající se právě touto svinskou nemocí, jsou velice působivými dramaty, kdy málokdy zůstane jedno oko suché, co se ovšem přímo týče této podívané, já mám pocit, že se toho tvůrci skoro jako až báli, jakoby kolem té nemoci spíš jen našlapovali, nebo prostě jinými slovy, za mě to chtělo asi více přitlačit na pilu, jelikož já brečím prakticky při každé příležitosti, ale zde mi očičko ani nezvlhlo :-). Samozřejmě, celý ten film je zaměřený trochu jinam, než přímo na onu samotnou nemoc, ale přeci jen prostě mám pocit, že z toho šlo určitě vyždímat mnohem slzopůdnější a emočně přesvědčivější filmový zážitek. Co každopádně ale tuto mou výtku plně vynahrazuje, jsou jednotlivé postavy, které jsou výrazné a zajímavé, a pak především herecké obsazení, kterému nekompromisně dominuje naprostý král přirozenosti a věrohodnosti, Jason Segel. Ten chlap tu prostě opět působí naprosto neuvěřitelným dojmem, ten ty své postavy nehraje, ten je jednoduše žije, a sledovat tohoto herce v akci je pro mě osobně prostě vždy úžasnou zárukou kvality a přesvědčivosti. V těsném závěsu pak za ním exceluje též zatraceně výrazný a talentovaný Casey Affleck, který podává také excelentní výkon, a v podstatě nakonec i ta Dakota Johnson tu není tentokrát úplně marná, i když kluci tu zkrátka mají více než navrch. Zápletka jinak není kdovíjaká pecka, čehož si ovšem byli vědomi i sami tvůrci, a tak její zpracování v několika časových liniích bylo z jejich strany vážně výtečné oživení, a co mě tu ještě tedy chybělo, byla atmosféra a více dramaticky vyhrocenějších scén. Celkově se tak sice jedná o průměrně působivé drama, ovšem především Segel to minimálně u mě vytahuje ještě o * výš, nicméně opakuji, podle mě z toho šlo vyždímat mnohem víc. ()

filipvrbik

Skvělé herecké výkony, drží snímek o rakovině nad vodou. Vadilo mi totiž, jak se neustále mění čas, a ne o hodinu, ale rovnou sem tam o pár let. Byla to zjevná snaha udělat film zajímavější, ale je tím i zmatenejší a zároveň hned v první scéně vidíme jak to celé dopadne, a to není dobře. Jinak je film hezky natočen, plný emocí a před ničím neutíká. Jen si myslím, že takovýchto příběhů jsou vlastně miliony (asi proto je to tak chytlavé), ale není zas ničím mimořádný, a zároveň podobných filmů už byla spousta. Ale jo, herci to zvládli bravurně, Dakota Johnson po těch trapných odstínech šedi, ukázala úplně jinou hereckou polohu a Casey Affleck dokazuje, že po právu získal Oscara...70% ()

zahadum

Nemám rád filmy o umieraní ale na druhú stranu je v nich kus života a nefalšovanej pravdy o nás. Maximálna citová dráma natočená podľa skutočnej udalosti o človeku ktorý dal celého svojho človeka pre - cudzieho človeka. Cudzí človek nie je správny výraz ale priateľ je svojím spôsobom cudzia osoba a predsa niekedy bližšia ako najbližšia rodina. Výborný kasting, ako vždy civilne hrajúci Casey Affleck, skvelá Dakota a priam famózny Jason Segel ! Film je o umieraní ale nebojí sa obhájiť každú jednu slzu čo uroníte. 80 % ()

Rathalos

Drama natocena a spracovana podla skutocnej udalosti zamerana na osudy jednej rodiny,ktora musi bojovat s tazkou smrtelnou chorobou,ale i na priatelstvo tak silne,ze takeho kamarata by si prial mat kazdy clovek na svete a hlavne v dnesnej tazkej dobe,film je to naozaj pekny,i ked smutny,no ma jednu chybu a to herecku Dakotu Johnson,ktora nebola absolutne presvedciva,svoju rolu nezvladla dobre,nevcitila sa do toho,siel z nej chlad,myslim,ze ona nie je vhodna na takyto druh herectva,jej idu lepsie postelove sceny,ale to je jedno,reziserka si jednoducho zle vybrala,mojou jednoznacnou volbou by bola Amanda Peet,verim,ze v jej podani by som sa zlomil a aj si poplakal,tak to skoncilo bez slz,preto jednu hviezdu odoberam...:-) ()

CaptainCzech

Drsný, smutný, ale občas vykouzlí úsměv na tváři. Takový je tento snímek, který ukazuje podle skutečné události (což jsem netušil a dává tomu na konci ještě větší grády) příběh bojující s rakovinou. Hlavní trio hraje na vysoké úrovni a každému věříte jejich roli. Casey Affleck i Dakota Johnson jsou skvělí a jejich manželské drama jim člověk žere v dobrém i ve zlém. Především mě ale zaujal Jason Segel, kterého znám akorát z HIMYM. Tady ukazuje svůj herecký um. Konkrétně jeho životní příběh mě hodně zaujal a jako podporovatel rodiny byl dokonalý. Co mi ale nesedlo je střih, kdy se skáče časem tam a zpět a do různých životních momentů. Normálně mi to nevadí, ale tady mi to nesedlo a raději bych se na to podíval lineárně. Avšak i tak krásné 4* ()